Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bağdat Caddesi "Sözde Bisiklet Yolu"

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Yakup Kohen tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Yakup Kohen

Yakup Kohen Yeni Üye

Seviye:
    Geçen gece saat 20.30 gibi 65 km'lik haftalık turumdan geliyordum ki tahmin edersiniz yorgunluk var Kadiköy'de oturanlar bilir İstasyon Caddesi vardır biraz eğimlidir hani oradan çıkmak istemedim bağdattan devam edip ilerden ara sokaktan giderim dedim. Bildiğiniz ücre yapılan bir bisiklet yolu var ve şeritler çizik durumda bende bisiklet yolundan gitmeyi tercih ettim neyse giderken arka flashör olmasına rağmen bir araba az kalsın çarpıyodu son anda kırdım kaldırıma uçtum. Allah'tan kask eldiven vardı da hiç hasar olmadan kurtardık. Ama arabayı kullanana fena derecede sövdüm.Plakayı aldım ve hemen polise şikayet ettim. Umarım ceza alır. O anki refleksim olmasa şu an bunu yazıyor olamayabilirdim.

2. Atilla.C

Atilla.C Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun.

3. Serhan Çeki

Serhan Çeki Aktif Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun

4. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    umarım bidaha başınıza gelmez geçmiş olsuın

5. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Plakayı paylaşabilirseniz iyi olur başka bir bisikletli arkadaşımız görürse ihbar edebilir polise.

Umut Kılınç bunu beğendi.
  6. Basar K.

Basar K. Yeni Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun ancak ne polis ne savcılık hiçbirşey yapmıyor. En azından benim başıma gelen olayda savcılık MOBESE kaydı olmasına rağmen kovuşturmaya gerek duymadı. Olan benim bisikletime ve kaybolan zamanıma oldu: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=101240&page=4

7. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Adalet bizi korumuyorsa,kendi korumamızı kendimiz yapacağız demek oluyor.Yakın tanıdıklarımın ve duyduklarımdan belki 9. olay ve hepsi sonuçsuz.Kendi başımdan geçenleri saymıyorum.Bu saatten sonra kimse bana polisi arayın demesin,mahkeme ıvır zıvır demeyin.

Celasin Telli bunu beğendi.
  8. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bahsetmis oldugunuz 3 cizgili yol su an icin kullanima acilmadi ve yolun bisiklet icin ayrildigini gosteren bir isaret ya da uyari da mevcut degil.
    O yuzden eger o bolum bisikletlere ayrilacaksa bile(umarim ki hic gerceklesmez) yolun tamamlanmasini, gerekli uyari, isaret ve setlerin konulmasini bekleyin.
    Eger cizgilerin yer aldigi sol seritten, henuz yol tamamlanmadan bisiklete binmeye kalkarsaniz, size ben de dahil olmak uzere herhangi bir aracin carpma ihtimali cok yuksek olacaktir.
    Hele ki kimileri tarafindan adeta yaris parkuru gibi kullanilan 'Cadde' icin, sol seridini setlerle bolunmus olsa dahi kullanmak intihar tesebbusudur bana gore.

Gecmis olsun diyorum ve biraz da dikkatli olalim lutfen!

Barış Kılınç ve Sinan Yorulmaz bunu beğendi.
  9. Sinan Yorulmaz

Sinan Yorulmaz Aktif Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun mu desem, bravo mu desem inanın bilemedim? Reflektörler eklendikten sonra bile orada sürüş yapmayı sağlıklı ve güvenilir bulmuyorum. İBB'nin "yaptım oldu" isimli hikayesinin son somut örneği. Yaşadığınız olay umarım o güzergahta sürüş yapanlara emsal ve ibret niteliğinde bir örnek olur.

Bora bunu beğendi.
  10. Umut SEFLEK

Umut SEFLEK Üye

Seviye:
    Oraya birkac cizgi cektiler ama ben de anlamadım oranın ne icin yapıldığını. Hatta bisiklet yolu olarak planlanmış olması aklımın ucundan bile gecmediğinden bende birkac kez cizgilerden arabayla gectigimi itiraf edeyim. Tabiki bisikletli bir arkadaş yoktu yolda ve olsaydı onlara (ki yolun diğer taraflarında da) herzaman öncelik vereceğimi ve güvenliklerini tehlikye atmayacağımıda söylemek isterim.

Cizgiler konusuna gelecek olursak; orası bence bisiklet icin yapılmamıştır. Eğer o amacla yapılmışsa bisiklet kullanımından hic hazetmeyen birisi planlamış olmalı.Cunku böyle bir yol bisiklet kullanıcılaının güvenliği icin değil tam tersine onların kazalarla karşılaşmalarına neden olur. Ben şahsen onun gectiğimiz aylarda avrupa tarafında denemesine başlanan şartlı şerit olduğunu düşünmüştüm. Yani toplu taşıma araclarına ayrılmış özel şerit olabilir diye düşünmüştüm. Ama bu yerine oraya bir bisiklet yolu yapılacaksa, o bölüm yoldan 20 cm'lik taşlarla ayrılmalı. Cunku Bağdat caddesi'nin yoğunluk durumu gereği oraya istediğiniz kadar tabela, ışıklı sistem veya uyarı koysunlar orası arabalar tarafından işgal edilir ve bisikletlilerin Bağdat Caddesi gibi bir yerde kaza oranı kat kat artar.

Bora bunu beğendi.
  11. alper turan

alper turan Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yaşam standartlarımız yükselsede malesef zihniyetler hala orta asyada.Geçmiş olsun dikkatiniz kurtarmış sizi.

12. Gökhan Daruga

Gökhan Daruga Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçen yaz benimde buna benzer bir olay başıma geldi Caddebostan'dan Kadıköy istikametine doğru giderken Fenerbahçe Ordu Evinin oradaki sarı çizgiyle ayrılmış bisiklet yolu vardır. Hafif bir virajda vardır ordu evinin orada bilenler bilir. Dediğim gibi Kadıköy istikametinde giderken o virajdan nasıl gaza basıp geliyorsa bir anda virajı dönmemle burun buruna kaldık allahtan bir anda refleksler devreye giriyor aynı şekilde kendimi sola attım. İşin ilginç kısmı araç sahibine bağırdım durdu birde diklendi. Üklemizdeki yolların sadece 4 tekerlek ve üzeri tekerlek sayısındaki araçları ait olmadığı niçin bilinmiyor. İnsanlar eğitim eğitim diye yırtınıyorlar evet eğitim şart klişeleşmiş bir laf haline geldi. Burada önemli olan eiğitim devletin öğretmeninden alınacak eğitim değil toplumun en küçük yapı taşı ailedir. Kimse üzerine alınmasın ama siz çoçuğunuza kaldırımda yürümesi gerektiğinin eğitimini vermezseniz okuldaki öğretmen ne yapsın. Kendimi övmek için söylemiyorum özellikle yolda yürüken kaldırdan yürümeye özen gösteriyorum ve kırmızı ışıklardada yaya olarak beklerim. Ve malesef bisikletli arkadaşlarında kırmızı ışıklarda beklemediklerinede tanık olmuşluğum vardır. Mademki araçlarla aynı yoları paylaşıyoruz biraz daha dikkat araç sahiplerinin burada yazılanlarını okuma veya göreceklerinide sanmıyorum biz bisikletlilerin daha dikkatli olması dileklerimle.

13. Engin Ertekin

Engin Ertekin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  14. engin özen

engin özen Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    katılıyorum..bu haliyle bu yolda gitmek bile bile ölümle dans etmek gibi.. bu yeni bisiklet yolu arabalar için park edilebilecek güzel bir imkan olmuş.. park halindeki arabaların yanından geçerken de akan trafiğe girmek gerekiyor.. bence her defasında 155 i arayıp araçları çektirmek gerekiyor.. pazar günü turlarında bu araçlara uyarı yazıları yapıştıralım..

15. Yakup Kohen

Yakup Kohen Yeni Üye

Seviye:
    Hani bisiklet yolu yoktu o zaman peki eyvallah, gine de bisikletliye dikkat etmesi lazımdı arabanın arkada kırmızı far var yan yanıp sönen. İnşallah yarın seperatörleri koymaya başlıyacaklar.

16. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bugün o yoldan araba kullanarak geçtim. Araba şeritlerinden daha iyi ayrılması gerekirdi. Birtakım yükseklikler konularak ayrılması daha uygun olurdu. Bu haliyle bence çok tehlikeli. Bisikletle o yolu kullanmam.

17. Ahmet cahan

Ahmet cahan Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Yakup bey gecmiş olsun durumunuz iyi inşallah şimdi

18. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Bu zihniyet böyle olduktan sonra bisiklet yolunu dubalarla ayırdıktan sonra da bir şey değişmeyecek. Adamda cip var. Bir direksiyon kırsa hop üstümüzde. Nasıl güvenlik sağlanacak anlayamadım. Umarım şu bisiklet yolu üzücü haberleri beraberinde getirmez. Saygılar.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.