Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bagaj mı sırt çantasımı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında burhanozer tarafından paylaşıldı.

1. burhanozer

burhanozer Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar seleye monte bagaj almayı düşünüyorum yada sırt çantasıı

aşağı yukarı yarım sırt çantalık eşyam var pek fazla değil kıyafet

bisiklet flat bar yarış bisikleti carraro 915 flat
    sizce hangisi uygundur?
    bagaj olup bisiklet taşımasımı çanta olup benim taşımammı
    hem görünüm hem yorgunluk bakımından hangisi karlı olur

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu durum tamamen tercih meselesi olmakla beraber, her iki seçeneğin de avantaj ve dezavantajları var, sana göre en karlı yöntemi seçmelisin.
    Bisiklette seleye montaj çanta kullanırsan; diyelimki çantada 1kg eşya var, bisikletin 1kg ağırlaşmış olacak, 100gr için yeri geldiğinde 100TL para harcadığımızı düşünürsek bisikleti 1kg ağırlaştırmak pek mantıklı değil.
    Sırt çantası kullanırken de, özellikle yaz aylarında fazladan terleme ve rahatsızlık yapıyor, uzun mesafelerde de ağır çantalar omuzları ister istemez yük bindiriyor.
    Kişisel tercihim, kısa mesafelerde ve işe gelip giderken sele altı çanta kullanıyorum, performans sürüşü ve uzun mesafe olmadığı için 1kg lık fazlalık o kadar da fark etmiyor, kışın uzun turlarda kesinlikle sırt çantası kullanıyorum, hem sırtı soğuktan koruyor hem de kalın giyindiğimiz için omuzlarda çok baskı yaratmıyor. Önümüz yaz, bu sene çok eşya taşımam gereken turlarda mesafe de uzaksa bel çantası kullanmayı düşünüyorum, eşyam azsa formanın arka cepleriyle idare etmeye çalışıcam artık. Kesin olan tek bir şey var bisikleti olabildiğince hafif tutmak..

Vedat METİN bunu beğendi.
  3. baki celik

baki celik Aktif Üye

Seviye:
    vücut ergonomisi herşeyden daha önemlidir yaşanabilecek anlık sıkıntılar biryana uzun vadeye yayılabilecek rahatsızlıkların olabileceği ihtimalini düşünerek bence port-bagaj daha mantıklı ben hidro-pack bile kullanmıyorum en kalitelisini alsan bile terleteceğini kış aylarında ise ne sıklıkta bisiklet kullanacağını bir düşün derim...