Bakım yapıyorum ama!!! bilyalar yanmış yatak bozulmuş.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Nasil bir fark var ki? Bulunur ya jant teli, bir tanesinin fotografini cekip yollar misin?

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Kuzey Ege
normal jant teli göbekten dolanarak geçiyor ya. bu darek çivi gibi ucu başı aynı işte. fotoğrafta göbek girişinde belli zaten janta giren kısmı aynıdır zaten.

@Uğur Recep AKGÜL

kırmızı gresi kimse önermiyordu senden başka :D yeşil gres bakıyorum ben kauçuk gres de denebiliyor.

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
@Kuzey Ege ben de yol bisikletimin göbeğini değiştireceğim inşallah. hangi göbeği tavsiye edersin. jant profile denenlerden sanırım. biraz geniş fark oluştururmu.. 36 delik bu arada benim jant.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
@chnkrmz kaucuk gress akıcılıgı düşürüyor sıcaklarda daha yumusak fakat kısın sertleşiyor ben göbeklerde kullanmam sahsen. Kaucuklu yeşil gress genelde yaylı masalarda kullanılıyor bolca tabiki kırmızıya göre suya daha dayanıklı fakat daha kalın.

Ama tabi renkler ve zevkler tartısılmaz adamların yanında kırmızı yeşil yapmayalım şimdi senin dedigin olsun :D

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@chnkrmz
Gecmis olsun. Yagsiz bilya ve bozuk yatakla epeyce idare etmis gibisin. Bence aceleye getirme! Konik yatak ve yeni bilyalarla topla simdilik. Birkac ay rahat idare edersin sanirim. Sonucta gobegi acana kadar durumun vehameti hissedilmemis bile ki aklina gelip ariza var diye bakmamissin hic...
Yıl sonu geliyor. Doviz cikisi cok buyuk hainlik yapmazsa yurtdisi siteler stok bitirmek icin ciddi kampanyalar yaparlar ve dusundugun gibi guzel bir jant seti alma sansin daha avantajli olur.
Hatta bakarsin yurticinde bile yil sonu icin bir kampanya oluverir.
Sen simdilik ayagini yerden kesecek ucuz ve hizli cozum olarak elindekinin kapak ve bilyalarini degistirip idare etmeye bak derim ben ;)

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@suat akman
aynen suat abi. cumartesi karaköye gidip bilya ve yeşil gres alcam. idare etsin beni. ilerki zamanlarda kalıcı çözümü yapcam. inşallah dediğin gibi kaliteli ucuza jant seti de yakalarım.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@chnkrmz Kaptan Bende Senin sorununun aynısını yaşadım shimano nun alt model göbeği ni alıp mili değiştirdim gobek ve çanak duruyor isimede yaramıyor canagi çıkartabilirsen gondereyim

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@can akıncılar
eyvallah ilgin için saol. bu şekilde kullanmaya devam edebilirim. 6 ayda bir bilya değiştirmem gerekecek sadece onada katlanırım

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@suat akman abi şimdiden alacağım jant setini buldum. hem hesaplı hem dayanıklı :D hemde hesaplı olmasına rağmen ust destekli hemde yanında lastik ve ust aksesuarları hediye :D :D

(link)

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@chnkrmz hayirli olsun simdiden :) ama sen reklamini yapmissin. Sen almadan tukenmesin ;) bu arada uyumlu oldugu kaset ruble ve disclere dair aciklama goremedim. ne alman gerekiyormus ogrende, arka vites sistemini bastan donatmak zorunda kalma sonra [emoji14]

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@suat akman
evet yazmamışlar. dolar düşerde almaya karar verirsem mailleşiris onlarla olmadı xt set alırım :D

• Beğen
Tepkiler: suat akman