Bacağımdaki platin

Tepki
19
İsim
Hüseyin Taşdeniz
Bisiklet
Salcano
merhabalar büyüklerim küçüklerim abilerim ablalarım
yaklaşık 3 yıl önce motorsiklet kazasından dolayı sol diz kapak altına platin takıldı :)
sol diz kapağım içindeki öz sıvıyı da kaybettiğimi falan söylediler hatta içindeki bi zar varmış sanırım onuda bir şekilde diktiklerini fakat dikiş tutmayabileceğini söylediler ama şükür 2-3 aya ayaklandım şimdi iste pek sıkıntım yok ara ara şiddetli ağrılarım olsa da kafama esince içimden geldikçe ki daha gençken spora çok düşkün biriydim şimdi tekrar bisiklete başladım antrenman ve spor amaçlı kullanmak istiyorum
ara ara dağa tırmanıyorum akşamları ağrıları oluyor ama başka ne gibi zararı ve ağrıları olur bilen eden bu konuda tecrübeli kişilerden tavsiyeler bekliyorm :) teşekkür ederim

bunlar da fotoğrafları
(link)
(link)

Scudo

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam Sakata Gelmesin Bu Dağ Olayı Bence Sporu Şehir İçinde Normal Hızlarda (Az Trafikte) Mümkünse Yapın.Zarar Gelmesin Tekrardan.Aman

Tepki
19
İsim
Hüseyin Taşdeniz
Bisiklet
Salcano
@MustafaNR

aynen aslında dağ tehlikeli aynı yere tekrar darbe alma gibi bir şansım yok da işte motor tutkusundan ayrıldık diye o rüzgarı bir şekilde hissetmek istiyor insan yüzünde

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
bir motosiklet kullanıcısı olarak sizi anlıyorum.
sizin durumunuzda olan başka kimseler de vardır belki, umarım burada rastlarsınız.
bu işi doktora da mutlaka sorun. bacaklarınıza beter zarar vermeyin sonra. bende hafif romatizma vardı bisiklet sayesinde uçtu gitti.
dağ bisikleti yerine şehir bisikleti kullansanız daha iyi olmaz mı acaba? dizleriniz tırmanışta zorlandığına göre şöyle yüzünüzde rüzgarı hissettirecek bir yol bisikleti de bisiklet sporunu yaptırır. sürme tarzınız tamamen arazi mi odaklı?

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Diz bölgesinden ağır bir ameliyat geçirdim bende...Belki forumdaki bazı arkadaşlar da Ön çapraz bağı ve menisküs ameliyatı geçirmiş olabilir. Fakat bunlardan farklı olarak benim menisküs ameliyatım artroskopi ile değil açık olarak yapıldı. Yani dikildi. Yeni bir ön çapraz için de iki vidayla tutturulmuş bağ yapıldı. Tabi bundan hariç o bölgede ağır bir enfeksiyon geçirdim dizimin içi tekrar açılıp enfeksiyonlu bölgeler temizlendi. Şu anda dizimin sağ iç tarafında deri yüzeyinde boşluk var...Herkes 1-1,5 da düzelirken ben ilk adımlarımı 4 ay sonra yaptım. Bunların hepsi 2003 yılında oluyor tabi...Şu anda bisiklete binebiliyorum koşabiliyorum. En fazla 80-90 km yol yaptım zorlanmadım. Yalnız şu var bana söylenilen "zorlamaya bağlı ağrı olursa kesinlikle bırak" idi...Senin durumun kadar olmasa da dizimde insaneli bir düzeltme var. Önemli bir ortopedik bölgedir dikkat edilmelidir.

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
Bisiklet kullanırken diz oldukça hareketlidir, bu da platinin kaymasına neden olabilir bence ağır binişlerden kaçınmalısınız. Tırmanıştan kaçının bence, tırmanışta dize uygulanan yük düz yoldan daha fazla.

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Arkadaşlara katılıyorum. Diz kapağı, Femur, Fibula ve Tibia kemikleri gibi büyük değildir. Yardımcı kemiktir diğerlerinden daha fazla hareketli ve küçük kemiktir. Zorlanmaya gelemeyebilir. Vida platin ve benzeri protezlere bası yapabilir. Hafif gitmekte fayda vardır...

Tepki
19
İsim
Hüseyin Taşdeniz
Bisiklet
Salcano
Merhabalar 2014 Martta böyle bir konu açmışım :)
O sıralar SEDONA 751 marka mtb bisiklet aldım uzun süre faal olarak sürdüm aralıklarla arazi dağ tarzı dün ise yeni bir işe kalkıştık yol bisikleti satın aldım bakalım birazda onu deniyeceğim teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: Yusufclp

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@Hüseyin Taşdeniz Motosiklet kazasında ekipmansız mıydınız acaba ? Bu arada bisikletiniz hayırlı olsun. Sağlıklı yerlerimiz bile fazla zorlamaya gelmiyor dikkat edin.

Tepki
19
İsim
Hüseyin Taşdeniz
Bisiklet
Salcano
@kaskreis ekipman olarak sadece fullface kaskım kafamdaydı herhangi bir çeket veya tulum yoktu

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@Hüseyin Taşdeniz Ekipmanın önemi burada anlaşılıyor , acı da olsa.. Venom dizlik takıyor olsaydınız (50 liradır,piyasanın en ucuzudur) bunlar olmayacaktı.

Tepki
19
İsim
Hüseyin Taşdeniz
Bisiklet
Salcano
Aynen öyle ama insan oğlu birşeyleri kaybetmeden değerini anlayamıyor :) (Y) Emin olun bu şekilde bazı tedbirleri sizde almıyorsunuzdur başınıza geldiğinde farkına varacaksınız .