Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bakım-onarım , söküm-dağıtım seti :)

Konu, 'Giyim' kısmında Sahinoz tarafından paylaşıldı.

1. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Canım sıkıldı evde, şu eski bisikletimi dağıtıp toplamayı düşünüyorum hatta kadro değişip bi de öyle toplamak istiyorum, ama evde alyen, tornavida ve ing anahtarından başka alet yok, yani bisiklete özel hiçbir şey yok.

Bana ne lazım? İşte şunlar:

Zincir pensesi, shimano ruble anahtarı, aynakol sökme anahtarı, octalink vida aparatı, akord anahtarı, bb için anahtar gerekiyorsa bir de ondan :)

Bakım seti olarak ne lazım? İşte bunlar:

BB, göbek ve kablo gresi (aynı kullanabilir miyim farklı mı olmalılar bilmiyorum)
    Temizlik için fırçalar
    Zincir temizleyici
    Wurth parça temizleyici

Asıl soru ne lazım olduğu değil, bunları en kolay şekilde nasıl bulabileceğim. Eğer topluca bu türden alet seti varsa çok güzel olur. Temizlik ürünleri yine bulmak daha kolay..

Peki bunun giyimle ne ilgisi var, ilgisi yok, ancak atölyemizde "diğer" bölümü olmadığı için buraya açtım..
    Ama giyimle ilgisi olsun hazır açmışken, bana bir tane de trekking-mountain tarzı ayakkabı lazım ve altında spd için yer de olsun istiyorum, bir Scott var mesela hoşuma giden, başka tavsiyeleriniz varsa onlara da bakabilirim..

2. KemalBaloglu

KemalBaloglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben bisikletimin bütün barçalarını temizleme amacı ile sökmüştüm aynakol göbeği hariç amortisörün icinide açıp bi güzel yağlayıp kapattım, lakin bazı şeyleri sökmek gereksiz mesela kasetdişli, jant göbekleri bunları söküp takmak temizleme açısından da bakım açısındanda söküp takmaya değmez ama jant göbeklerinin iç bakımını ve temizliğini yapabilirsin tabi kendine güveniyorsan, ben açtım temizledim gresledim gıcır gıcır çalışıyorlar ve şunu söyliyim piyasadaki çoğu dağ bisikletinin %80'nini 5 numara alyen ile parçalıyabilirsin (tabi bazı eski dağ bisikletleri hariç)
    kolay gelsin

Sahinoz bunu beğendi.
  3. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Ben hem incelemek hem temizlemek için sökmek istiyorum, alyen ve tornavida ile çoğu kısmı sökersin ama rubleyi, göbekleri ve aynakolu sökemiyorum. Zinciri de çıkaramıyorum, bu yüzden biraz alet gerek. Yoksa gerisini söktüm topladım problem yok, zaten çok düşük komponentler olduğu için elimde kalsa bile (ki %99 kalmaz elimde) problem değil..

4. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    valla deltada böyle setler var, başka dükkanlarda da olabilir sanırım 50-80 YTL gibi bir fiyata istediğin gibi bir sete alabilirsin.

5. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    bu arada parçaların nasıl takıldıklarına iyi bak sökerken, nasıl yerleşmişler sıralarını filan not al, yoksa çok uzun sürüyor geri takma kısmı, denedim biliyorum : )