Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bagaj seçimi

Konu, 'Arşiv' kısmında csuns tarafından paylaşıldı.

1. csuns

csuns Üye

Adı:
    Cem
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Herkese merhabalar. Cannondale 28 jant şehir bisikletim var, ilk kez bagaj alıcam şöyle bir ürün gözüme çarptı daha önce kullanan ya da bilgisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum. Varsa başka tavsiyeniz onlara da açığım

2. csuns

csuns Üye

Adı:
    Cem
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  3. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selam,

Ben bunun bir değişik (daha sağlam görünen ama daha ağır) bir modelini kullanıyorum: Portbagaj, Çanta, Sepet, Çocuk Koltuğu - B'Clip 500 26''-28'' Bisiklet Portbagajı

Sağlamlığı gayet iyi ama montajda sıkıntı yaratabiliyor. Örneğin arka frenin üzerine vidalanan iki tane tutturgacı var. Bunlardan her ikisini beraber vidalayamıyorum. Çünkü aletin geometrik yapısı buna müsait değil. Tek tarafı vidalıyorum, diğer tarafı da plastik kelepçeyle tutturuyorum.

Oysa kaliteli bagajlarda bahsettiğim çubukların hem öne arkaya, hem de içe ve dışa doğru hareket kabiliyeti olur ki tam olarak uygun pozisyona getirilip vidalanabilsin.

Tavsiyem Topeak'ın bagajı. bike-components.de'den bulabilirsiniz. Fiyatı 37 euro falan. Evet bu ürüne göre biraz daha pahalı ama kusursuz bir bagajdır. Ben de şimdi ondan sipariş edeceğim.

Bir de bugün Decathlon'da gezerken gördüm, yeni bir bagaj modeli gelmiş (web sitelerinde bulamadım). Markası Swiss bilmem ne, öyle bir şey. Sağlam ve oldukça hafif bir bagajdı. Üzerinde reflektörü falan da var. BTwin'in bagajına kıyasla oldukça hafif oluşu dikkatimi çekti. Onu da incelemenizi öneririm.