Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bahçeköy 26.12.2009

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Hakan Eşme tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Selamlar,

Havaların soğuğu, rüzgarın sertliği, işlerin güçlüğü; sınavdı, toplantıydı derken bir süredir bisikletten uzak kaldık.

Bu boşluğu Zirve Dağcılık Tekirdağ İl Temsilciliğinin düzenlediği doğa yürüyüşlerine katılarak bir nebze de olsa doldurmaya çalışsak da aklımız bir köşesi hep pedallardaydı.

Günlük rutine bağlanmış öğle görüşmelerinde sohbetlerimiz bisikletten açılırken gözlerimiz bir yandan da havaya bakıyordu. Direkte sallanan bayrak, uğuldayan ağaçlar ve bu bölgenin bitmek, dinmek, yorulmak nedir bilmeyen rüzgarı. Bir türlü boşluk yaratamıyorduk.

Gece gündüz hava raporlarına bakıp saatlerin hesabını yapıyorduk ki Cumartesi için böyle bir fırsatın çıktığını gördük.

Rüzgarın şiddetini, günün kısalığını gözönüne alarak bize bir yudum soluk oluverecek bir turu yapmaya karar verdik...

Öğle saatlerinde Kamil ağbinin işyerine uğradığımda, yerinde olmadığını gördüm, adımlarım beni oradan Haluk'un (Akalın Brothers'ın Big olanı) işyerine götürdü.
    Kamil ağbi benden önce oraya varmış ve hatta giyinmiş çayını yudumluyordu. Haluk içeriden beni görünce seslendi: "Her Yol Ankara..."

Anlaşılmıştı... herkes gaza gelmiş, çelik bir yay gibi gerilmiş, pedallamayı bekliyordu.

Rahman akşamdan yazdığı mesajda ateşi çıktığını ve gelemeyeceğini söylese de, sonradan telefon edip katılacağını belirtti ki, bu bizi sevindirdi.

Ahmet Murat, Recep, Cengizhan ve Mehmet işleri olduğundan dolayı tura gelemeyeceklerini söylediler. Biliyorduk ki akılları bizimleydi.

Ve her zaman ki gibi Total Benzin İstasyonunda buluştuk, belirlediğimiz saatte.

(Soldan Sağa: Haluk Akalın, Rahman Ketenciler, Hakan Eşme, Kamil Tabak)

Haluk yeni formasıyla içten içe heyecanlıydı, alışılageldiği üzere, katılımcıların fotoğraflarını çekiverdim.

Haluk Akalın

"Dağınık saçlarımla beni çekme" derken Rahman için deklanşöre basıvermiştim bile.

Rahman Ketenciler

Gülen yüzüyle de Kamil ağbi kareye girmişti.

Kamil Tabak

Ve "çekilim" listesinde sıra bana gelmişti.

Hakan Eşme

Lastiklerin havalarını kontrol ettik ve "Pedal Keyfi" başladı.

Güneşli bir hava ve sertliği her geçen dakika azalan Lodos eşliğinde Keşan'dan ayrıldık.

Tali yoldan bir süre devam ettik.

Keşan-Gelibolu karayoluna çıktık.

Gölgelerimiz asfalta vuruyordu.

Keşan-Gelibolu karayolunun Mecidiye-Erikli sapağından saparak İzzetiye Köyüne giden tali yola girdik.

Kısa bir süre sonra İzzetiye Köyü gözükmüştü bile.

Köy içinde koyunlar üzerlerinde temizlenmeyen çamurlarıyla başıboş dolaşıyorlardı; paklanmak için şiddetli bir yağmur beklercesine...

Yaşlı çam ağaçlarından bahçesiyle köyün İlköğretim Okulu ve renkli duvarları bizi karşıladı.

Bu renkli yapının tam karşısında ise, zamana yenik düşmüş ve artık "erimeye" başlamış eski bir ev duruyordu.

Köy çıkışında bulunan çiftlikteki "hayranlarımız" bizleri "alkışlamak" için yollara dökülmüşlerdi. Neyse ki "Dazer Baba" önden gidip aynı "hayranlıkla" onları selamladı. Herşey bir kaç "tuş" dokunuşu ile olmuştu.

İzzetiye-Bahçeköy arasında Eski Gelibolu Asfaltı denen yolda keyifle ilerliyorduk.

Güneş öğleden sonra tüm ışıklarını tarlaların ve ormanın yeşiline nakşetmişti.

Yolumuz üstündeki bir çeşme ve yanında ağaçlara selamımızı bıraktık.

Kırda otlayan koyun sürülerinin içinden fırlayıp karşımıza çıkan hayranlarımız (!) ile teması yine "Hayranlarla İletişim Müdürümüz" Sayın "Dazer Baba" yapıverdi. Kendisine buradan teşekkür ediyoruz.

Yolumuz keyifle sürüyordu. Kısa bir ara gibi olsa da "özlemiştik" pedal çevirmeyi.

Güneşin çeşitli oyunlarını,

Yemyeşil buğday tarlalarını seyrederek çevirdik peallarımızı.

Kamil ağbi çamuru görünce basıverdi pedala. Rahman bir soluklandı. Giant Anthem'ini çamura sokmak istemiyordu. İlk aldığında bunu bir kez fazlasıyla yapmıştı.

O düşünürken, makinayı ona verdim ve "ben geçiyorum, deklanşör senin," dedim.

Makinayı eline alınca da bir kaç poz daha çıkarıverdi.

Kısa bir sohbetin ardından,

Bahçeköy'e giriverdik.

Adet olduğu üzere çaylarımızı içmek için kahveye uğradık. Güneş o kadar keskin vuruyorduk ki gözüme, fotoğrafı çeken kahveciye, "biraz daha beklersen kör olacam" dedim.

Haluk kahveciyi önceden tanıyordu, hemen yanına alıp bir "Bahar Çay Evi Hatırası" yapıverdi.

Çayımızı içtik, sohbetimizi yaptık, keyfin en damarlı yerlerinden "demlendik."
    Ve dönüş zamanı gelip çatıverdi. Rahman yine Ninja kılığına bürünüp "sevgilisi" Giant'ını kolları arasına aldı.

Dönüşü ana yoldan yapacaktık. Bahçeköy'den Keşan-Gelibolu karayoluna doğru pedalladık.

Güneş de artık batma hazırlıklarına başlamıştı.

Köy çıkışındaki köprünün altından geçerken bir aşıkın maşukuna seslendiği ama dirim kokacağı yerde adeta ölüm kokan bir çığlığın duvara yansıyan şekli ile karşılaştık.

Aşıkı ve maşuku düşünürken çoktan anayola çıkmıştık.

Rüzgar da etkisini giderek azaltmaya başlamış ve direklerdeki bayraklar daha bir uysallaşmıştı.

Haluk kısa soluk molasında bariyerler ile olan temasa farklı bir yorum getirmişti.

Güneş yine en güzel ışıkları ile bizi yaşamın günlük kirlerinden arındırıyordu.

Giderken saptığımız Destek Kıtaları Kavşağından bu kez kent içine girmek için sapıverdik.

Yine keyifle tamamlamıştık bir turu, daha bitmeden içimizdeki özlem ateşlerini yakmak üzere verdik pozumuzu. Yanındayken bile maşukunu özleyen aşıklar gibi...

Haluk, "dur," dedi. "Yeni formamla bir pozumu alıver." "Gevrek gevrek gülersen, olur," dedim. Gülüşün tam gevrediğini söylemem, sanki altının biraz daha pişmesi gerekiyor, artık bir daha ki sefere...

Yeni turlarda yine keyifle buluşmak üzere, sağlıcakla kalın...

Faaliyet hakkında daha fazla fotoğraf için:
    http://picasaweb.google.com.tr/hakanesme/Bahcekoy

2. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    :in: bravo hakan abi ve ekibi,yaşıtlarınız kahvehanelerde sigara ve zararlı alışkanlıklarla uğraşırken helal olsun

3. Kamil Tabak

Kamil Tabak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sevgili Hakan bu zevkli ve kara kışın soğunun ayazının fırsat verdiği günü siz kardeşlerimle büyük bir şevk ve özlemle tamamladım. Yahu dur daha 5 saat geçmedi dediğini duyuyorum ancak bu aşk başka bir şey. Dirim de Ölümde yazdırıyor aklımızın almadığı ama gözümüzün göreceği yerlere. Velhasılı çok özlemişiz doğayı, 2-3 yerde resmen onun kokusu için durdum içime sindire sindire çektim. Hala o koku uçuşuyor beynimin bir kenarında. Bu arada fotoğrafların içinde biraz karalayayım, artık sen bir sanatçısın gönül gözün öyle açılmışki başka şeyleri görüyor yaşıyoruz hissediyoruz.
    Saygılı ve sevgili kardeşlerim sizleri seviyorum ve Dazerimin her daim emrinize amade olduğunu bildiririm.

4. Hakan Eşme

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Teşekkürler, ekip olarak bir kişiyi bile olsa kahve köşelerinden alıp doğa ile kucaklaştırsak bu bizim için büyük bir kazançtır.

5. Hakan Eşme

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    İncelikli sözlerin için teşekkür ederim Kamil ağbi, hepsini ve herşeyi ekip ruhuyla yapıyoruz ve çok sıkı bir ekip olduk. Herkes adeta gerilmiş bir yay gibi bahar aylarının gelmesini bekliyor. Tura çeşitli nedenlerle gelememiş arkadaşlarımızın da yüreklerinin bizlerle attığını biliyor ve hissediyoruz.
    O yüzdendir ki gözlerimiz pedallarımız sadece kendimiz için değil onlar için de dönüyor...

6. Kamil Tabak

Seviye:
    İşte budur..
    Olay takım ruhunda yatıyor, paylaşımda fedakarlıklarda, emek ve çabada her duyguyu düşünceyi medenice paylaşmakta olmanın hazzını yaşıyorum. Basketbol oynama ve antrene dönemim ile scuba sporu dahil çok zevk aldığım en dost ekiple olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

7. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok çok güzel bir tur olmuş, anlatmınız da harika, ayaklarınıza sağlık...

8. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar

İnanın sizleri izlerken, ah keşke yakın yerlerde olsaydıkta, ben de aranızda pedal basıyor olsaydım diye düşündüm.
    Kimbilir, belki benim de, gevrek, gevrek bir resmim olurdu yanınızda. İnanın çok hoşuma gitti. Böyle kış günlerinde beni olduğum yerde, keyif ile gezinizi ve bu gevrek gülüşleri izlettiniz ya.:D .

Çok teşekkür ediyorum, paylaşımlarınız ve bu güzel dostluğunuzu, gezilerinizi bizlere de yansıttığınıza. :)

Yüzünüzden gülücükleriniz hiç eksik olmasın dileklerimle. ;)

Sevgi ve selamlarımla.

9. Kamil Tabak

Seviye:
    Ender bey, inanın bu gezilerde bulunan kişiler çok mutlu. Sizleride bir gün aramızda görmek çok daha mutlu olmamızı sağlayacak. Bu toplulukta çok güzel şeyler oluyor, çevremize acaip bir hava yakalattık çekinen sakınan kaçınan eleştiren kim varsa dalga geçmek yerine artık bizle olurmuyum bu işi becerebilirmiyim noktasına gelmeye başladı. Bağlılığımız konumumuz nedeniyle daha da sıkı, birbirimizi görmeden günümüz geçmiyor. Muhabbetimiz ise bisiklet. Hangi makine hangi sistem tartışmaları bilgi paylaşımları gırla gidiyor.
    Hatta gevrek gülen Haluk kardeşim yeni olmasına rağmen bu işe gönlünü koydu ve aramızda her zaman her yola gelirim anlamında '' HER YOL ANKARA'' deyişi ile her an hazır olduğunu eylemleri ile göstermekte.
    Daha çok yazılacak var sözü uzatmadan şunu diyeyim;
    Allah herkese böyle dostlar nasip etsin

10. Hakan Eşme

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Beğendiğinize sevindik, bir gün birlikte turlamak ümidiyle...

11. Hakan Eşme

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    "Sevgi ve selamlar bizden," dedikten sonra ekliyoruz "bir gün neden olmasın..."
    Derler ya; "Dağ dağa kavuşmaz insan insana kavuşur." diye.
    Bu coğrafya altında pedal basıyorsak ve bastığımız pedaldan da keyif alıyorsak bir gün hepimizin gevrek gevrek gülen pozları oluverir, bir yerlerde karşılaşır, yola, yollara birlikte akıveririz.

12. haluk akalın

haluk akalın Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle Hakan,Kamil abim,Rahman ve bu tura katılamayan diğer arkadaşlarıma
    dostlarıma,pedaldaşlarıma,can dostlarıma çok teşekkürler.Bu günlerde böyle
    güzel bir günde böyle dost insanlarla elbette ancak bu kadar zevkli pedallama olur.Ayrıca bize destek veren tüm bisikletformdaki pedal dostlarınada sevgiler.

13. Ahmet Bolgi

Ahmet Bolgi Forum Bağımlısı

Seviye:
    üstadlar ayaklarınıza yüreklerinize sağlık. hakan hocam daha öncede demiştim bidaha diyeyim emeklilikte sizin o tarafa getireceksiniz beni . valla canı çekiyor insanın.

14. Hakan Eşme

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Evet, dün gibi anımsıyorum ve şöyle demiştim yanıt olarak da: "Kapımız açık, bekleriz" şimdi bu sözcüğü yeniden pişirip servis ediyorum. Tüm pedal dostlarına kapımız sonuna dek açık.

15. Ahmet Bolgi

Ahmet Bolgi Forum Bağımlısı

Seviye:
    kış ankarada kendini hissettirmeye başlayınca bende balkona çıkardım trek imi. trainer var cam arkasında balkonda pedallıyorum :( sesi azaltmak için slick lastik takmıştım arka tekere ( bir arkadaşın eski lastiği yola gelmez ama trainerde idare ediyor), şimdi arada canım çekiyor yollara çıkmayı onuda temizlenmiş bisiklet lastik değiştirmek lazım ve yeniden eve sokabilmek için temizlik kesin şart olacak. o nedenle kış sezonunu balkonda geçirecek gibiyim.

16. Hakan Eşme

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bisiklet camiası olarak heyecanla bahar günlerini beklemekteyiz.
    Kışın yapılan faaliyetlerde ne yazık ki büyük azalma oluyor.
    Trainer bu açıdan iyi bir çözüm ama yine de bisikletin verdiği açık hava güzelliğini yaşatmıyor.
    Zihnimiz sürekli değişen ortam ve mekana göre şekillendiğinden aynı ortamda pedal çevirmek bir süre sonra sıkıcı hale gelmeye başlıyor.

17. Rahman Ketenciler

Rahman Ketenciler Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    Bahçeköy turumuzun GPS kayıtlarına ve istatistiklerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Nokia Sports Tracker Yazılımı ile kaydedilen bilgileri görmek için tıklayınız

Haritayı *kml formatında bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız

18. Hakan Eşme

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Teşekkürler Rahman, eline sağlık, teknik veriler ile tura teknik bir renk de katıyorsun.

19. Uğur Vural

Uğur Vural Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba Hakan Bey gerçekten sizi ve ekibi çok özlemiştik nihayet hasret bitti ve güzel bir gezi armağan etmişşsiniz teşekkürler inşallah o köy kahvehanesinde bir gün hep beraber çayımızı yudumlarız bu arada Haluk Beyinde forması çok tatlı ona ayrı bir hava katmış güle güle giysin bizde bu pazar nihayet Gevur Gölüne gittik ve size çok özel görüntüler hazırladık k.i.b colourmenlerden selam ve sevgiler

20. Hakan Eşme

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    İçtenlikli sözleriniz için teşekkürler.
    Colourmen'lerin özel görüntülerini merak ediyoruz.
    Eminim her zamanki kaliteniz ve "renklerinizle" harika bir tur yapmışsınızdır.
    Keşan'da "Satır Et" yiyip, ardından köy kahvesinde çay içeceğiz; doymayanlar için hindi dolması da ardından gelecek ve her durumda pedallara basacağız.
    Selam ve sevgiler bizden...