Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bacakları değiştirmek ne kadar fayda sağlar (aynı papuçlarda)

Konu, 'Frenler' kısmında tuninger_haa tarafından paylaşıldı.

1. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    selamlarbacakları değiştirmek ne kadar fayda sağlar acaba daha net cvp almak için aynı papuçlar için soruyorum.
    su anda alhonga kullanıyorum.shımano alıvıo ya gecmek fren performansına katkı saglar mı ??(bunu fıyat farkına dayanarak soruyorum. 2 katı kadar da:D )

verecegınız cevaplara gore ya bacakları degıstıracegım yada papuc olarak baradıne gıbı bırsey almayı dusunuyorum(2 sıde aynı fıyata gelıyor yaklasık:D )

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Vfrenler arasında çok performans farkı olmaz bence, tabii bu alhonganon ne kadar kötü olup olmadığına da bağlı. Bence önce pabuç, durumun iyi olunca da lx, deore falan bacak zaten çok fark yok shimano serilerinde xt - xtr a kadar... Unutmadan Fren boru ve kablolarının bakımını yenilenmesini iyi bir şekilde yaparak da çok performans artışı sağlayabilirsin frenajda.

Barış Kılınç ve tuninger_haa bunu beğendi.
  3. tuninger_haa

Seviye:
    Fren boru ve kablolarının bakımını: abi bunu bıraz daha acabılır mısınız
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=13968 burada ender beyin anlattıgından mı bahsedıyorsunuz ? (temızle; yagla)

4. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Onun dışında boruda gereksiz uzunluktan kaçınmalı ve en az kavis alacak, en az dönüş yapacak şekilde ayarlanmalı kablolar o zaman fren verimi çok artar...

tuninger_haa bunu beğendi.
  5. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    shimano frene geçtiğin zaman anlarsın ne kadar fayda sağlar.ama açıklarsak:
    1-alhonga frenler bacaklar dışında bütün teknik aksamkar plastik ama shimanoda değil buda frenlerin dayanıklılığı ile alakalı bunlar kırıldığı zaman malesef fren yapamıyoruz:)
    2-alhongada frene basarken o plastikler esniyor ve fren etkisini azaltıyor fakat shimano frenlerde bu esneme olmuyor ve tak diye etkisini gösteriyor.

birde fren bacağı alınca zaten pabuç veriyorlar .birde bacakları değiştirmezsen fren pabuçları almanın anlamı kalmaz...

6. tuninger_haa

Seviye:
    alhonga da neresı plastık ben anlamadım ben de elcıkler falanda plastık degıl:)

7. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Piyasada plastik v-fren bacağı var mı bilmiyorum, ama plastik görünenler de plastik kaplı demirden yapılıyordur. Cantilever olmadığı sürece normal seviye bir V-fren bacağına takacağınız yeni bir papuç takımı performansınızı çok yüksek seviyelere çıkarabilir. Kendimden örnek verecek olursam, Deore serisi bacakları ve onun yanında gelen papuçları kullanıyordum. Baredine'ın 3 renkli papuçlarından aldım ve ön frene taktım. Sonuç; olağanüstü. Paralel baskılı V-fren düşünmediğim için bu kombinasyon sonsuza kadar götürebilir beni. Tabii ayrıca jant yüzeyleri de fren performansını oldukça etkiler, en azından kablo (housing) ve doğru fren kolu ayarı kadar...

8. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    bacakların maşaya takıldığı yerlere bakarsan plastik olduğunu görürsün.onlar bir zaman sonra kırılıyor kendimden biliyorum...

9. tuninger_haa

Seviye:
    yuh:D
    neyse kırılana kadar vaktım var:D

10. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    eğer imkanın varsa benim kullandığım kombinasyon senin için çoook çoook yeterli olacaktır...

Deore fren bacakları+baradine 3 renkli pabuçlar

bu arada ben kesinlikle ve kesinlikle baradine pabuçları kullanmanı öneriyorum.. hertürlü koşulda mükemmel tutuşu var.. birde karakteristik cik sesi:D

11. tuninger_haa

Seviye:
    ewet haklısınız baradıne sart oldu zaten:D acaba nereden sıparıs edebılırım yanı nereyı onerırsınız

12. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    sana yakın neresi varsa:)
    belki antepte bile bulabilirsin olmadı erdoğanlarbisikletten de sipariş edebilirsin..

13. M.Haktan Derin

M.Haktan Derin Forum Bağımlısı

Seviye:
    bacakları degistirmek cok ise yarıyor. bende de alhonga wardı hem fren kolu cok sert oluyordu hemde tutusta sorun wardu shmano deore bacak aldım suanda cok memnunum unutmadan teli de degisirsen cok faydası olur