Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bahar geldi, Bostancı-Dalyan arasına dikkat

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında nuhcan tarafından paylaşıldı.

1. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    baharın gelmesiyle beraber Bostancı-Dalyan arası sahil yolu dolmaya başladı...

Bisiklet yolu işgal altında...

Acemi bisikletçiler çoğaldı... Ne şerit biliyorlar ne de hız ayarı...

Kız arkadaşına hava atma heveslisi gençler eller boşta, çeşit çeşit canbazlıklar yapıyor...

Ufak çocuklar ne yapacaklarını bilmeden sağa-sola bisiklet sürüyor...

yayaları söylemiyorum zaten... Kırmızı asfaltı görünce kendilerini Kırmızı Halı'da yürüyor zannediyorlar...

Nereden çıkacağı belli olmayan, tasmasız köpekler başka bir tehlike...

Bir de deniz sezonu açılınca bunlara eklenecek yarı çıplak, kumlu ayaklı tipleri düşünmek bile istemiyorum...

Zaten giderken araba yolunu kullanıyorum ama dönüşte Bağdat caddesinin egzosunu yutmak istemediğim için sahili tercih ediyordum...
    Ama bu saatten sonra egzos dumanı daha az riskli gözüküyor !

M.A.Y. ve Barış Güney bunu beğendi.
  2. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bu yolu kullanan birisi olarak yazdıklarınızın tamamına katılıyorum. Bostancı vapur iskelesine kadar olan bisiklet yolunu mangalcılar ve araç parkında sınır tanımayanlar yüzünden çoğunlukla kullanamıyoruz. Buraya kadar olan sıkıntıyı atlattık artık adam gibi Bostancı-Dalyan arasındaki yolu kullanırız derken bahsettiğiniz sorunlar karşımıza çıkıyor. :/

Son bir kaç aydır Bostancı'ya kadar olan gidiş dönüşlerde en sağ şeridi kullanıyorum. Hatta 2 gün önce çevirme yapan bir trafik polisi'nin yanından geçmeme rağmen herhangi bir ceza yada durdurulma ile karşılaşmadım.

Bisiklet yolu varken araçların kullandığı yolu kullanmakta yasak ama, bu tip insanlar yüzünden mecbur kalıyoruz. :)

M.A.Y. bunu beğendi.
  3. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    çok ters bir polise denk gelmediğin sürece cezai bir durum ile karşılaşacağımızı sanmıyorum...

Ülkede hiçbir şey düzenli değil ki, bisiklet yolu, bisiklet sürüşü düzenli olsun...

Dün akşam ufacık çocuğu bisiklet yolunda elinden tutmadan gezdiren bir anne-baba ile karşılaştım... Çocuk sağa-sola kendince eğleniyordu... Bir an dalgınlık yaşasam, ki bu çok normal bir durum, çocuğu bisikletin altına almam işten bile değildi... "Çocuğun elinden niye tutmuyorsunuz?" diye sorunca da dik dik bakışlarla karşılaştım... İnanılır gibi değil...

Nihayetinde herkes bisiklete çocuk oyuncağı gözüyle baktığı için, hiçbir saygı duyulmuyor...

Esas acınası taraf ise buradaki insan profilinin biraz daha kalbur üstü olması... Eğer bunlar böyle davranıyorsa, istanbul'un tepelerinden mangal yapmaya oraya gelen insan kesimine söyleyecek çok söz kalmıyor...

Konuyu çözmek, çözmeyi bırakın çerçevesini çizmek bile çok zor... Benim amacım arkadaşların daha dikkatli davranmasına yardımcı olmak, o kadar...

4. yetkin yılmaz

yetkin yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    evet aynen katılıyorum zor konular bunlar.

5. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Valla bir laf varya seviyesine inmiyorum diye ama ben iniyorum zaten sinirli adamım ya dayak yiyecem yada fena dövecem birilerini küfür etmem asla ne kadar kızsam bile ama lafımıda esirgemem geçen bisiklet yolundan bir araç geliyor yavaş bir şekilde bende ordu evinden önüne doğru geliyorum.neyse kafa kafaya gekdik baktım farlarını yaktı sellektör yapıyor bir baktım acemi bir kızcağız ehliyet alacak belli kurs arabası yanınada bir oluşum koymuşlar insan görünümünde direksiyon hocası güyaaa ya diyor görmüyonmu insan yol verir zaten sıcak hava bunalmışım bide bu başkalaşım neanderthal insan demeye şahit ister çıkdı karşıma ben tabiii hemen orda bir hulk'a dönüşdüm gene tek laf dedim kıza kızım dedim sen bunlardan ehliyet alacan öylemi dedim allah yardımcın oldun bağıra çağıra verdim çoşkuyu baktım uzaklaşmaya başladı hatta bağırmama orda taksi durağı var taksiciler bile geldi ne oluyor felan durumları neyse uzadı gitti ben artık susmuyorum ne olursa olsun artık valla bide sağımda solumda bisikletci kızlar erkekler bir taneside demedi arkadaş siz haklısınız biz bile bisiklet kullanan ve sevenler olarak yardımcı olmayacaksak ozaman çok işimiz var çok.geçen lastiğim patladı yanımdan vızır vızır geçipde yardım lazımmı diyen bir tane bisikletci olmadı ya yuh artık beee!!! ben de garibim yolda cam ,diken bulunca yoldan kaldırıyorum aman diyorum arkadan gelen olur lastiği patlamasın diye benim başıma geldi aman başkasına gelmesin ama demekki boşverecen ne olursa olsun..

Utku YILDIZ bunu beğendi.
  6. kalenderzade

kalenderzade Yeni Üye

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Merhaba aynı durumu bende yaşamıştım. Sahilde değildim ama Kurtköy/Yeni Şehir de bisiklet yolunun önüne bir araç park etmişti. Küplere bindim. Tabi mecburen bisikletimle beraber yoldan gitmek mecburiyetinde kaldım. Ancak benim sinirim geçmemişti. Yoluma devam ederken şanslıymışımki yanımdan bir polis otosu geçti. Hemen ona kırmızı ışıkta yetişip şikayetimi dile getirdim.Mutlu son.. polis otosu arabaya anons etti ve çektirdi. Tabi dediğiniz gibi polisde de bitiyor bazen bu iş. Artık birçok bisikletçi gibi bende Türkiye'de yapılan saçmalıklara adapte olmak zorunda kaldım. Bunun ötesinde belediyeler sırf yapmış olmak için bisiklet yolu yapıyor. Bunu da dile getirmek lazım.

7. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Bu ülkede teksin arkadaşım...

Nasreddin hocanın Timur ile olan fil mevzusu gibi, teksin...

Topluca birşey yapmak mümkün değil...

Teksin, bisiklet üzerinde teksin, meydanda teksin, kaza olduğunda teksin, düştüğünde teksin... Teksin... Teksin...

Kimseyi çevrende bekleme, ne hareket yapacaksan tek başına cesaret edeceksin...

Çünkü millet olarak eziğiz, susmuşuz, susturulmuşuz...

Konuşan da sevilmez bu ülkede, bunu da anlamışsındır sanırım... Beni hiç sevmezler mesela, hem ailemde hem iş yerimde hem mahallede hem cemaatte... Çünkü konuşurum, gçrdüğüm hatayı söylerim... Bu yüzden beni sevmezler...