Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bagaj kadroda nereye monte edilmeli?

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında derya.yildirim tarafından paylaşıldı.

1. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben böyle taktım. Biraz yüksek kaldı acaba sorun mu var? En alttaki deliğin diğer tarafta karşılığı yok.

Önemli not: Bagaj ile verilen orjinal vidalar çok kısa. Ne kadar sıkarsanız sıkın bir süre sonra pıt diye atıyor. Daha uzun vida edinip çift somun ile kontra yaparak montaj yapmanızı tavsiye ederim. Tecrübe ile sabittir:mad:
    Evka'dan yokuş aşağı saldığım sırada çubuklardan biri jantın arasına girince zor durdum. Ucuz atlattım sayılır. Sabahın 06:30'unda pit stop görevlisi babam imdadıma yetişip sırt çantamı getirmişti :)

2. Levent Temiz

Levent Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    şimdi normalde, bi tek vianın bağlanabileceği bi yer var; tek delik oraya girecek alt vida :) o takılan yer normal yeri değil

saygılar:cool:

derya.yildirim bunu beğendi.
  3. derya.yildirim

Seviye:
    Orayı denedim ama o zaman da küçük dişliye çok yakın oluyo ve zincir sürtüyo :S

4. heisenberg3910

heisenberg3910 Forum Bağımlısı

Seviye:
    sizin taktığınız delik çamurluk için olması gerekiyor ama oraya güzelce monte edebilirseniz bir problem olmaz sanırım.

derya.yildirim bunu beğendi.
  5. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Sizin yazınızı görünce inip kendi bisikletime baktım alttaki küçük deliğe takacaksınız.
    Bende hatırlıyorum, kendiminkini takarken benim vidada dişliye sürtmüştü bende öbür yandan dışarı çıkmasın diye pul koymuştum.
    Vidayı kısaltmakta tabi bir çözüm. :)

Kolay gelsin.

Sevgi ve selamlarımla.

derya.yildirim ve Barış Kılınç bunu beğendi.
  6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Derya,
    Karga 76 ve Ender Abi haklılar. Vites kulağının hemen üzerinde, fotoğrafta solda kalan minik deliğe vidalamalısın taşıyıcını. Zincire sürtmesin diye de en garanti çözüm dış taraftan pul desteği yapmak. Vidanın ucunu kestiğinde dişlerini bozabilirsin. Bu da kadrondaki dişlerin zarar görmesine neden olabilir. Bunu istemeyiz :).

İşte burada biraz amaca uygun bisiklet kavramı ortaya çıkıyor. Bir MTB'de pek bagaj düşünülmediği için sorun çıkması çok doğal. Bir trekking bisikleti olsaydı kuvvetle muhtemel kendi bagajı olacaktı veya orjinal gibi monte edilebilen bagaj sahibi olabilecektin.

7. derya.yildirim

Seviye:
    Teşekkürler. İlk fırsatta dışarı çıkıp bir daha deneyeceğim ( Şu an çok soğuk :)) Vida kısaltma gibi bir durumum olamaz zaten kısalığı yüzünden yolda fırladı ve demir, jantın arasına girdi :S Vida başını biraz yontup somunları dışarıdan takmayı deneyeceğim. Bakalım nasıl olacak.