Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bakalım paydamız ne kadar bisiklet

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Hasan Hakan Koç tarafından paylaşıldı.

?

bende bisiklete bineceğim hemde yarışcı olacağım ama tayt giymem lazım

1. olurmu öyle şey . sen foruma üye ol forum kafeye yaz yeter

oy sayısı 2
    3,6%
  2. tabi bende ne zaman bunu soracaksın diye bekliyordum ben yanındayım ne gerekiyorsa yaparız

oy sayısı 36
    64,3%
  3. olur ama tayt olmaz bolca bir şeylerle neden olmasın

oy sayısı 10
    17,9%
  4. bisiklete binebilirsin ama uygun yerlerde uygun kıyafetlerle bayan arkadaşlarınla neden olmasın

oy sayısı 8
    14,3%
  1. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili dostlar minik bir anket yapıyorum bakalım forumda ortak noktamız nekadar bisiklet oluyor merak ediyorum .. sizden ricam basit olarak düşünmeden lütfen cevaplayınız .. ..
    bakalım nekadar bisiklet konuşa bileceğiz veya ne kadar konumuz bisiklet . :rolleyes: lütfen bayan arkadaşlarınızda anne olduklarını düşünerek cevaplasın:in:
    sorum şu :

siz iyi bir bisikletci siniz. yarışcı yada bisikte sever..... bir sevdalısınız.

sizin eşiniz sevgiliniz yada kızınız diyorki
    yaaa bende bu işi çok seviyorum hemde yarışcı olmak istiyorum kask forma ve tayt giymem lazım .. bana destek olurmusun diye soruyor .. :p
    nasıl davranırsınız ;)
    bu konudaki görüşlerinizde yazarsanız sevinirim ..:in:

2. spokesman

spokesman Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sevgili Hakan,
    Bu soruya sanırım ben cevap vermesemde olur ama yinede cevaplamak istiyorum.

Ben bu bisiklet işine başladıktan sonra hem eşim hemde oğlumdan oldukça destek gördüm. Bir süre sonra önce oğlum sonra eşim bisiklete başlamak istediler dolayısıyla artık ben destek vermek durumundaydım. Ev halkının hepsinde bisiklet aşkı oluncada evde altı tane bisiklet oluverdi. zaman zaman birlikte zaman zaman ayrı ayrı hepimiz full bisiklet kıyafetiyle(Kask,eldiven,gözlük,forma,kısa yada uzun tayt,kiltli ayakkabı) binmeye çalışıyoruz.

Saygı ve sevgilerimle,
    Mustafa Dinç

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  3. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    bende seninle aynı görüşteyim
    mustafacım seni çok iyi tanıyorum bu spora verdiğin desteği de yakından takipteyim ve takdir de ediyorum .
    yorumun için teşekkür ederim . .
    diğer arkadaşlarımızında görüşlerini merak ediyorum çünkü paydalarımız aynı :) da dünyalarımız örtüşüyormu merak ediyorum::) :rolleyes: .
    kişisel olarak her türlü görüşe de saygılıyım sadece nereye kadar bisiklet konuşabiliriz anlamaya çalışıyorum .
    farklı da olsa fikirleri olanlar oy veririken aynı zamanda kendi düşüncelerinide buraya yazarlarsa çok sevinirim biribirimizi tanımış oluruz .
    daha sağlıklı iletişim kurabiliriz.
    bayan arkaşlarımızda yorumlarsa çok sevinirim .
    sevgi ve saygılarımla

4. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Cevabım benden olumlu not alır .. Yani ona giymesini ben öneririm .. Sonucta herkes bisiklete biner . Ama herkes bsikletci olamaz . Bir bisikletciyi altındaki bisikleti görmeksizin uzaktan tayt ve forma ile tanıyabilirsiniz . Yani bu bisikletci dersiniz . Ama bisikleti olup ta tayta hayır diyen benim görüşümde bisikletci olamaz . ( bu benim görüşümdür , tayta karsı olanlarda lütfen alınmasın . Kişisel görüş oldugundan tartısmaya açık deildir bu sözüm , ve herzamanda taytla bisiklet giyilmelidir demiyorum tabi ... Kısa mesafelerde tayta tabişiki gerek yok )

5. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    görüşlerin için çok teşekkürler

6. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    ömercim açık yüreklilikle verdiğin yoruma teşekkür ederim fikirlerini bizimle paylaştığın için .. ama burada ki soru biraz daha farklı bisiklete taytla bine bilirmi diye sorulmuyor
    çok sevdiğiniz sizden biri bu işi ciddi olarak yarışcı mantığıyla yapmak istiyor ama daha önce bisiklet deneyimide yok .ama büyük idealleri var .
    bizden yarışlara kayılmak için destek istiyor herşeyi öğrenmek bunun gereğinide yapmak istiyor kask tayt eldiven dizlik yani bu işi dünya standartlarında neyi gerektiriyorsa onu yapmak istiyor tayt bu işin bir parçası ve kendi isteğiyle tüm bunları giymek istiyor
    hiç bisiklete binmemiş bu canımızdan kanımızdan olan insana ne deriz. soru bu ..:rolleyes:
    ömercim yorumun için tekrar teşekkür ederim ..:)
    tayt giymelimiyiz gibi bir soru yok bizden istek var biz nederiz .. konu bu ..

herkese selamlar lütlen oylarken kendi görüşlerinizde bildiriniz .
    saygı ve selamlarım herkese

Bülent ÖZER ve bisikletci bunu beğendi.
  7. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    oglum henüz küçük daha iki aylık ama eşim ve tüm ailem benim yaptıgım tüm sporlara karsı.
    tabi bende ne zaman bunu soracaksın diye bekliyordum ben yanındayım ne gerekiyorsa yaparız. bunu belki ilerde oglum söler.

Bülent ÖZER ve Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  8. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    teşekkürler nuricim oğluna nazar değmesin maşallah harika ömrü uzun kaderi güzel olsun ....:)

ben şahsen yorumunu genel olarak algıladım
    yorumun çin teşekkürler. esenlikler dilerim

9. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Hakan abii şimdi soruyu daha iyi anladım .. Bu şekilde sanırım daha açıklayıcı bir cevap verebilirim .. Önceliklee seninde deiğin gibi cok yakınım akrabam olan bir bayan var ( kızım eşim yada kardeşim ) , evet ben bi bisiklet hastayım .. Fakat profesyonel anlamda yarscı mantıgında bi bisiklet hastası deilim ..

Yarış dışında gerek arazide adrenalin , gerek yokuşlarda pedala yüklenmek gerekse ulaşım aracı olsun bisiklet hayatımda büyük ..

Gelelim sorunun cevabına .. Öncelikle bunu önermezdim , neden ?

1- Trafikteki insanlara hicmi hic guvenmiyorum .. Kackere söförlerle tartıştıgımı bilirim ..
    2- Bu işin trafik olmasada tehlikesi çok büyük bence .. Ne kadar önlem alırsa alsın ( bayan ) düşmesi biz erkekler kadar hafif olmaz . Vücutları daha hassas , psikolojileri buna hazır değil .. Dünya kanunu geregi biz erkekler fiziksel şiddete daha fazla dayanıklıyız ..

3- Bisiklet bir hastalık başladınmı tiryakisi olursun .. Bana vakit ayıramaz :p

Diyelimki bunların üstesinden geldikk , her soruna karsılık verebilicek bir cevabı var ve bende buna gögüs gerebilecegine inandım .. Ve işte o zaman onun için herseyi feda edip hayallerine ulaşmasını sağlarım .. Maddi manevi herseyin en iyisini almaya , yapmaya calısırım .. Elbette tayt forma gözlük eldiven , eksiksiz olmasını isterim . Herhangi bir yarış koşulunda kimseden eksik kalmasını istemem , hatta daha da avantajlı olabileck ne varsa yapmaya calısırım . Gerek mazleme , gerek motivasyon ..Yarıslara onunla gider katılırım .. Bu yeni dünyasında onu hic yanlız bırakmam .. Yılların verdiği tecrübeylee ona kendimce neyin iyi neyin kötü oldugunu söylerim ..

Ama tabiiki ilk önce benim testimden gecmesi gerek .. Bana ibu idealinin ne kadar gerçek oldugu göstermesi gerekir .. Sokakta birini görüp , televizyonda yarıscıları görüp kendisini onunla bir tutup bir heveslik bir ideal olmaması gerekli tüm bu fedakarlıklarımın olması içinn ..
    Oldumu Hakan abicim :):) soruyu anlamışımdır umarım :)

İlerde senin görüşlerinide okumak isterim bu topicte :) Saygılarr ...

10. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    şık yok ama b şıkkı yada 2.olanı seçtim.Hakan Abi nerden bulursun böyle şeyleri.farklı olmuş:boese157: :)D :D :D ).tayt hiç sevmiom:mad: .ama yapcak bişi yok.isteyene destek ve saygım sonsuz....

11. goxelkurt

goxelkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu saydığımız kıyafetlerin hiç biri keyfi değil hepsi sağlıkla ilgili donanımlar (tayt dahil) bu yüzden bisiklete binen birini sağlığından etmek kimin hakkıdır ki tabiki olumlu yönde destek veririm.....sevgiler

12. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    herkese günaydın

deryacım ,gökselcim yorumlarınız için çok teşekkürler ....eksik olmayın .

arkadaşlar oy kullanırken lütfen yorum yapınız bisiklet konuşuyoruz ..
    kendi adıma söyleyeyim aynı şekilde düşünmediğimizi bildiğim halde onu kıracak üzecek en ufacık bir kelime kullanayacağım bir çok arkadaşım var.
    forumda herşeyi aynı düşünmemiz gerekmiyor
    farklı fikirlere, farklı yaşam biçimine karşılıklı saygılı dostların hepsi başımın tacı saygım ve hürmetim sonsuz....buradan hepsine selam olsun

sağlıklı huzurlu günler diliyorum..

13. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Bendende herkese Günaydınlar ... Adana da genel olarak kısa mesafelerde bisikletcilerde şöyle bir giyim tarzı var .. bol dizalt şort , bol t shirt ... buna bende dahilim .. Acaba geneli böylemi giyiniyor türk bisikletcilerimizin ( genclik kısım ) YAni bol derken baya bi bol :)

14. Pelin

Pelin Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Felt
    Seviye:
    Bence 2.şık olmalıı .Bisiklete binmek isteyen ,bisikleti spor olarak yapmak isteyen bayanlara destek olunması gerekir ve tayt giyilmesi,gözlük,kask,eldiven takılması tabikide gerekli :)

15. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    ömercim günaydın soruyu çok iyi anlamışsın açıklayıcı detaylı yanıtın için teşekkürler
    çok iyi tanıdık seni ve dünya görüşünü bisiklete bakış açını ..
    bizimle paylaştığın için çok teşekürler..

Tabi burada bizim canımızdan kanımızdan ailemizden bir bayan yarışlara girmek bunun için bizden yardım istiyor ,taytın da bu işin bir parçası olduğuna inanmış ..
    önce bisiklete binmek için sonrada yarışlara girmek için destek istiyor biz nederiz ne yaparız olay bu.. soruyu çok iyi anlamışsın ömercim.

yoksa günlük yaşamdaki bisklete binme şekli ile ilgili bir soru değil .
    Biz burada istediğimiz gibi bine biliyoruz kimse yadırgamıyor .. en azından ben böyle algılıyorum .. Canım İzmirim benim :D

16. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    hasan abi Türk halkı olarak artık bazı konuları aşmalıyız diye düşünüyorum kız çoçuğuda bisiklete binebilir ve profesyonel anlamda yarışlara katılması bence mantıklı,giyim yani tayt olayına gelince bisikelet sporunda sağlık açısından ve güvenlik açısından kullanılmalı başka bir düşünce olmamalı, erkek sporcularda bacak kıllarını alıyor ilk başta ben aldım ailemde şaşşırdı açık söylemek lazımsa benimde garibime gitti ama profesyonel için yapılıyor başka bir düşüncem ise hayatını bisiklete harcamamak lazım herşeyin yerinde ve zamanında yapılması güzel diye düşünüyorum tabiki son kararda sizin :)

17. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Valla belki bayanlar bana kızacaklar ama...
    Ne yazık ki biz pek spor alışkanlığı olan bir toplum değiliz. Okuldaki arkadaşlarımın bir çoğu kilo problemlerini uyduruk rejimlerle atlatmaya çalışıyorlar. Ama olmuyor, bu devran dönüp duruyor. Zaman geçiyor, hiç bir değişiklik yok.
    Keşke bulsam benim gibi bisiklet sevdalısı bir sevgili :) Yarışlara gitsek beraber, ben ona tezahurat yapsam, o da bana yapsa :):):)
    Hayali bile çok hoş oldu yahu :D

18. gencizmirli

gencizmirli Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhabalar Hakan Abi gerçekten güzel bi konuya deyinmişsin.Benimde görüşürüm düşüncem seninle aynıdır.Bayanlarda kask,eldiwen,gözlük,t-shirtve tayt kesinlikle giymeli.Bunlar bir bisikletçi için çok gerekli giyisiler sonuçta hem güwenliğimiz açısından hemde rahatlığımız açısından.Son olarak kesinlikle B şıkkı diyorum.
    İyi paylaşımlaR.
    Deniz

19. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    dostlar yorumlar için çok teşekkür ederim. :)
    farklı görüşteki dostlarımızda yorum yaparsa çok sevinirim bisklet konuştuğumuz için sorun yok:) ..
    sevgi ve saygılarımla

20. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    ehehe .. :)