Bakırköy sahil bisiklet yolundaki rezalet

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.518
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bugün bir arkadaşımızın karşılaştığı bu durum, biz bisikletçileri gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Kaldı ki bu tür manzaralarla sık sık karşılaşıyoruz. Artık bisiklet kullanımının çoğalması dolayısı ile sesimizi duyurmaya başladık, devam de edicez!

Videodaki araçlar için elimizden ne geliyorsa yapalım lütfen. Biz ses çıkarmazsak bunların akıllanacağı yok..!

Videomuz;

Edit:
Yetkili yerlerle iletişime geçilmeye başlandı. Buyrunuz;
https://i.hizliresim.com/Pk2117.jpg

Edit 2:
İşlem uygunlanmaya başlar;
https://i.hizliresim.com/v5Aymm.jpg

Scudo

VeXoR

Üye
Tepki
71
İsim
Tayfun
Bisiklet
Carraro
videoyu çeken benim arkadaşdan rica ettim
evet bugun böyle bi olay başıma geldi hafızam dolduğundan burada kesildi asıl olay videodan sonra oldu
sayısı gittikce artan insanlar tarafından etrafım sarıldı kelimeler ağırlaştı 1 arkadaşın sayesinde oradan uzaklaşabildim
sizden bir ricam olacak arkadaşlar önümüzdeki pazar toplanıp gidelim birkez daha

kmert

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Kmert
Bisiklet
b'Twin
Malesef bu angusos insanos türleri İstanbul şehrinde epey fazla, laf anlatmaya kalksan anlamayacak bu epidemik tür ile tartışmaya bile girilmemesi gerekir. (bunlarda elindeki kameraya saldıracak potansiyel var)

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
Gece vakti video'yu çeken arkadaşa tepki verenler yüzünden sinirlendim halbuki sakin sakin oturuyordum.

İstanbul'daki arkadaşlardan ricam hafta'ya gidip aynı yere park eden araçları gördüklerinde 155'i arayıp çabuk ulaşması açısından motorlu trafik polisi istesinler bölgeye ve araçlara park cezası yazılmasını talep edip orada ceza yazdırsınlar.

• Beğen
Tepkiler: cool_recep

Tuguj

Daimi Üye
Tepki
97
İsim
Aykut Baykurt
Bisiklet
Merida
Nekadar dogru ama bı grup bısıklet grubu boyle butun bısıklet yolundakı arabaları kaldırmak ıcınmı ne gezı yapmıstı bıırınden duymustum aslında 30 kısı grup olsanız aslında toplu kımse bısey dıyemez bunlar bı kavgadan anlıyor ınsanlar cahıl yapcak bısey yok

hsynavcu

Üye
Tepki
2
İsim
hsyn
Bisiklet
Sedona
Arabalar cozume ulasabilcek bir durum farkindalik yaratirsak. Agustos 2015 teki ayni lokasyonda alt tarafta bisiklet yolunda mangal yakan abilerin arasindan gecerek eve zor gitmistim onu hatirladim ve birsey degismemis olmasi uzucu .

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Screenshot_2016-04-04-01-06-33.png
terbiyesizlik ya polisin isi buysa ilgilenicek kardesim.. biz bu dialoglara girmek zorundamiyiz stres atalım derken stres kupu ederler ve bu da isin gorunen kismi yazik.. videoyu ceken arkadasa helal olsun bi dayak yemedigi kalmış ama yilmamis ..bu tarz durumlar icin egm'nin google playde uygulamasi mevcut ..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Videoyu çeken arkadaş başlıkta sanırım. Arkadaşım, öncelikle seni kınıyorum. Yalana başvurman çok yanlış. Açık açık bir şekilde böyle bir durum var ve ceza verilmesi için video çekiyorum diyeceksin. Ehliyeti olan herkes oraya park etmemesi gerektiğini bilmek zorunda. Bunun lamı cimi yok, ehliyetin varsa zaten bu kuralları biliyorsun anlamına geliyor ve bunlardan sorumlu tutulabilirsin. Hiçbir şekilde geri adım atmayın sizi böyle sorguya çekmeye çalışan olunca. Bizim Türk insanı geri adım atan insan gördü mü üstüne üşüşür, asla ama asla sinmemek lazım.

Ayrıca, keşke dayak yeseydin. 3-5 gün yatardın belki ama bir darp raporu aldığında analarını ağlatırdın sana dokunan insanların. Bisikletli Ulaşım Platformuna ulaştırın bu videoyu. Onlar gereken organizasyonları yapıp o yolu doldururlar. Ha, bisiklet yollarının da işlevselliği berbat olduğu için zaten yol açık olsa bile çok değeri yok benim nezdimde açıkçası.

suat66

Üye
Tepki
38
İsim
suat66
Bisiklet
Trek
Videoyu çeken kardeşimi kutluyorum, malesef seyrettim ve üzüldüm neden'mi?Park etmiş araçları hiçbir trafik polisi görmedi'mi?Oradan hiç polis geçmedi'mi?İlla birinin plakaları kaydedip ispatlaması'mı gerekiyor!........Malesef arkadaşlar gecenin bu saatinde çok canım sıkıldı çok demek'ki medeniyet Mercedes'e binmekle olmuyor (EY YURDUM İNSANI) Daha medenileşmek'te çok yol katetmen lazım çok

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.287
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu yolu sürekli kullanıyorum burada bu araçlar devamlı park yapıyor ve yaptırılıyor çünkü trafik gece alkol çevirmesi dışında burdan geçmiyor bir kere polisi aradım 15 dk uğraştım bir tane ekip yönlendiremedim ne oldu peki sinirlendiğimde kaldım çevredi vatandaşların egolarını tatmin edip ben kazandım en büyük benim gülümsemeleriyle ordan ayrıldım kısaca istanbul avrupa yakası adam olmaz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Haftaya giden olursa zevkle gelirim oraya . kavga etmeye , laf dalaşı yapmaya hepsine varım çokta zevkli olur benim icin .videoyu çeken arkadaş ilk mesajında bir çağırıda bulunsaymış keşke. Her hafta gitmek lazım buraya aslında , yine her hafta olanları sosyal medyaya taşımak lazım . pazar sabahı oraya gidip polisi sürekli taciz etmek lazım birilerini göndersin diye .

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
kara cehaletin başkenti Türkiye

şikayet etsek ne olacak şikayet ettiğimiz merci bu gördüklerinizin bir level üstü o kadar

her konuda dediğim gibi bunlar da iyi günlerimiz örnek olarak ygs 40 bin kişi sıfır çekmiş KIRK BİN yani diyeceğim o ki alttan da acayip sığır bir nesil geliyor

neyse yazılacak çok şey var.

Tepki
211
Bisiklet
Scott
Ortak yaşam kuralları bu ülkede geçmiyor maalesef.Bu işin eğitim ile paydası var elbet ama kişisel eğitimini tamamlayamamış da çok okumuş ve içi cehalet dolu insan var.Ne yazık ki çoğunluğunu cehaletin oluşturduğu toplumu değiştiremeyiz.Nedeni ise çok az duyarlı insan olması.Efendiler bu ülke trafik kontrolünü karşıdan gelen araca selektör ile uyaran YARATIKLAR ile dolu.Kaldı ki yeni nesiller ''bencil,empati kurma duygusundan uzak,özgüvensiz ve güvensiz'' yetişiyor.Yani ileriye dönük gelişim beklemek boşa.

Şahsen bende çok ihbar yaptım,çok düzeyli bir şekilde yanlış park edenleri uyardım.Bir tek konuda daha özenli olmak gerekir bize.Karşı tarafı örneklerle empati kurdurmaya itmeliyiz.Onun öyle park etmesi sonucu sizin başınıza gelen durumu o an hiçbiri düşünememekte emin olun.Bunu düşündükleri an,ufacık da olsa vicdanları varsa size hak verecektir.Hak vermemiş gibi yapanı bile olacaktır ama bir daha o aracı park ederken zihnine kazınacaktır.

Eroseros

Forum Bağımlısı
Tepki
1.306
İsim
Eray Yumuşaker
Bisiklet
Sedona
İzmir'de otobüs durak cebine yakın parkettim diye otobüsü ve yolcuları engellemediğim halde 2 gün üst üste ceza yazdılar. Burada da neredeyse bisiklet yoluna park etmeyene ceza yazacaklar. Bu nasıl bir çifte standarttır, sonra da halk polisi sevmiyor derler. İşini adaletle ve doğru dürüst yap sevdir kendini o zaman.
Videoyu çeken arkadaş darp edilseydi polis, üstüne vazife olmayan işlere burnunu sokuyorsun kendin ettin kendin buldun diyecekti büyük olasılık.