Bakanlığın ücretsiz dağıttığı bisikletleri öğrenciler satışa çıkardı

ysfcnrff

Üye
Tepki
2
İsim
Yusuf
Bisiklet
Kron
Ben 14 yaşında bir gencim keşke bizim okuldada dağıtılsa ama sonuç hep doğu bölgelerde dağıtılıyor insan burayıda düşünür daha 1 ay önce kron bisikletimi parçaladılar

Scudo

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
Bisiklet sporu ile ilgili okullarda bir tane bile klüp veya takım duymadım. Duyan varsa duyduğuna çok sevinirim. Dağıtılan bisikleti dağıtanlar ve satın aladıkları firmalar para kazanıyor da , bisikletin gerçek sahibi kazanmış çok mu? Bu bir "ÜLKEM KLASİĞİ" dir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçtiğimiz hafta bir arkadaşımı ziyaret maksadıyla Kars ilindeydim, etraf bakanlığın dağıttığı bu bisikletlerle doluydu ve kullanan çocukların hepsinin yüzü gülüyordu. Herkesi kendimiz gibi doyumsuz sanıyoruz ancak oralarda o bisikletleri benimseyen ve huzurla binen çocukları ben bizzat gördüm. Bu proje aksaklıklara rağmen desteklenmeli zira uluslararası alanda ses getiren bir sporcunun yetişmesi ihtimaline muhtaç bir ülkede yaşıyoruz. Bir ihtimal de olsa bu utanç duyduğunuz bisikletlerle spora başlayıp pro seviyelere gelen bir kardeşimizi gördüğünüzde şimdiki söylemlerinizden utanmamanız için at gözlüklerinizi bir tarafa atmanızı öneririm.

Bicikl

Üye
Tepki
42
Bisiklet
Carraro
Eğitim herşeyin başı. Bu çocuklara suç bulmamak lazım. Bunlar ebeveynlerden ne görüyorsa onu yapıyor. Eğitim sistemi adam gibi elden geçmedikçe bu tarz istismarları daha çok görürüz.

• Beğen
Tepkiler: tesla42

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Balık tutmayı öğretme, sadece balık ver. Eğitim yolu ile spor kültürü aşılama bisiklet dağıt neden ? Yaptım diyebilmek için, seçim gösteriş malzemesi.

CapoN

Üye
Tepki
10
İsim
Furkan
Bisiklet
Peugeot
Bu gün de boş geçmedik...

Tepki
105
Bisiklet
Lapierre
İnsanlar ben alıunca bunu satarım kafasıyla alıyosa suç insanımızda.. satmasını yetkililer yada devlet engelleyemez.. "o zaman devlet vermeseydi bisikleti de" tam bir gelişim ve eğitim düşmanı yeniliğe kapalı anti hümanist insan davranışı sergilemek olur...

Yavaş yavaş olucak beyler.. Sabredinn :/

• Beğen
Tepkiler: Çaylak-24

Çaylak-24

Üye
Tepki
27
İsim
İbrahim faruk
Bisiklet
Carraro
@Onur YCL tebrik ederim abi çok haklısın tek bir çocuğun gözlerindeki mutluluk ve o bisiklet aşkının yer etmesi yeter bence, gerisi boş.
Bardağın dolu tarafını görmek lazım kanımca.
Saygılar:)

ozeltimci09

Daimi Üye
Tepki
170
İsim
Özgür
Bisiklet
Whistle
Siirt te de dağıtıldı ve bisikletçilerde zibil gibi satılık görüyorum :)

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
@SOZUAK
Size genel olarak katılıyorum ancak bir aile bir hayırseverden yardım bile alsa, yardımsever kişinin/tanıdıklarının o ailenin harcamaları hakkında fikir sahibi olmamaları gerektiğini düşünüyorum.

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
devlet o bisikletleri aileye mi? çocuğa mı veriyor? o bisikletleri satmak ailenin mi? çocuğun mu fikri? ona da bi bakmak lazım

Tamer050

Üye
Tepki
37
İsim
Tamer
Bisiklet
Salcano
@SOZUAK
Milli egitimdeki durumu cok iyi ozetlemisiniz. Okulda sikintili cocuklari surekli uyariyoruz kiziyoruz bagiriyoruz hic bisey degismiyor. Ailelerine soyluyoruz ilgilenmiyor ailede ilgilenmeyince bizden gunah gitti deyip isimize bakiyoruz. Elimizde tek yaptirim olarak sinifta birakma kaldi bu yil 10 kisiyi biraktik. Bakalim seneye sikintili cocuklar duzelecek mi merakla gozlemleyecegim. Cocuklardaki durum ayni adalet sistemi gibi, bir kac kisiyi bicaklayip ayni gun mahkemece saliverilen insandaki psikolojinin aynisi, ne yaparsam yapayim yaptirimi yok yanima kar kaliyor mantigi. Allah ulkemizin yarinlarina hidayet versin isimiz zor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sıradaki uygulama; beklenen amacın dışında durumlar yaşandığı için bisiklet dağıtım projesinin sonlandırılması

bysutcu

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
Yusuf Emre
Bisiklet
b'Twin
Bisikleti sattıkları kişiler biniyorsa ki binmek için alıyorlardır diye düşünüyorum, öğrenciler binmeyip çürüteceklerine böyle uygun fiyatlara elden çıkartıp yüksek meblağ ödeme durumu olmayanlar bisiklet sahibi oluyor... win - win.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
"Adalet mülkün temelidir" değil mi? Az bile söylemiş Atatürk her şeyin temeli dir bence.
, Peki "Balık baştan kokar?"
Atalar boşuna söylememiş .....düzgün bir yerimiz yok ki çocuk ları suclayalim

Buğra C

Buğra Hoca
Tepki
705
İsim
Buğra Canata
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bırakın satsınlar. Satıyorsa demek ki çocuk binmeyi düşünmüyor. Bu çocuğa 'satamazsın' dediğin zaman götürüp bir kenarda çürümeye terk edecek bisikleti. Satsın, hem binecek bir çocuğa daha ulaşsın bisiklet, hem de bu çocuğa takdir amaçlı verildiyse, istemediği bir şey yerine başka bir şey alır.

Sosyopaths

Üye
Tepki
14
İsim
Arda ld
Bisiklet
Salcano
Yalnızca gelir tespiti ile maddi durumu iyi olmayan aile çocuklarına,öksüz ,dul ve muhtaçları ilgilendiren bir proje olmalıydı,onu da yapamadılar...her önüne gelene bisiklet verirsen gerçekten bisiklet hayali kuran çocuğa bisiklet kalmaz...
Hangi işi elimize yüzümüze bulaştırmadan yaptık ki..

tesla42

Aktif Üye
Tepki
168
İsim
alper
Bisiklet
Lapierre
açıkcası ben burada çocuklara suç bulmuyorum.Türkiye nin zaten sosyal-ekonomik gelir dengesizliği var.Okullarda bisiklet sporu adı altında eğitim veriliyor mu?Bisikletin faydaları nasıl kullanılacağına dair bir program var mı eğitimimizde.Yani bu bisikletleri çocuklara dağıtmakla olmuyor.Onun öncesinde bisikletin faydalarını çocuklara aşılamakta fayda var.Bizler okulda zamanında futbol bağımlısıydık kozalakla,ufak taşları futbol topunun yerine koyarak maç yapardık.Bizim zamanımızda futbol topu dağıtılsaydı o zamanlar hiçbir arkadaşım satmazdı çünkü hevesliydik.Futbol topu olan okulda, mahallede el üstünde tutulurdu.Bisiklette böyle bir şey.Yani bu sporu çocuklara aşılayıp sonrasında ödüllendirmek gerekli.ikincisi şükür bizim bisiklet almaya gücümüz var.Ancak bisiklet dağıtılan ailelerin maddi durumların derecesini bilemeyiz.Bence ön yargılı davranmamalıyız.Belki gerçekten o satlan bisiklet parasına ailesinin ihtiyacı olanlar vardır.