Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bakınız

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Recep Volkan ÇETİNCEVİZ tarafından paylaşıldı.

1. Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Öncelikle herkeze selam
    Ruble 6'lı ve 18 vites'li bir bisiklet ise buna olmıyacağını bildiğim halde
    7'li veya 8'li Alivio vites fren kolları takımını taktığımda 6'lı ruble ile geçici olarak işlev yapılabilinir mi

2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Geçici olarak ben böyle bir şey kullanmıştım. Aynı şekilde, 7 dişli için 6'lı kol da kullanmıştım. Tatmin edici değildi ama idare etmişti diğer parçayı değiştirene kadar.

Mesela 8'li kol taktınız diyelim... 2 vitesi kullanmayacak şekilde vites ayarını yaparsınız. Kol 1'deyken dişli de 1'de olacak şekilde ayarlayın (ya da tam tersi şeklinde). Kol 6'dayken de dişli 6'da olacak şekilde ayarlayın.
    Yani kısacası; vitesteki hi-lo yazılı vidalar ile aktarıcının dişlilerden dışarı çıkmasını engelleyin. Böylece zincir atması-sıkışması olmadan kolları 1-6 arasında kullanabilirsiniz.

Bu arada ilerde rubleyi değiştirdiğinizde arka aktarıcınızın da 8 dişliyi destekliyor olması gerekir. Sizin şimdikini bilmiyorum ama bazı vitesler fazla dişlilere yetmeyebiliyor(muş).

nosferato bunu beğendi.
  3. Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bilginiz için çok teşekürler evet bende 8'li ruble olması imkansız ama 7'li olur gibi geliyor bana zaten 7'li olursa bana yeter sanırım geçici sürelik jant eski tip olduğundan böyle idarelik yapıyorum diyer jantlar sığmıyor