Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bağdat Caddesi Bisiklet Yolu?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Basar K. tarafından paylaşıldı.

1. Basar K.

Basar K. Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,

Geçenlerde Bağdat Caddesi'nde Göztepe Işıklar'dan sonra Kadıköy'e doğru dikkatimi çekti, en sol şeridi bisiklet yoluna çevirmeye başlamışlar ancak henüz araçların bisiklet yoluna girmesini engelleyecek bir önlem almamışlar. Duyduğuma göre çizgileri çekenlerle konuşan esnaf bisiklet yolunun Bostancı Işıklar'dan Metrobüse kadar devam edeceğini öğrenmişler.

Zaten rezalet olan Bağdat Caddesi trafiği iyice rezilleşecek ama bizim gibi bisiklet severler için mükemmel olacak gibime geliyor. Bir de Kadıöy Belediyesi Bağdat Caddesin'de her 500 metrede bir çok sağlam bisiklet park yerleri yaparsa mükemmel olur.

Bu konuda bilgisi olan başka kimse var mı?

Bu arada şu başlığı yeni gördüm: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=108187

2. Ender Piyale

Ender Piyale Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bağdat ceddesi trafiği rezilleşecek diye bakmayın. Bu bir süreç, insanlar arabalarından inip bisikletlerine binerlerse trafik aksine rahatlar.

3. Engin Ertekin

Engin Ertekin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Umut SEFLEK bunu beğendi.
  4. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    arabadan inip bisiklete binen sayısı az olacagı kesin. ama bisikletden ve bisikletlilerden nefret eden sayısı artacak o dahada kesin :)

5. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Uzun vadede insanlar bisikletle ulaşımın hızlı olduğunu gördükçe nefret yerini ilgiye bırakacaktır.

Semih_ÇELİK bunu beğendi.
  6. aertan

aertan Kıdemli Üye

Adı:
    ali ertan noyan
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    çok sevindiğim bir haber bu gerçekten.
    araba kullanan arkadaşları aslında kızmaması gerekir,
    dünyadaki trafik sorununun ilave şeritlerle çözülemeyeciğini bilmeleri gerekir.
    çözümün, intermodal denilen, iç içe geçmiş ulaşım olduğunu kabul ediyor herkes.
    bir noktaya kadar arabanla-bisikletinle gel, sonra toplu ulaşıma dahil ol.
    entegre bir şekilde asgari zaman, maliyet, azami insancıl şekilde ulaşımını tamamla.
    insana yakışan gelişmelerin olması çok güzel.
    umarım bu etkinliğe katılabalirim.

7. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Gerçekleri görmek zaman alacaktır. Ama olacaktır.

8. engin özen

engin özen Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bu bisiklet yolu çok tehlikeli.. insanlar arabalarını bisiklet yolu üzerine park ediyor.. park halindeki arabaların yanından geçerken de akan trafiğin içine girmek gerekiyor.. bence bu bisiklet yolundan her geçişte 155 i arayıp ekipleri buraya yönlendirelim.. ben her geçişimde arıyorum.. son geçişimde 20 kadar arabanın kısacık mesafede bisiklet yolunu gasp ettiğini gördüm.. bir de bostancı istikametinde giderken bağdat caddesine bağlanan yollarda ışık olanlar var. bağlanan yoldaki araca yeşil yanınca arabalar bağdat caddesine giriyor.. ama ters yönden gelen bisiklete karşı bir uyarı yok.. yeşil ışık dahi yanmış olsa geçiş üstünlüğü bisiklette ama henüz alışkanlık oturmadı.. oturur mu o da ayrı konu..

son olarak bisiklet yolunun yanına caddeye paralel park etmesi şartıyla birkaç otopark yapmışlar.. ben yan parkeden görmedim.. hepsi caddeye dik park etmiş.. özellikle bir lokantanın önünde daha fazla araç park etsin diye hepsi dik park ediliyor.. dik park edilince de arabaların yarısı bisiklet yolunu gasp ediyor.. olacak iş değil.. her defasında 155 i aramak lazım..başka çözüm yok arkadaşlar..

sanırım pazar günü yapılan turlar için afişler hazırlayıp bisiklet yolunu otopark sanan araçların camlarına yapıştırmak lazım..

Erol Yusuf bunu beğendi.
  9. Erol Yusuf

Erol Yusuf Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu afis isi bence de uygun olabilir. O araclari gorunce sileceklerine davranmak geliyor icimden ancak yapilan ayiba ayipla cevap vermek biz sporculara gore bir davranis degil.

10. Deniz E.

Deniz E. Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Afis cok iyi bir fikir bence. Arabalarin silecek altina sikistirilir. 10tanesi atsin 2 tanesi okursa faydasi olur belki...

Ben bu yola cok sevindim. Evden metrobuse bisikletle gitmek istiyorum ise giderken - her gun cadde trafiginde oturmak acaip canimi sikiyor - fakat bir yandan da istanbulda trafikte bisikletle gitmekten hem hic zevk almiyorum hem de dogrusu biraz korkuyorum (ben bir cok sehirde bisiklete bindim yasarken fakat bunlar istanbuldan daha yerlesik bisiklet kulturleri olan yerlerdi, burada arabalar uzerime uzerime geliyorlar). Benim gibileri sokaga cikarmak icin olumlu olacaktir, sayimiz artinca da daha cok insanin aklina yatmaya baslayacaktir...