Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bagaj Deliği Olmayan Kadroya Bagaj Takmak

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında İsmail Karakaş tarafından paylaşıldı.

1. İsmail Karakaş

İsmail Karakaş Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba. Scott scale 80 kullanıcısıyım. Eylül başında iç anadolu turu yapmayı düşünüyorum. Fakat bildiğiniz üzere scale serisi bisikletlerde bagaj takmak için delikler yok. Sele borusuna takılan bagajlarda işimi görmeyecek. Nasıl bir şekilde arkaya bagaj takabilirim??

2. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    delmen gerekli kadro aliminyum kesinlikle delmemelisin o yüzden.sele borusuna konularlardan kullan bende kullandım.Yaklaşık 30 kilo yük taşıdım hiç zorlanmadı.topeka marka almıştım.

3. gokberkoz

gokberkoz Üye

Seviye:
    topeak olacak heralde yanlış yazmışsınız... yanlış anlamayın arkadaş araştırmak ister diye yazdım

4. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    aynı sorun bendede var :(

5. İsmail Karakaş

İsmail Karakaş Yeni Üye

Seviye:
    Kadro deldirme gibi bir uygulama yaptırmam. Araştırdığım kadarıyla kelepçeli sistemlerle bağlantı yapılabiliyormuş. Fakat o bağlantının nasıl yapıldığına dair bir bilgi bulamadım...

6. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Cem Tunç ve Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
  7. İsmail Karakaş

İsmail Karakaş Yeni Üye

Seviye:
    Bu uygulamadaki bisiklette görebileceğiniz üzere bagaj takmak için delikler mevcut. Buradaki uygulama, uygulama sahibininde belirttiği gibi sele borusundan kaynaklanan bir problem...

8. İslam Gölge

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tamam sizin sorununuz hem üst çatalda hemde alt mandalın takıldığı mil kısmında vida yeri olmaması.Üst çatal için 2. bir sele kelepçesi ile olayı halledebilirsiniz veya kelepçe sistemi yapmalısınız.Race kadrolar dediğimiz bu tip kadrolarda vida yerleri olmamakta ve bagaj vb. ekipmanları takmakta zorlanmaktayız.Bu durumda Alt çatala da kelepçe sistemi takabilme gibi bir çözüm içerisine girmeniz lazım.Bunu da disk fren kullanıyorsanız.Disk veya kalipere dokunmayacak mesafede kelepçe takmalısınız.

9. İslam Gölge

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  10. BahadırArslan

BahadırArslan Misafir

Bornova'daki Özge Bisiklet'te bunu ayarlıyorlarmış . Bende de bagaj delikleri yok. Sahibi Selim Abi bana ' ayarlarız ama orijinal olmaz demişti . Kadroya bir şeyler yapıyor demek ki. Bisikletim Carraro 473 H Race

11. yucel gulesenoglu

yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    yarın bi Selim ustaya uğrayayım sağolasın.

12. aliburak

aliburak Kıdemli Üye

Adı:
    Ali Burak ÜNAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Selamlar, öncelikle konu hortlayacak fakat yeni başlık açmaktansa buraya yazmayı uygun gördüm. Kron xc4000 kullanıcısıyım ve bisikletimde bagaj deliği yok. Uzun zamandır aliexpress'ten aldığım kelepçe bağlantılı bagaj ile turlara çıkıyorum, kapasitesinden memnundum fakat üstünde 15'e yakın vida var ve sürekli gevşiyorlar, bu durum can sıkıyor ve turlarda tehlike yaratıyor, ayrıca bagaj ilk taktığımdan beri çarpık duruyor çünkü bir tarafta disk fren bir tarafta arka vites kablosu olduğu için iki tarafı aynı noktadan bağlayamadım. Bugün en sonunda "ööeh yeter" diyip Tubus Santos bagaj ve Tubus Qr adaptör seti almaya karar verdim. Adaptör seti burada. Şimdi Tubus bagaj için 40kg taşıma kapasitesi verilmiş, ondan hiç şüphem yok lakin ilk sorum olarak bu adaptör bu kapasiteyi ne kadar etkiler veya etkiler mi? ikinci olarak ise yanal kuvvetler de tekerlek miline bineceğinden yük bindiğinde tekerleğin kadroya olan açısını değiştirme imkanı var mı? yani ayakta sürerken kadroyu sola yatırdım diyelim, ağırlıktan dolayı bagaj sağa çekerse arka tekerlek yerinden oynar mı? bu durum disk frende sıkıntı yaratabilir. kullanan fikri olan varsa yazarsa çok memnun olurum. iyi akşamlar.

13. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçen aliexpress'te gezinirken şu bagaja denk geldim ve benim ilgimi çekti açıkçası, yakında almayı düşünüyorum: ROCKBROS Rack Bicycle Bike Rear Rack Carry Carrier Seatpost Mount Quick Release Shelf Max 25KG Disc brake V brake Luggage-in Bicycle Rack from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Gayet sağlam gibi duruyor. Sizin şuan kullandığınız bagajdan ne kadar farklı tabii bilemiyorum.

aliburak bunu beğendi.
  14. aliburak

aliburak Kıdemli Üye

Adı:
    Ali Burak ÜNAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    öneriniz için teşekkür ediyorum, kullandığım bagaj bu değildi fakat alttan bağlantı şekli bunun gibiydi ve artık bagajımın kadroya yük bindirmemesini istiyorum. :) ayrıca bu bagajın yanlardan aşağı uzanan kısımları pek uzun değil ve tur çantalarını sabitlemede sıkıntı çıkarır gibi geldi bana. tubus bagajı seçmemin bir nedeni de aşağıdan ikinci çanta takma demiri sayesinde çantanın üstüne yerleştirdiğim çadır vs malzemelerin çantanın qr mandallarına baskı yapmayacak olması, tek merak ettiğim şu adaptörler bagajın dayanımını düşürecek mi acaba?

15. Onur Öztürk

Onur Öztürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Kadroda bagaj deliği yoksa o kadro bagaj taşımayacak şekilde tasarlanmıştır. Kadronuzun bagajınızın yükünü taşıyamayıp zarar görme ihtimali yüksek.

16. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bir üstteki yoruma sonsuz katılıyorum. Bagaj takma yeri yoksa bagaj takılmamalıdır diye düşünüyorum.

aliburak bunu beğendi.
  17. aliburak

aliburak Kıdemli Üye

Adı:
    Ali Burak ÜNAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bugüne kadar taşıdım fakat haklısınız, o sebeple yükü tekerlek göbeğine bindirmeye çalışıyorum.

18. engin özen

engin özen Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    images (3).jpg
    Eger kadroda bagaj baglamak icin delik yoksa Tubus clamp set isinizi gorecektir. Yurtdisi sitelerde satilmaktadir.. images (1).jpg
    daha uygun fiyatli diger bir kelepçe sistemi de topeak p-clip.

indir (1).jpg
    Salsa Post-Lock Rack Mount
    images (4).jpg

Ekli Dosyalar:

19. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Konuyu yine hortlatmış oluyorum.

Sedona 310 bisikletimde çamurluk deliği var ancak bagaj deliği yok. Fotoğrafta görünen U formlu parçayı yaparak aynı delikten hem çamurluk hem bagaj bağladım.

01.jpg

02.jpg

ziyainal bunu beğendi.
  20. ziyainal

ziyainal Forum Demirbaşı

Adı:
    Ziya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Kaan.Özçelik çok başarılı olmuş benim kadroda delik varmı yok mu hiç bilmiyorum ( kron xc 750 ) eğer yoksa böyle bir sistem uygulanabilir. bu arada bagajın markası ne ?