Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bakırköy Bisiklet Yolu Olayındaki Gelinen Başarı

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında VeXoR tarafından paylaşıldı.

1. VeXoR

VeXoR Denizci(3.Kapt)

Adı:
    Tayfun
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım 3 haftadır bisiklet kullanıyorum yoğun bir şekilde ve sanırsam camiaya hızlı bir giriş yaptım :)
    Geçen hafta paylaştığım videoyu bisiklet severlerin sayesinde baya ses getirmeyi başardık.
    Şuan için bildiğim kadarı ile Ntv, Fox, Show tv, A haber ve daha bilemediğim kanalda yayınlandı.
    Twiter, Facebook gibi ortamlarda benim hesabıma göre 700 bin civarı izlendi. Ve genel olarak herkesten
    destek görebildik. Herkese teşekkür etmek istiyorum gerçekten çok destek oldular bisiklet kullananların
    birbirine bukadar insancıl yaklaştıklarını öğrendim.
    İnşallah az da olsa farkın dalık yaratabilmişizdir insanımıza.

Haber Linki
    http://www.haber24.com/istanbul-bak...urucusu-otomobillerle-imtihani-haberi-1248945

Diğer kanalların linkini bulursam paylaşacağım
    Tayfun KAPUCU

Edit:Bugün verdiğim röportajdan sonra ntv muhabiri Bakırköy belediye başkanının yanına giderek konuyu açtı ve Büyükşehir belediyesinin konuya el atacağını söyledi

anzolot, birolb, soneryen ve 30 kişi daha bunu beğendi.
    Son düzenleme: 12 Nisan 2016
  2. hasanalparslang

hasanalparslang Kıdemli Üye

Adı:
    Hasan Alparslan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hocam eline sağlık öncelikle cesaret ettiğin olay muazzam
    fakat ufak bi tavsiyem olacak böyle bir video çekmeye karar verince bir daha ki sefer daha soğukkanlı ol çünkü videodan da anlaşılacağı üzere biraz daha çeksen hastanede açabilirdin gözünü..nihayetinde çomara laf anlatmak zor, en basitini yap ses etme videonu çek,
    tekrardan eline sağlık.

furkan.zaman ve ilhnkz bunu beğendi.
  3. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Harika olmuş @VeXoR :)

Yine huysuzluk yapmak istemiyorum ama bunun bir başarı olarak nitelendirilebilmesi için bundan sonra oraya araç park edilmemesi gerekir. Bu pazar bi tur atalım bence aynı yerde :)

Lafın özü, bir günde olacak iş değil, süreklileştirmek lazım. Hatta forumca bir çizelge hazırlayalım, her haftasonu belirli bisiklet yolları ve aramızdan birileri belirleyelim, gitsin videosunu çeksin :D Forumca ne büyük başarıya imza atarız be!

Ayrıca bu plakalara ceza yazıldı mı onu da merak ediyorum? Ceza yazılmıyorsa yapacağımız iş tamamen hava civa olur :(

Son düzenleme: 11 Nisan 2016
  4. Zfr

Zfr Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu Ben de başlığı okuyunca artık denetleniyor; araç ve yaya trafiğini kaldırdılar olarak anladım.

Yine de iyi bir şey tabii, daha dün TR rekoru kırıldı ve hiçbir yerde çıkmadı, o kadar zor ki bisikletle ilgili bir haberin vatandaşa ulaşması.

AliG. ve Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  5. VeXoR

VeXoR Denizci(3.Kapt)

Adı:
    Tayfun
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bugün röportaj verdim akşam yayınlanacak ntv de

6. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Dün çektim!
    FB_IMG_1460379236237.jpg

Bulent A. bunu beğendi.
  7. volkan Öz

volkan Öz Forever Young

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İmkanı olan bu şehirden kaçsın.

8. Zfr

Zfr Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @volkan Öz Aslında bulunduğumuz yerden bakmaya meyilliyizdir, bisiklet odaklı değil diyoruz trafik ama yaya odaklı da değil, hatta motorlu taşıt odaklı bile değil, ekosistem komple insana karşı kurulmuş durumda. Bisiklet yolu diye yaptıkları yere bak, motocross parkuru gibi, bizim gözümüze batan ucubelikler diğer taşıtların sahalarında da mevcut. Bu kadar insanı göç etmeye zorla, bu kadar araba ve ehliyet alımını kolaylaştır sonra bu millet bu arabaları nereye koyacak, katlanır araba yokki.

9. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  10. BicycleLover

BicycleLover Forum Demirbaşı

Adı:
    lazım değil
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @VeXoR

Kaçta yayınlanacak

11. Zfr

Zfr Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:

Bulent A., bsklt07 ve NewStyle bunu beğendi.
  12. NewStyle

NewStyle Evli Bisikletli Çocuklu

Adı:
    Tuncay
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Senin gibi duyarlı yeni bisikletlileri göemek çok güzel..Son 6sn görünen 5 kişiden biriyim dün köprüden geçtik boştu ntv yayın yapıyordu bu olayın duyulması adına çok emeğin var kardeşim sana teşekkürlerimi sunuyorum

bsklt07 bunu beğendi.
  13. Kurtuluş E.

Kurtuluş E. Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat K. E.
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu

Bugünden yarına ceza yazılıp park işgalinin sona ereceğini beklemiyordunuz herhalde :)

Forumda verilmişti hollandalılar bisiklet yollarına nasıl kavuştular diye. Kimse kimseye altın tepside birşey sunmuyor maalesef. Böyle böyle öğrenilecek bu iş. Bugün "ne var la" diye üstümüze yürüyecekler, yarın bir gün cezalardan sonra özür dilenecek. Bir de bisiklet yoluna böyle park edenlerin hepsi art niyetli değil; bisiklet kültürü sıfır bir ülkede bisiklet yolunun farkındalığı sıfırın altında. Adamlar bisikletliyi görmüyor ki yolunu görsün. O yüzden böyle girişimler en azından dikkatleri çekiyor.

Ama öte yandan bisiklet yolu da plansız olmaz arkadaş. Belediye işin kolayına kaçıyor, yolu boyadı hadi sana bisiklet yolu, al sus otur. Evet, ama yetmez. Şehir planına bunlar da dahil edilmeli. İşte Kadıköy'de güya kentsel dönüşüm var; acaba bir yetkilinin aklına da altyapı artı bisiklet yolu geldi mi?

Bizler şansımız yaver giderse @Kudret Kurtcebe abinin yaşlarında belki görürüz adam gibi bisiklet altyapısı, ama bari çocuklarımız zamanında görsünler (bir umut işte) :)

14. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    @Kurtuluş E. Aynen oyle :)
    O sahil seridine her haftasonu yuzlerce araba piknige geliyor, kaldirima tekerlek cikarip park etmeye calisiyorlar hatta bazen sahil yolunun bir seridini kapatip arac parkediyorlar. Buna cozum bulmak cok mu zor da cozulemiyor bu park sorunu. Adam bos gordugu yere koyiyor tabi haliyle. Belediyeye yuklenmek istemiyorum ama cozum onlarin elinde

Tasogare ve Kurtuluş E. bunu beğendi.
  15. Osman Asa

Osman Asa Üye

Adı:
    Osman
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu Aslında biraz zor çünkü fırına arabayla giden toplum oldu büyük çoğunluğu... Adam karşı sokakta oturup oraya arabasıyla geliyor iş belediyede gibi olsada bence iş yine vatandaşta. Hayat tarzları beyinlerini almış ellerinden

bsklt07 bunu beğendi.
  16. Kaan Özçelik

Kaan Özçelik Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Hocam eline sağlık. Bu kadar ses getirebilmesi başlıbaşına çok büyük bir başarı. Haberi NTV ana haberde seyrettim

VeXoR bunu beğendi.
  17. Ferhat Özben

Ferhat Özben Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel gelişme ama bir de denetleme ve cezalar gelirse oraya park edenler için o zaman daha süper olur. Belki bu şekilde cezadan korkup daha duyarlı olurlar.

bsklt07 bunu beğendi.
  18. turul t.

turul t. Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    BBC'de de yayınlansa şu görüntüler toplum olarak ''saygı duymayı'' içselleştirmeden bu iş çözülemez. Bir an önce reform ve rönesans hareketlerini başlatmayı teklif ediyorum.:D Ya da Finlandiya'dan sığınma talep edelim.

Ahmet Onur Çakmak bunu beğendi.
  19. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    kimse kusura bakmasın ama siz (bisikleti olanlar) istanbulda yaşamıyorsunuz, resmen eziyet çekiyorsunuz :naslyany:

Bulent A. ve Tasogare bunu beğendi.
  20. Alizee

Alizee Kıdemli Üye

Adı:
    Ali
    Seviye:
    Gercekten nedense hic tahammulum yok artik bu tur olaylara. yukari da arkadasin paylastigi videoyu izledim yine kan beynime sicradi. adam diyor ki burasi piknik alani ve bizde nefes almak istiyoruz. oburu diyor 5 dakikalik isim vardi ondan. KARDESIM BANANE ? banane birader? ben gelip trafigin ortasinda bisikleti birakip gidiyormuyum? donuste 5 dakika isim vardi diyor muyum? nebicim insanlar bunlar ya. cidden tahammulum sifir. akli olan bu sehri terk etsin denilmis yukarda. ama bence akli ulan ulkeyi terk etsin.

Bulent A., Mert E36 ve Tasogare bunu beğendi.