Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bakmadan geri gelerek bisikletime carpan taksici - Video

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında verisakeet tarafından paylaşıldı.

1. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Yine baska bir umursamaz taksi soforu. Surucu ara sokakta 4 yolda ansizin geri gelme karari verir. Aynasina bakmaz, geri vitese takar. Takar takmaz da gaza basar. Herhangi bir 4lu vs uyari yoktur. Arkasinda bisikletli mi var, yaya mi geciyor, cocuk mu kosuyor, engelli biri mi var, motorsiklet mi var hicbir sekilde umursamadan gelip benim on lastigime carpar. 1000lm uzeri isigim yaniyor olmasina ragmen gormez, cunku dogal olarak bakmassak goremeyiz.

Ardindan kufurlu bir sekilde kendisini savunur, daha sonra da aractan inip saldirmaya kalkisir. Tabi burada benim icin en dogru hareket pedallamak olur.

Taksicilerin bisikletlilere ve diger suruculere saygisi budur.

Videoyu bu linkten izleyebilirsiniz. http://www.youtube.com/watch?v=2KLsrCYutvs

2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Toplumun tamamı demek istemem ama belli bir kısmı için kendinden başkasını önemsemediği ve saygısının olmadığını düşünürsek bu gibi eşkiyalara laf anlatmaya, uyarmaya bile gerek yok. Aynaya bakmıyor musun dersin arabadan sopasını aldığı gibi iner. Niye? Çünkü eğitim yoktur, öyle bir eğitimden geçmemiştir. Bu zamana kadar içgüdüleri ile içgüdüsel yaşamış ve evrimini ona göre tamamlamış ya da tamamlamaktadır.
    Dün aynı şey benim başıma geldi bu kez bir dolmuşçu ve ben de otomobil ile seyir ediyorum karşı şeritten üzerime doğru gelmeye başladı sellektör yaptım bu kez tam önüme gaza basarak geldi ve el frenini çekim elinde levye ile indi. Şimdi ne yaparsın bu insan görünümlü varlığa siz söyleyin? Bunlar ne ilk ne son, vahşi birer eşkiyadan fazlası asla olamaz ve yontulamazlar! Dahası karşına alıp iki mantıklı cümle de kuramazsınız, lafta anlatamazsınız!

suatgecer, Cmpgnl ve Berksan bunu beğendi.
  3. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bunlar babadan oğula nesil herhelde

4. Enes Gürel

Enes Gürel Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bir norveç değiliz :)

5. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Yapilmasi gereken gormezden gelmek ama iste insan sinirleniyor, hassas olunca ozellikle anlamsiz sekilde butun gun icinde keyif kaciriyor. Dediginiz gibi egitimsizlik, cahillik. Bu tarz insanlarda empati sifir, ozur dileme becerisi zaten mumkun degil yok. Bu tarz basima bir cok olay geldi, yanlis hatirlamiyorsam sadece bir kisi ozur dilemistir, o da bagira cagira suclu benmisim gibi. Kaldirimdan gitsene diye bagiran taksici bile oldu. Bu kadar cahil insanlar var.

6. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    EEE şimdi hesap'da muhatap olmadınız;oda bak korkdu kaçdı diyecek iyimi oldu bence olmadı bu mağara adamlarının dahada cesaretli olmasına sebep oldu.demeyin sakın ne yapsaydım birbirimize'mi girseydik.kafanızda umarım kaskınızda vardı sağlam bir oturtsaydınız keşke kafayı görürdüm ben onu ozaman.neyse geçmiş olsun yinede.

Berksan ve Tahir Keskin bunu beğendi.
  7. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Tesekkur ederim. Surucu gobegine ve hergun ictigi sigara ve akolune guvenerek, kaski, eldiveni ve ayaginda kallerli bisiklet ayakkabisi olan ve hergun pedal ceviren birisine saldirma plani yapiyor. Evet bitane oturtmak gerekir ancak orada bisikleti kenara koyup kavga cikartacak bir insan degilim. Oturup tartisirim, baktim cahil, basar giderim. 1 tane degil 100 tane oturtsam bir cozum olusturmayacak cunku.

Kerim Hakan ve Berksan bunu beğendi.
  8. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun.

Bir benzeri benim başıma gelmişti. Bağdat Caddesinde yaklaşık 200 bisikletli olarak ilerliyorduk ve bir sebepten dolayı durmuştuk. Önümdeki taksici bir anda geri vitese takıp maşaya çarpmasıyla durması bir oldu. Muhtemelen kalabalık olduğumuzdan dolayı ''ben sadece sağ aynaya baktım'' diye garip bir cümleyle kendini savunmuştu.

Ve yine aynı taksici arkasında park halindeki bmw'ye de çarpıp kaçmıştı.

verisakeet bunu beğendi.
  9. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben dünyada her yeri gezdim, yine en iyi yollar ve insanlar yine Türkiye'de. Çok abartıyorsunuz arkadaşlar, taksicinin de derdi ekmek parası. Yaptığı hareket normal.

Kimse yazmadan ben yazayım dedim. :)

verisakeet ve rahmi kocaman bunu beğendi.
  10. rahmi kocaman

rahmi kocaman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bulaşmamak en iyisidir :) Paylaşmak daha da iyidir. Fazla da içe atınca sonra böyle patlıyor :

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  11. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Tesekkur ederim. Nedense ilginc bir guven var arkaya bakmadan arkayi gorebildigini zannediyor gibi.

Hakkaten bekledim boyle bir mesaj :))

12. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Doğuş reyiz :D :D :D

13. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Hasar varmi? Karsilatsaydiniz keske :(

14. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Gerivites isigini gorunce zaten direkt kornaya asildim, neyseki herhangi bir hasar olmadi. Yoksa zaten polisi aramam gerekirdi herhalde bu tarz biri karsisinda.

15. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Taksicin derdi ekmek parası benimde derdim ekmek parası ama o parayı kazanacağım diyede ne insanları öldürdüm,ezdim,çarptım ve nede başka bir şey kraldan fazla kralcı olmaya gerek yok.

yucel gulesenoglu bunu beğendi.
  16. meseduzu

meseduzu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ben olsam kalleri ağzına sokup dişlerine kilitlemeye çalışırdım. Bukadar sinir oldum.

ykaracavus bunu beğendi.
  17. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Biz de tonla yaratık dolu,ne kadar uzak dursak,gelip mutlaka bizi bulurlar.. video'daki gibi.

18. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Espriyi anlamanızı beklemiyordum zaten. :)

19. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

gece sürüşü yapacak dostlarım özellikle istanbulda aman dikkat ,sarhoşu var ayrıca para kazanma derdinde olan taksici var müşteri kapmaya çalışıyor bütün dikkatini ona veriyor aynayada bakmayabiliyor bu gibi durumda bisiklet sürücüleri pür dikkat olacak şöförün yalnış hareketini kollayacak özellikle taksicilere dikkat ve mavi otobüslere dikkat sarı minibüslere dikkat ,evet gece sürüşü hiç yapmadım desem doğru olur ,benim etaplar anadolu yakada istanbul dışı ve trafiğin olmadığı yerler dönüşüde gene trafiğin az olduğu yerden yaparım çok nadir olur dönüşte trafiğe yakalanma olayı özellikle antreman bittikten sonra ta göçbeyliden tuzla sahile kadar geniş yollardan gelirim ve tuzla sahilden bisiklet yoluna bağlanırım kışın o bisiklet yollarında mangalcı olmaz zati..istanbul koca bir mega köydür, alt yapısı olmayan bi şehirdir ,istanbulu yıkacan yeniden kuracaksında bunada imkan yoktur,,

Oğuzhan k ve Çağlayan bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  20. verisakeet

verisakeet Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Arkadas espri yapmisti aslinda :) ama dedikleriniz yine de dogru.

Dediginiz gibi gece surusu gercekten cok riskli, arkaya bitane 20tl lik led takarak istanbulda gece bisiklet surulmez. Her acidan gorunmeniz gerekiyor, isiklandirmadan sonra en onemlisi de giydikleriniz.

Oğuzhan k ve Kudret Kurtcebe bunu beğendi.