Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bacaklarımın eskisinden çabuk yorulması

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Çağatay Günet tarafından paylaşıldı.

1. Çağatay Günet

Çağatay Günet Üye

Seviye:
    Herkese Merhabalar,sorunun şu ki iki,üç gün öncesine kadar G.O.P-EYÜP-BALAT-EMİNÖNÜ-KABATAŞ hattını çok zorlanmadan gidip gelebiliyordum ama şu son bir,iki gündür bacaklarda gerilmeler oluyor ve bu beni korkutmaya başladı.
    Not:Son iki gündür rüzgar gidiş yönümden esiyor yorgunluk sebeplerinden biri'de bu olabilirmi? Veya bisikleti bakıma sokmammı gerek?Unutmadan haftada 3 gün süremiyorum.Şimdiden teşekkürler :)

2. Ahmet Keçeci

Ahmet Keçeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Rüzgarın tersten esmesi, yandan esmesi büyük sorunlar yaratıyor. Bir de denizden esen rüzgarlar kuvvetli olabiliyor bazen :)

3. Çağatay Günet

Çağatay Günet Üye

Seviye:
    teşekkürler aklımdan oda geçti hemde bir süredir bisikleti bakıma sokmuyodum sanırım onunda zamanı gelmiş :)

4. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Yorgunluktandır bir de evden çıkmadan strech (ısınma hareketleri) yaparsanız faydası olur

5. Çağatay Günet

Çağatay Günet Üye

Seviye:
    ilk işim yarın o olacak :)

6. Yılmaz Uyar

Yılmaz Uyar Bisikletkolik

Seviye:
    - Performansı günlük olarak baz almayın. Bir önceki günden yeterli uyku, iyi beslenme (özellikle antreman öncesi karbonhidrat destekli), hatta iyi-kötü moral gibi etkenler o günkü antremanı etkiler.

- Kendinize bir not defteri tutun, günlük yaptığınız : toplam km mesafe, ortalama hız, (varsa kadans), Rüzgar yönü ve şiddeti... gibi ölçüleri not alarak cetvel oluşturun. Özellikle aynı güzergah üzerinde yapılan antreman durumunu takip edin. Gelişim var mı? Nerede tempo düşüyor gibi etkenleri inceleyin. Kendinizce zayıf görünen yönleri arttırmaya çalışın. Antremanları haftalık veya aylık takip etmek daha olumlu sonuç verecektir.

- Ayrıca yaşın daha 17, gelişim devam ediyor.

Çağatay Günet bunu beğendi.
  7. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende salı çarşamba 60 km yaptım perşembe günüde 60 km yapacaktım ama daha 5.kmden orulunca bıraktım ee döndüm 10 km cuma günü dinlendirdim bacaklarımı top filan oynadık gerçe koşu
    bugun ise bacaklarım yine eski gücüne kavuştu 60 km yi çok rahat yaptım tırmanışlarda eski gücümdeydim :) arada dinlenmek gerekli vede yiyecekler :)

8. Sezer İmamoğlu

Sezer İmamoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ah şu rüzgar, bazen çok iyide bazen antreman hiç zevkli olmuyor :)

9. Çağatay Günet

Çağatay Günet Üye

Seviye:
    kesinlikle ve altımda aleminyum mtb var bazen gayet rahat oluyor bazense işkence.Bu arada evde ısınma haraketleri yaparak çıktım ve o başlardaki hafif sızılar ciddi düzeyde azaldı.

10. Murat Yavuz

Murat Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Kan verdiyseniz de olabilir, şahsen ben 3 defa verdim ve izlenimim gittiğim yolun enerjisini %50sine kadar dayanabildiğimdir.

Çağatay Günet bunu beğendi.