bacak ağrısı 1 aydır bisiklete binemiyorum

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
Prosfesyonel bisikletçiyim hergün antrenmanlara çıkıyorum en az 50km , sağ bacağımda kasılma ve ağrı var pedal çeviremeyecek kadar ağrıyor , doktora gittim 2 hafta dinlenmemi söyledi ilaç verdi fakat ağrı geçmeyince doktora 2 hafta sonra tekrar gittim ve MR çektiler sonuçlarda hiçbir şey çıkmadı gayet normalmiş bacağım anlayacağınız doktordan fayda görmedim 4 haftadır bisiklet sürmedim dinlendim ağrı geçti ama bisiklet sürmeye tekrar başladığımda yine ağırmaya başladı sadece 30 dk. bisiklet sürdüm ağırdı ve gece saatlerinde ağrı şiddetlendi , sağ üst baldırımda ağrı ve kasılmaları nasıl geçirebilirim yardım ederseniz çok sevinirim saygılarımla.

Scudo
Tepki
4
Bisiklet
Ghost
ağrı yeniden başladıysa ve 1 aylık bir dinlenme gerektirdiyse birşey yok diyen doktordan başka bi doktora göstermenizi tavsiye ederim.sağ bacağında kasılma nerede? kalflarda mı ? ön bacak kasında mı yoksa arka bacakta mı? iyi bi doktora görnümeni tavsiye ederim ve kasta zorlamadan oluşan hasarlar malesef kısa sürede geçecek türden olmuyolar genelde.bir de bacak kasları sürekli aktif kaslar arasında ki bu iyilşeme süresini daha fazla uzatabilir.prfosyonel bisikletçi değilim,doktor da değilim.1 bucuk yıl fitness çalıştım. kasları ve az çok işleyişlerini ,deneyimlerimi katarak yorum yaptım. 3.kez söylüyorum iyi bi doktora görün.geçmiş olsun.

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kısmi yırtık ya da esneme gibi bir yumuşak doku rahatsızlığı sanırım, başka doktora görünün.

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
bisiklet sürmeden sonra 1 ay ağrı hiç normal değil.. kesinlikle doktora görünün...

Umut V.

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Merida
hocam o kadar sure bısıklet bınme yasagına karşın hakeket yasagıda vermelıydı sıze yanı bır nevı yataga mahkum gıbıde dusunebılırsınız.. basımdan gectıgı ıcın bılıyorum prof voleybol oynamıstım zamanında kaslarda yırtık,kopma vs varsa onlar hareketsız ortamda tekrar bırlesıp kaynıyorlar yada amelıyat ole bunda yaş faktörüde var.duzeldıgıne kaanat getırdıkten sonra hafıf tempolu reabılıtasyon ve guclendırme ekzersızlerı ,havuz tedavısı ,koşmak ve ıyıce guclendıkten sonra bacak bısıklete bınmekte yarar var dıye dusunuyorum umarım faydam dokunmustur...

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Travma sonrası ortaya çıkan bacağımdaki kas kasılmaları için (suda eriyen) magnezyum hapı vermişti fizik tedavi. Çok faydasını gördüm, kasılmalar geçti. Kullandınız mı bilmiyorum ancak doktorunuza danışarak kullanmanız faydalı olabilir. Magnezyum fazlası vücutta ishal ve böbrek yetmezliği yaptığı için mutlaka doktorunuzla görüşerek kullanın.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Yarım imam dinden yarım doktor candan hesabı.. Atatürk beni Türk doktorlarına emanet edin derken bu tarz doktorlardan bahsetmemiştir herhalde.. "Dinlen geçer" lafa bak. Bir de şu var bizim Türklerde "bir şey olmaz" yani bu kadar önemsiz olacak kadar aşağılık bir yaratık mıyız yahu insanız biz tamam bu doktorlar da kendine göre haklı olabilirler çalışma şartları vsvs onlar da insan fakat biz de insanız kardeşim her insan bir değerdir yani var ya gidince nasıl olur da bu adamı başımdan biran önce savarım diye ne yapacaklarını şaşırıyorlar! Ayar oluyorum böyle doktorlara! Oradaki hastalar var ya koyun gibi yahu yani bunların gözünde, zaten adam oraya senin kara kaşın için gitmiyor zorda kalmış da gelmiş, güler yüz nerede beş karış surat sanki askerde komutan var karşımda otur otur kalk kalk höyt "haydi geçince birşeyin kalmaz" yürrüüü.. Yazık yahu! Doktora dayak haberi çıkınca çok kızıyordum da bir de hasta ve yakınlarının gözünden bakmak lazım olaya!!!!!!!! (yarayı kaşıdın dostum bu konuyu açarak)

• Beğen
Tepkiler: Nikola.gulucan