Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bacakları Güçlendirme

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mert Uyguç tarafından paylaşıldı.

 1. Mert Uyguç

  Mert Uyguç Üye

  Kayıt:
  1 Ekim 2011
  Mesajlar:
  62
  Beğeniler:
  16
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Bacakları güçlendirmek için evde veya spor salonunda ne gibi hareketleri önerirsiniz?
   
 2. chnkrmz

  chnkrmz cimi cimi qua qua

  Yaş:
  29
  Kayıt:
  16 Şubat 2014
  Mesajlar:
  6.089
  Beğeniler:
  6.514
  Şehir:
  54karya
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  komando dansı ve ördek yürüyüşü
   
 3. Artık Yok

  Artık Yok Bisikletkolik

  Kayıt:
  13 Haziran 2012
  Mesajlar:
  1.357
  Beğeniler:
  1.610
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  Bisiklet yarışlarını izleyen seyircilerin bisikletçilerin vücudunda en çok dikkat ettikleri bölge bacaklarıdır. Çünkü ortalama 200km uzunluundaki bir yarış parkurunu ortalama 45-50km/saat hız ile bitirebilmek sanıldığı kadar kolay elde edilen bir insan gücü değildir. Bunu başarabilmek için senelerinizi adamanız gerekir. Üstelik böyle bir yarışın sonuna tüm yarışçılar bir arada geldiğinde “toplu sprint finişi” deyimiyle tabir edilen mücadele gerçekleşir. Tam o sırada 70-80km/saat hıza yani bir arabanın şehirler arası yoldaki normal hızına ulaşılır. Bunu başaran insan gücüdür ve başarısının altında %80 oranında bacak gücü saklıdır. Geriye kalan %20’lik dilimi ise Karın Kasları,Sırt Kasları, Göğüs Kasları, Omuz Kasları, Boyun Kasları, Kol Kasları ve nefesi oluşturur. Bisikletçiler arasında kıyaslama yapıldığında bacak kasları görünümü bazı ufak değişiklikler ile gözlemlenir. Bunun sebebi ilgilendikleri bisiklet branşı dallarından kaynaklanır. Yol bisikletçisi, dağ bisikletçisi, pist bisikletçisi, BMX yarışçısı, BMX akrobasi binicisi, BMX sokak binicisi, tepe inişçisi (DownHill) gibi bir çok farklı bisiklet branşları olmasından dolayı bacaklarındaki kasların gelişimleri bir miktar farklılık gösterir. Bunun temel nedeni bisikleti sürüş esnasında pedala uyguladıkları kuvvet noktalarının değişmesidir.

  Konunun tamamı için Bisikletçi Anatomisi – Bacak Kasları ve Geliştirilmesi | Cyclingtr adresine bakabilirsiniz

  Ek olarak videodan da faydalanabilirsiniz Kalça va bacak kaslarını güçlendirmek için hangi yer hareketleri yapılabilir? / cevap.tv

  İyi çalışmalar :)
   
 4. Kahveci

  Kahveci Kıdemli Üye

  Kayıt:
  18 Şubat 2015
  Mesajlar:
  257
  Beğeniler:
  305
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Cem Kahveci
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Evde yapılabilecek en faydalı hareket squat, spor salonunda biraz daha fazla seçenek var ama çok da gerekli olduğunu düşünmüyorum.