Bacaklarımın eskisinden çabuk yorulması

Tepki
43
Bisiklet
Ümit
Herkese Merhabalar,sorunun şu ki iki,üç gün öncesine kadar G.O.P-EYÜP-BALAT-EMİNÖNÜ-KABATAŞ hattını çok zorlanmadan gidip gelebiliyordum ama şu son bir,iki gündür bacaklarda gerilmeler oluyor ve bu beni korkutmaya başladı.
Not:Son iki gündür rüzgar gidiş yönümden esiyor yorgunluk sebeplerinden biri'de bu olabilirmi? Veya bisikleti bakıma sokmammı gerek?Unutmadan haftada 3 gün süremiyorum.Şimdiden teşekkürler :)

Scudo

Ahmet Keçeci

Aktif Üye
Tepki
62
Bisiklet
Salcano
Rüzgarın tersten esmesi, yandan esmesi büyük sorunlar yaratıyor. Bir de denizden esen rüzgarlar kuvvetli olabiliyor bazen :)

Tepki
43
Bisiklet
Ümit
teşekkürler aklımdan oda geçti hemde bir süredir bisikleti bakıma sokmuyodum sanırım onunda zamanı gelmiş :)

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Yorgunluktandır bir de evden çıkmadan strech (ısınma hareketleri) yaparsanız faydası olur

Yılmaz Uyar

Forum Bağımlısı
Tepki
758
- Performansı günlük olarak baz almayın. Bir önceki günden yeterli uyku, iyi beslenme (özellikle antreman öncesi karbonhidrat destekli), hatta iyi-kötü moral gibi etkenler o günkü antremanı etkiler.

- Kendinize bir not defteri tutun, günlük yaptığınız : toplam km mesafe, ortalama hız, (varsa kadans), Rüzgar yönü ve şiddeti... gibi ölçüleri not alarak cetvel oluşturun. Özellikle aynı güzergah üzerinde yapılan antreman durumunu takip edin. Gelişim var mı? Nerede tempo düşüyor gibi etkenleri inceleyin. Kendinizce zayıf görünen yönleri arttırmaya çalışın. Antremanları haftalık veya aylık takip etmek daha olumlu sonuç verecektir.

- Ayrıca yaşın daha 17, gelişim devam ediyor.

• Beğen
Tepkiler: Çağatay Günet

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
bende salı çarşamba 60 km yaptım perşembe günüde 60 km yapacaktım ama daha 5.kmden orulunca bıraktım ee döndüm 10 km cuma günü dinlendirdim bacaklarımı top filan oynadık gerçe koşu
bugun ise bacaklarım yine eski gücüne kavuştu 60 km yi çok rahat yaptım tırmanışlarda eski gücümdeydim :) arada dinlenmek gerekli vede yiyecekler :)

Sezer İmamoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
85
Bisiklet
Sedona
ah şu rüzgar, bazen çok iyide bazen antreman hiç zevkli olmuyor :)

Tepki
43
Bisiklet
Ümit
kesinlikle ve altımda aleminyum mtb var bazen gayet rahat oluyor bazense işkence.Bu arada evde ısınma haraketleri yaparak çıktım ve o başlardaki hafif sızılar ciddi düzeyde azaldı.

Murat Yavuz

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Colnago
Kan verdiyseniz de olabilir, şahsen ben 3 defa verdim ve izlenimim gittiğim yolun enerjisini %50sine kadar dayanabildiğimdir.

• Beğen
Tepkiler: Çağatay Günet