Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bagaj iplerine dikkat!!

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında CandanC tarafından paylaşıldı.

1. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    ne zamandır yazıcam yazıcam, hep unutuyorum...

eşyalarımı bisikletin arkasında taşırken, küçük bi sırt çantasını bagaj ipiyle arka bagaja sabitliyorum. sağlam olsun diye de ipleri gergin takıyorum.

yaklaşık 2 ay önce yokuştan inerken, ki hızlıydım da, bisikletten garip bi ses gelmeye başladı... telaşla durdum, bi de ne göriyim... bagaj iplerinden birinin çengeli kopmuş ve ip arka tekerin dişli olmayan tarafındaki boşluğa sarılmış...

dişlilere dolanabilirdi, o zaman tekerin dönmesini engelleyebilirdi... kanca tekere veya dişlilere takılabilirdi... neyseki bunlar olmadı, olabilecek en şanslı şekilde atlatmış oldum...

o gün bu gündür, ipleri fazla germiyorum ve çengellerini sürekli kontrol ediyorum...

sizleri de uyarmak istedim, bagaj ipi kullanırken aman dikkatli olun...

2. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gevşek bağlayınca da bu sefer bagaj kayıyor, sırt çantasının askıları aradan kurtulup tekere doğru sallanmaya başlıyor... sonuçta aynı şey. Ben bagaj lastiğini el-göz kararı kontrol edip sıkı bağlıyorum. Mecbur kalmadıkça da sırt çantası bağlamıyorum zaten - heybe kullanıyorum.

3. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    çanta askısı sorununu iki bagaj ipi kullanarak çözdüm.
    bi tane ipi boylamasına takıyorum, bu çantanın ileri geri kaymasını engelliyo...
    başka bi iple de paralel bağlıyorum... bu da çantanın yanlara kaymasını ve askıların kenarlara düşmesini engelliyo...

(bi de, ipleri zaten gevşek bırakmıyorum, dediğim gibi, sadece eskisi kadar çok germiyorum... )

(EDIT: ama tabi bagajın üstüne takılan çantalar olsun, çift taraftan sarkanlar olsun, çok daha güvenilir ve pratik bence de... hatta ben de biraz araştırdım onları da; şu ara aciliyeti yok, yukarda anlattığım şekilde taşıyorum eşyalarımı)