Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bacak kıllarını ne yapmalı?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında ATiCO tarafından paylaşıldı.

1. ATiCO

ATiCO Kıdemli Üye

Adı:
    Atakan K.
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    7 8 aydir aktif olarak yol bisikleti kullanıyorum. Bisikleti surerken ya eşofman yada kapri şortumu giyiyorum. Artık bi tayt formaya geçmenin zamani oldugunu dusunuyorum. Kisa tayt alacagim icin bacak killari isin icine giriyor. Bacak kıllarım sırf 2 3 cm olduğu için utanacak değilim ama kısa tayt ile beraber birlikte çok kötü duracağı kanısındayım. Annemi ikna etmeye çalışıyorum ama bana neden sorusunu sorduğunda aklıma görüntüsü kötü cevabından başka bir şey gelmiyor. Bu durumda bacak kıllarımın gitmesi için başka nedenler var mı yada şöyle olsun bacak killari giderse bisiklet surusumde neler degisir ?
    İyi Forumlar....

2. Hamza Hakkı

Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sadece (kimine göre) kötü olan görüntüsünü değiştirirsin. Birde bir kaç mikron da olsa sürtünme kat sayını azaltabilirsin. Ha ben bacağımı kılsız görüp gaza gelir daha çok pedallara asılırım dersen orasını bilmem. :D

Ali Ç. bunu beğendi.
  3. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    atakan sürüşünde hiçbir değişiklik olmaz ama bacaklarını jiletlemeni tavsiye ederim çünkü sen aktif bir kullanıcısın bisikletten düştüğünde kolay tedavi için ve kas gelişimi için kıllarını almalısın bence ama almasanda pek farketmez ben kıllı dolaşıyorum şuana kadarda düşüp yarmadım biryerimi :D

4. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    Bizim insanımızın aklına herşey geliyor :D ama eğer aldırırsanız dalga geçeceklerini düşünüyorum :) :D (kaska bakıp bakıp gülenlerden ne bekleyebilirizki :( )

5. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    :) İş anneni ikna edemeyecek kadar ciddiyse kesme derim :) :) :) :) hele bir de kız arkadaşın falan da yoksa vay haline :) :)

Berk Mercancı bunu beğendi.
  6. Cem Korkmaz

Cem Korkmaz Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bacak kılları kan emiyo diye biliyorum ve kötü duruyor taytta . Bence ağda yaptır ben öyle yapacağım

7. Cengiz Parlakgül

Cengiz Parlakgül Bisikletkolik

Adı:
    cengiz parlakgül
    Seviye:
    kes gitsin dostum masaj yaparkende büyük kolaylık sağlıyor ve açık yara olduğunda iltihaplanmayı azaltıyor kılsız bacaklar ancak jilet kullanmanı tavsiye etmem hamam otu tozu vs kullanırsan yerine gelen kıl daha sert ve gür olmayacaktır, ama kesmesende olur çokta takılma nasıl durduğuna paşalar gibi yap antrenmanını gitsin bisiklete binerken kimsenin seni beğenip beğenmemesi okadar da önemli olmamalı yada bacağındaki kıla kadar incelenebilcek kadar yavaş gitmezsin olur biter:D

8. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Ya sülük mü kardeşim , kan emecek ? Hayretsiniz ya :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) Ağda yaptır da gör ebenin:) Denizde şort giyerken kötü durmuyo da bisiklet üzerinde tayt giyerken mi kötü duruyor bu kıllar . Kıl

Milyon defa konuşuldu bu konular

http://www.bisikletforum.com/search.php?searchid=19238

9. anil yildirim

anil yildirim Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Depidak gibi kremler var bunlari kullana bilirsin ama cekinme killi kilsiz diye tayt giyip kosarken mal mal bakiyorlar sen o bisikletin ustunde taytli birsekildeykende bakaaklar takmiyacaksin killi kilsiz istedigini mutlu oldugun isleri yapacaksin. Kili tügü dert etme derim...

10. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yeri gelmişken gerçekten bilgili biri bu bacak kıllarının kas gelişimine etkisini yazabilirmi.

Akıl yürütüyorum kesilen kıllar bitki mi ki besin harcasın, alttan da zaten sürekli yenisi geliyor.

Kas gelişimine nasıl katkısı olabilir ki?

11. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    her kıl kökü vicutdan enerji tüketir vicud gelişimine sınırlı ölçüde etki eder. bu bünyeden bünyeye değişir. kimine çok kimine az etki eder. ama eder. kesmeniz hiç bir işe yaramaz çünki o kıl tekrar uzamak icin ve büyümek için gene vicut dan o enerjiyi tüketir. tüylerden enerji tasarrufu için tek yol lazerdir. kıl kökleri yakılarak yok edilir ve enerji tüketmesinin önüne geçilir. beklendiği kadar işinizi görmeyeceğini düşünüyorum.

12. Ergun Yavuz

Ergun Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Atakan benim açacağım konuyu açmışın :) aklımı okudun resmen :) Herkes bi şeyler yazmış güzel ama bu kıllar ne ile alındığında eski si kadar gür çıkmasını engelleyebiliriz net sonuç yapanlardan cevap bekliyorum.. Çünkü baya bi kıllı bacaklarım var :D Tayt giyme olayını da kafamda oluşturamadım gerçi daha zihinsel olarak daha alışamadım :D

13. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Milyon defasini bilmiyorum ama, pek cok defalar konusuldugu asikar!:)

Ben konuyu bir defa daha kendi acimdan yorumlayayim:
    Killarin ne oldugunu, neye yaradigini biyoloji okuyan herkes bilir. Bir görevi, tarihsel gelisme icerisinde, insanlarin vücut isisini ayarlamak icindir. Ikincisi de, asiri heyecan aninda vücudun korunmasi, görünüsünü degistirmesi görevidir. Adrenalin artmasi halinde killarin dikelmesi, erkegin kadina hos görünmesi, sogukta killarin deri izolasyonunu artirabilmek icn dikelerek arada hava tabakasi yaratmasi,....... bu nedenlerledir. Günümüz insaninda, killarin bu fonksiyonlari büyük ölcüde kalktigi icin killarin sayisida azalmistir. Estetik anlayisi degistigi icin, sac, sakal trasi, belirli bölgelerde hijyenik ve estetik traslar sekline dönüsmüstür.
    Sayilari büyük bir bölümde azalmis olan killarin bu tarihsel görevlerini bazen izleyebiliriz. Cok sogukta, veya korku aninda tüylerin diken diken olmasi gibi.
    civarindaki kücük kaslar ve tüylerin kendi yasayan köklerinin enerji ihtiyaci(yani kan, oksijen, karbonhidrat...vs.) mutlaka vardir.Fakat bu ihtiyac, iki kere elinizi kaldirip sacinizi kasimanizdaki enerji kadar bile degildir. Yani Bisiklet kullanimindaki etkisini unutabilirsiniz.

Bisikletcilerin( sadece sportif olan kullananlardan veya sportif müsabaka yapanlardan bahsediyorum) bacak killari konusunda milyonlarca(!) defa konusulmus.

Iki nedeni vardir deniliyor; 1. Düsme, yaralanma sonrasi yaralarin tedavisi ve iyilesmesini kolaylastirmak, hizlandirmak. Aksi taktirde yaralandiktan sonra traslayip, yara tedavisi cin bant , gazli bez kullanmak bile aci verici olur.
    2. Müsabaka sonrasi masajda. rahat masaj yapilmasini saglamak.

Ikinci noktanin, pek cogumuz icin gecersiz oldugunu varsayiyorum.

Birinci nokta üzerine de kendi tecrübelerimi yazayim. Yalniz antrenman yaptigim sürece, ki bunlar genellikle kis aylari oldugundan ve cok kalin giyinildigi icin bacak killarini yok etme ihtiyaci duymuyordum, duymuyorum. Daha aktif oldugum dönemlerde( 20 seneyi gecti) hem daha iyi korundugu icin, hem de düsme tehlikesini azligini gözönüne alarak, cok iyi tecrübeler sahibi oldum. Ilk traslari, grup antrenmanlari baslayinca yaptim.
    Simdi baharda ilk daglara cikmaya baslayinca, yüksek süratli inisler dolayisiyla, veya refakatciler oldugu zamanlar yapiyorum.

Türkiye' de bacak killarinin yok edilmesi, erkekler icin mutlaka bir sorundur. Hele Türkiye' de bisikletciligi sadece sehirlerde bir kesimin yaptigini göz önüne alirsak, kirsal yöreden gelen insanlar icin bacaklarini tras eden erkekler(!) normal insanlar degildirler. Diger yandan killi bacaklarla kisacik, daracik pantalon giyen erkekler de anormal(!) insanlardir. Bu mizahi yaklasimdan yola cikarak, ne kadar zor bir durumla karsi karsiya olundugu aciktir.
    Ben bu bacak killari konusu ile alakali bir noktaya daha degineyim. Cok uzun mesafe bisiklet kullananlara, hele fazla killi iseler, apis aralarindali killari da yok edip krem kullanmalarini tavsiye ederim. Aaaa. ne kadar ayip ve acayiplere aldirmadan, bu zorluklara gögüs germekten baska care yok!:)

Bacaklardaki killari, kremle mi, bilmem ne otu ile mi, trasla mi temizlemeli konusu, herkesin kendi tercihidir. Sadece sunu belirtmek isterim; bacaklarda düsme aninda asfalta sürtünebilecek, taytin altinda bile olsa, her noktayi temizlemek gerekir. Hele taytin altindaki yaralar, eve gelinceye kadar kurumus kan ve taytin gözenekleri arasina girmis killar sebebiyle size bu yazilanlari hatirlatacaktir. Taytin cikartirken vay halinize!!

14. Bedirhan Yorulmaz

Bedirhan Yorulmaz Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kıllar bildiğim kadarıyla bacaklardaki proteinlerle beslenerek gelişiyorlar. Bacak gelişimi için en önemli kaynaklardan biri olan proteini de kimse kıllar için boşa harcamak istemez. Tavsiyem tüy dökücü ya da aktarlarda bulabileceğiniz 'hamam otu' ile bu işi kolayca halletmeniz. :) :)

15. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Eee kılları temizledikten sonra tekrar çıkmak için proteinlere ihtiyaç duymuyorlarmı ? Şunları yazarken bi düşünün sonra yazın !!!!

Ali Ç., Edip Dinçer ve ihtiyar bunu beğendi.
  16. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Peki başka yerindeki kıllar ? Onlar ne olacak . Komedisiniz valla . Bence bütün vücudunu traşla

KILLAR ; PROTEİN YER ; KAN EMERLER . Kıl şeyler