Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bakü-moskova bisiklet turu hayali

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında musa t3m1z tarafından paylaşıldı.

1. musa t3m1z

musa t3m1z amaç ==> petrol lobisini bitirmek :)

Adı:
    musa
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar.
    aklımda 2 tane tur planım var.hangisini yapsam diye düşünüyorum.ve size danışmak istedim, mantıklı bir yol gösterin.
    1.PLAN:26 temmuzda baküden moskovaya bisikletle gitmeyi düşünüyorum.(2200km)baküde üniversite okuyorum staja gideceğim, 26 temmuzda staj bitecek ve türkiyeye dönmek için uçak biletine 800 lira vereceğim.uçak biletine vermek yerine bu paraya eklenti yapıp yola çıkmayı düşünüyorum.

2.PLAN:26 temmuzda egeye bisikletle açılmak.aslında en mantıklısı bu fakat ...

şimdi iki plandan hangisi mantıklı onu biliyorum.tabi ki 2. plan :) .ama tek başına dünyayı dolaşan bisikletçileri okuyorum ve moskova turu hayalimi neden yapamam diyorum.tabi ki en büyük korkum yolda bişe olur yolda birşeyler çıkar bela olur filan milan sizce yapabilir miyim?hiç rusça bilmiyo değilim.az çok naber nasılsın hoşbeş muhabbet ederim yani.moskova turumda sadece çadırda kalmayı planlıyorum.ve günde 200 km gitmeyi düşünüyorum.

bir diğer etken de uçağa para vermek istememek. o para ile gezip dolaşmak.bisiklet almak için de iki etkenim var baküden almak veya burdan alıp uçakla baküye getirmek.burdan alırsam yine bir korku var:gümrükte sorun çıkar mı bisikleti çaktırmadan bavula koysam ek ücret isterler mi?btwın trıban 3 almayı planlıyorum.gps olarak ta ıphone 4s.baküden alırsam trek verve 2 .birde turu tek başıma yapacağım.

tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

2. Kubilay Koparan

Kubilay Koparan Arıza Üye

Adı:
    Kubilay Koparan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Valla sorularınıza Yanıt veremeyeceğim fakat hakkınızda Hayırlısı Olmasını diliyorum.
    Bol şans.
    Hayırlı Pedallamalar.

3. musa t3m1z

Adı:
    musa
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    sağolun

4. Gökhan BİROL

Gökhan BİROL Forum Demirbaşı

Adı:
    Gökhan Birol
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Selam
    Daha once bir tur deneyiminiz oldu mu? Fiziksel ve tecrube anlaminda yeterliliginiz ne seviyede?
    Triban 3'un uzun yolda yeterli olacagi sizin fikriniz mi yoksa birinin onerisi mi? Her bisikletle tur yapilabilir ancak yol bisikleti durus acisi bakimindan fiziginizi zorlayacaktir, ayrica mevcut jantlarinin yuk tasimak icin yeterli olmayacagini dusunuyorum.ayrica lastikler de ince oldugu icin yuku tasimayacaktir.

Bence oncelikle bu tip teknik konulari gozden gecirmek daha mantiklidir. Onlari hallettikten sonra ise her yere gidebilirsiniz. Burasi bizim gezegenimiz.
    Unutmadan sunu da belirtmek istiyorum, yol uzerindeki ve ozellikle moskovadaki cadirli konaklama alanlarini onceden tespit ederseniz daha rahat edersiniz.
    Ha benim fikrimi soracak olursaniz ege turu derim, baku-moskova cok onemli bir deneyim olacaktir.
    Basarilar dilerim.

5. musa t3m1z

Adı:
    musa
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    teşekkürler trıban 3 seçimim hafif olmasından kaynaklı. tur deneyimim olmadı.yardımcı olduğunuz için teşekkürler

6. Gökhan BİROL

Gökhan BİROL Forum Demirbaşı

Adı:
    Gökhan Birol
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Tur deneyiminiz yok ise 2-3 gunluk ufak turlarla, yasayacaginiz sorunlari ve ihtiyaciniz olacak materyalleri deneyimleyerek ogrenebilirsiniz. Bu deneyimlerin size cok onemli artilari olacaktir. Ayrica bisiklette temel performans kriteri agirlik degildir. Ozellikle tur bisikletinde ergonomi, dayaniklilik gibi olmazsa olmaz temel kriterler vardir. Triban 3, bu gereksinimlerin hicbirini karsilamayacaktir. Tribanci arkadaslar alinmasinlar, kotu bir bisiklet degildir, sadece uzun tur icin uygun degil.

7. musa t3m1z

Adı:
    musa
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    çok aydınlattınız arkadaşlar beni teşekkür ederim.