Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bakırköy Sahil Bisiklet Yolundaki Rezalet! Şikayetçiyiz.. (video içerde)

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Aazam tarafından paylaşıldı.

1. Aazam

Aazam Aazam

Adı:
    Aazam
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bugün bir arkadaşımızın karşılaştığı bu durum, biz bisikletçileri gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Kaldı ki bu tür manzaralarla sık sık karşılaşıyoruz. Artık bisiklet kullanımının çoğalması dolayısı ile sesimizi duyurmaya başladık, devam de edicez!

Videodaki araçlar için elimizden ne geliyorsa yapalım lütfen. Biz ses çıkarmazsak bunların akıllanacağı yok..!

Videomuz;

Edit:
    Yetkili yerlerle iletişime geçilmeye başlandı. Buyrunuz;

Edit 2:
    İşlem uygunlanmaya başlar;

Son düzenleme: 4 Nisan 2016
  2. VeXoR

VeXoR Denizci(3.Kapt)

Adı:
    Tayfun
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    videoyu çeken benim arkadaşdan rica ettim
    evet bugun böyle bi olay başıma geldi hafızam dolduğundan burada kesildi asıl olay videodan sonra oldu
    sayısı gittikce artan insanlar tarafından etrafım sarıldı kelimeler ağırlaştı 1 arkadaşın sayesinde oradan uzaklaşabildim
    sizden bir ricam olacak arkadaşlar önümüzdeki pazar toplanıp gidelim birkez daha

n500, kobalamin, ayarsizsair ve 22 kişi daha bunu beğendi.
  3. kmert

kmert nihilist cyclist

Adı:
    Kmert
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Malesef bu angusos insanos türleri İstanbul şehrinde epey fazla, laf anlatmaya kalksan anlamayacak bu epidemik tür ile tartışmaya bile girilmemesi gerekir. (bunlarda elindeki kameraya saldıracak potansiyel var)

Ahsen Okyay, cool_recep ve bsklt07 bunu beğendi.
  4. hlksnrr

hlksnrr Forum Demirbaşı

Adı:
    Haluk ŞENER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Gece vakti video'yu çeken arkadaşa tepki verenler yüzünden sinirlendim halbuki sakin sakin oturuyordum.

İstanbul'daki arkadaşlardan ricam hafta'ya gidip aynı yere park eden araçları gördüklerinde 155'i arayıp çabuk ulaşması açısından motorlu trafik polisi istesinler bölgeye ve araçlara park cezası yazılmasını talep edip orada ceza yazdırsınlar.

cool_recep bunu beğendi.
  5. barış barış

barış barış Bisikletkolik

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    kardeşim öncelikle sana helal olsun herkes senin gibi olsa inan bana memleket düzelir inşallah çabaların karşılıksız kalmaz

6. Tuguj

Tuguj Kıdemli Üye

Adı:
    Aykut Baykurt
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Nekadar dogru ama bı grup bısıklet grubu boyle butun bısıklet yolundakı arabaları kaldırmak ıcınmı ne gezı yapmıstı bıırınden duymustum aslında 30 kısı grup olsanız aslında toplu kımse bısey dıyemez bunlar bı kavgadan anlıyor ınsanlar cahıl yapcak bısey yok

7. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Yuh be! Ben bu kadarını görmemiştim. Birde üste çıkmaya çalışıyorlar.

8. hsynavcu

hsynavcu Yeni Üye

Adı:
    hsyn
    Bisiklet:
    Sedona
    Arabalar cozume ulasabilcek bir durum farkindalik yaratirsak. Agustos 2015 teki ayni lokasyonda alt tarafta bisiklet yolunda mangal yakan abilerin arasindan gecerek eve zor gitmistim onu hatirladim ve birsey degismemis olmasi uzucu .

9. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bizim insanlarımızdan afedersiniz ama bir b*k olmaz

baby_face_, yaboga, berktx ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  10. ercst0rm

ercst0rm Forum Bağımlısı

Adı:
    Ercüment
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Screenshot_2016-04-04-01-06-33.png terbiyesizlik ya polisin isi buysa ilgilenicek kardesim.. biz bu dialoglara girmek zorundamiyiz stres atalım derken stres kupu ederler ve bu da isin gorunen kismi yazik.. videoyu ceken arkadasa helal olsun bi dayak yemedigi kalmış ama yilmamis ..bu tarz durumlar icin egm'nin google playde uygulamasi mevcut ..

mustafa ç ve NewStyle bunu beğendi.
  11. drumbanger

drumbanger Kıdemli Üye

Adı:
    Ata
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Videoyu çeken arkadaş başlıkta sanırım. Arkadaşım, öncelikle seni kınıyorum. Yalana başvurman çok yanlış. Açık açık bir şekilde böyle bir durum var ve ceza verilmesi için video çekiyorum diyeceksin. Ehliyeti olan herkes oraya park etmemesi gerektiğini bilmek zorunda. Bunun lamı cimi yok, ehliyetin varsa zaten bu kuralları biliyorsun anlamına geliyor ve bunlardan sorumlu tutulabilirsin. Hiçbir şekilde geri adım atmayın sizi böyle sorguya çekmeye çalışan olunca. Bizim Türk insanı geri adım atan insan gördü mü üstüne üşüşür, asla ama asla sinmemek lazım.

Ayrıca, keşke dayak yeseydin. 3-5 gün yatardın belki ama bir darp raporu aldığında analarını ağlatırdın sana dokunan insanların. Bisikletli Ulaşım Platformuna ulaştırın bu videoyu. Onlar gereken organizasyonları yapıp o yolu doldururlar. Ha, bisiklet yollarının da işlevselliği berbat olduğu için zaten yol açık olsa bile çok değeri yok benim nezdimde açıkçası.

AliÇimen, poyraz poyraz ve cool_recep bunu beğendi.
    Son düzenleme: 4 Nisan 2016
  12. Faris tetik

Faris tetik Yeni Üye

Adı:
    Faris
    Seviye:
    Hanzolar bi de üste çıkmaya çalışıyor :mad:

berktx, cool_recep ve JustASimpleNub bunu beğendi.
  13. suat66

suat66 Yeni Üye

Adı:
    suat66
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Videoyu çeken kardeşimi kutluyorum, malesef seyrettim ve üzüldüm neden'mi?Park etmiş araçları hiçbir trafik polisi görmedi'mi?Oradan hiç polis geçmedi'mi?İlla birinin plakaları kaydedip ispatlaması'mı gerekiyor!........Malesef arkadaşlar gecenin bu saatinde çok canım sıkıldı çok demek'ki medeniyet Mercedes'e binmekle olmuyor (EY YURDUM İNSANI) Daha medenileşmek'te çok yol katetmen lazım çok

dodobir, berktx ve Hami Bulut bunu beğendi.
  14. NewStyle

NewStyle Evli Bisikletli Çocuklu

Adı:
    Tuncay
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bu yolu sürekli kullanıyorum burada bu araçlar devamlı park yapıyor ve yaptırılıyor çünkü trafik gece alkol çevirmesi dışında burdan geçmiyor bir kere polisi aradım 15 dk uğraştım bir tane ekip yönlendiremedim ne oldu peki sinirlendiğimde kaldım çevredi vatandaşların egolarını tatmin edip ben kazandım en büyük benim gülümsemeleriyle ordan ayrıldım kısaca istanbul avrupa yakası adam olmaz

15. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Haftaya giden olursa zevkle gelirim oraya . kavga etmeye , laf dalaşı yapmaya hepsine varım çokta zevkli olur benim icin .videoyu çeken arkadaş ilk mesajında bir çağırıda bulunsaymış keşke. Her hafta gitmek lazım buraya aslında , yine her hafta olanları sosyal medyaya taşımak lazım . pazar sabahı oraya gidip polisi sürekli taciz etmek lazım birilerini göndersin diye .

kasimpasabisiklet bunu beğendi.
  16. Yağız Gökmen

Yağız Gökmen sen kapatma ben seni areyceğim

Adı:
    Yağız GÖKMEN
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    kara cehaletin başkenti Türkiye

şikayet etsek ne olacak şikayet ettiğimiz merci bu gördüklerinizin bir level üstü o kadar

her konuda dediğim gibi bunlar da iyi günlerimiz örnek olarak ygs 40 bin kişi sıfır çekmiş KIRK BİN yani diyeceğim o ki alttan da acayip sığır bir nesil geliyor

neyse yazılacak çok şey var.

17. Erdem Şiğva

Erdem Şiğva Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    "50 bin araç parketmiş biz de park etmiyek mi" cidden diyecek bir şey bulamıyorum şu insanımıza. Koyun sürüsüyüz biz demenin farklı bir yolu. Yazık ki ne yazık...

dodobir, berktx, emrahozkan ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  18. Ersin Yılmaz

Ersin Yılmaz Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ortak yaşam kuralları bu ülkede geçmiyor maalesef.Bu işin eğitim ile paydası var elbet ama kişisel eğitimini tamamlayamamış da çok okumuş ve içi cehalet dolu insan var.Ne yazık ki çoğunluğunu cehaletin oluşturduğu toplumu değiştiremeyiz.Nedeni ise çok az duyarlı insan olması.Efendiler bu ülke trafik kontrolünü karşıdan gelen araca selektör ile uyaran YARATIKLAR ile dolu.Kaldı ki yeni nesiller ''bencil,empati kurma duygusundan uzak,özgüvensiz ve güvensiz'' yetişiyor.Yani ileriye dönük gelişim beklemek boşa.

Şahsen bende çok ihbar yaptım,çok düzeyli bir şekilde yanlış park edenleri uyardım.Bir tek konuda daha özenli olmak gerekir bize.Karşı tarafı örneklerle empati kurdurmaya itmeliyiz.Onun öyle park etmesi sonucu sizin başınıza gelen durumu o an hiçbiri düşünememekte emin olun.Bunu düşündükleri an,ufacık da olsa vicdanları varsa size hak verecektir.Hak vermemiş gibi yapanı bile olacaktır ama bir daha o aracı park ederken zihnine kazınacaktır.

ayarsizsair ve NewStyle bunu beğendi.
  19. Eroseros

Eroseros Kıdemli Üye

Adı:
    Eray Yumuşaker
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İzmir'de otobüs durak cebine yakın parkettim diye otobüsü ve yolcuları engellemediğim halde 2 gün üst üste ceza yazdılar. Burada da neredeyse bisiklet yoluna park etmeyene ceza yazacaklar. Bu nasıl bir çifte standarttır, sonra da halk polisi sevmiyor derler. İşini adaletle ve doğru dürüst yap sevdir kendini o zaman.
    Videoyu çeken arkadaş darp edilseydi polis, üstüne vazife olmayan işlere burnunu sokuyorsun kendin ettin kendin buldun diyecekti büyük olasılık.

ayarsizsair ve suat66 bunu beğendi.
  20. Tavariş

Tavariş Üye

Adı:
    Mehmet Z.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Nedense,o dayılanan yaratık acep hangi parti seçmeni diye kafama takıldı. :(