Bagaj Deliği Olmayan Bisiklete Bagaj Nasıl Takılır ?

ErenCanYRT

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Sedona
sele borusuna takılan bagajlar vardı heralde bir bak istersne

Scudo

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@Hakan Gencer orası öyle tabi çok pahalılar ama gerçekten tablo niyetine izlenir inanılmaz güzel ekipmanlar, umarım işiniz çözülür istediğiniz şekilde :)

@BF Okuru abi bence mafsalda olması imkansız sonuçta adamlar en az 8-10 mmlik kaynak dikişi çekiyorlar birde röntgen kontrolü vardır bunun, olsa olsa elastik deformasyonlar olabilir bence gövdede ama oda elastik olur plastik bölgeye geçemez bile yani gücünden birşey kaybetmez, sadece göze pek hoş durmaz

Hakan Gencer

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
@BF Okuru
@BF Okuru

Bir kere kesinlikle sele borusuna ağır yükler bağlamak doğru değil, tasarım olarak yuvarlak olması dikine yükler taşıyabileceği anlamına geliyor. Kelepçe ile diklemesine ağır yükler bağlamak sele borusunun hasar görmesine sebep olur. Ayrıca yükün hava da olması yaylanması anlamına gelirki buda tümseklerde salınımdan dolayı daha yüksek bir basınç meydana getirir. @K.Burak ın resmini yolladığı ürün biraz daha makul, ama benim satın aldığım ürün sele borusuna değil doğrudan daha sağlam olan kadroya bağlanıyor.

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Yiğit Kirazpınar @Hakan Gencer Yok benim bahsettiğim sele borusuna bağlananlar değil, bir makine mühendisi olarak salınımın kx katsayılarına kadar ya da direkt sele borusu bağlantısının moment kuvvetleri altında sele borusu dolayısıyla kadroya dahi burkulma basıncı uygulayacağını biliyorum...Benim bahsettiğim bu videodaki bağlama şekli...Şayet ara bağlantı mafsallarına yük biniyorsa muhtemelen 9 kg nin üstündeki ağırlıklarda ilk olarak o doğalgaz kelepçelerini deforme edecektir, bildiğim kadarıyla tranzx duralüminyum yani Al2024 serisi alüminyum alaşımından üretiliyo ki 25 kg lık yükler tolerans sınırları içerisinde...Dolayısıyla benim tavsiyem çift kelepçe ile desteklemek...

Insansevmem

Aktif Üye
Tepki
308
İsim
Erim
Bisiklet
b'Twin
@Yiğit Kirazpınar eline saglik, cok faydali olacak bir video.. Gecen videoda bunu kastetmistim. Bilgiler icin degil ama videolarinin goruntu kalitesini cok minik degisiklerle gcn gbi yapabilirsin. Dilersen ozelden mesaj atabilirsin seve seve yardimci olabilirim.

• Beğen

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Konuyu Hortlatayım bari. Neredeyse 1 yıl edecek be ya !

Şimdi ben Scott Scale 70 Kadro kullanıyorum. Bilindiği üzere kadroda delikler yok. Bu konu çok öğretici ve yararlı oldu bana ! Ancak şu sele kelepçesinden bulma problem. Herhangi biri olur mu yoksa illah ki videodaki kullanılandan mı olması gerekir ? Bu soru kafa takılan kısım !

İlerde turlar yapacağım ancak kadro bagaja uyumsuz ! Heybemi takmak istiyorum yahu :)

Saygılarımla.

• Beğen

Tunafish

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Scott
Arka çatalın seleye yakın olan üst bölgesinde delik olmamasına rağmen kulağa yakın olan birleşme bölgesinde bazen delik olabiliyor, bisikletiniz onlardan mı, yoksa arka çatalda hiç mi delik yok?
Ona göre bir önerim olacak da....

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Arka çatalda hiç delik yok ki !

Arkadaşlar,

Bugün itibari ile Delta Bisikletten sele kelepçesi sipariş ettim. Herhalde Cumartesiye kadar elime ulaşır diye düşünüyorum. Sonra Nalbura gidip şu doğalgaz borularını duvara monte ettikleri kliplerden 2 tane alacağım ve daha önceki bisikletimde kullandığım bagajı şimdi bisikletime takacağım. Ağustos ayında kısa bir turum olacak !

Bagajı montaj işi bittiğinde fotoları atarım.
sele kelepçesi :
(link)

Saygılarımla.

Tepki
65
İsim
zeynep
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2015'in başlığını hortlatmak gibi olmasın, keşke video hala izlenebilir olsaydı.. tur yapmak isteyen ve yeni bisiklet peşinde olan biri olarak "ya aldığım bisiklette bagaj deliği olmazsa" korkusu içindeyim😬😬

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Cemal Ç.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2015'in başlığını hortlatmak gibi olmasın, keşke video hala izlenebilir olsaydı.. tur yapmak isteyen ve yeni bisiklet peşinde olan biri olarak "ya aldığım bisiklette bagaj deliği olmazsa" korkusu içindeyim😬😬
Doğrudan sele borusuna takılan bagajlar var. Yine onlarda da 2 çeşit var. Bir tanesi sadece sele borusuna bağlanırken bir tanesi de hem sele borusu hem de bisikletin arka çatalına kelepçe ile bağlanıyor. (link) yada bikepacking (daha kısıtlı alan ile)
(link)

Ekran Alıntısı.JPG

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Peki ya ön karbon maşaya ne yapılabilir...Altta delik var, üstte maşanın ortasında, tekerin üstüne denk gelen yerde de bir adet var..

• Beğen
Tepkiler: MakRo

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
Arka bagaj için şöyle aparatlar da var.

2502063122-1.png

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Peki ya ön karbon maşaya ne yapılabilir...Altta delik var, üstte maşanın ortasında, tekerin üstüne denk gelen yerde de bir adet var..
Yine bagaj olabilir ama aşırı yüke kaçmadan ufak tefek şeyler konulabilir. Ama en mantıklısı matara kafesi veya (link) tarzında bir şey olabilir. Bisiklette öne bagajı uydurduğum bazı yerlerde vidalarda gevşeme olunca ne yapabilirim diye bakıyordum. Baktığım videolarda hep maşada önde bir tane delik var. Aynı sizin bisikletteki gibi sizin ki de görseldeki gibi galiba.
http://instagr.am/p/BxcuOwnBBEL/ bu adam kendi specialized awol bisikletinde specialized pizza rack bagajı kullanıyor ve maşası karbon.

Dosyalar

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MakRo
Screenshot_20200807-144620.png

İşaretleyemedim ama görünüyor sanırım..Altta çamurluk için üstte ışık vs için delik var..Mataralık denedim ama çok sallanıyor...Sağlı sollu 2 küçük çanta takabileceğim birşey olsa, arka çantaları hafifleteceğim..

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve necmeddin