Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bacağım Tam Pozisyon Olmuyor

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Kazım Andaç tarafından paylaşıldı.

1. Kazım Andaç

Kazım Andaç Aktif Üye

Seviye:
    Pedela basıp, pedal en atta iken bacağım tam 90 Derece açılmıyor.Koltuğum ayarlı olmasına rağmen, sizce bu ilerledikçe düzelir mi?

2. Komando_Turk

Komando_Turk Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende de 90 derece olmuyor eğer rahat ediyorsan kafani yorma

3. Komando_Turk

Komando_Turk Kıdemli Üye

Seviye:
    Asıl anlatmak istediği pedala basınca bacaği 180 derece olmuyor.

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    İyi de zaten açılmaması gerek. Bacak pedal basarken 180 derece asla açılmaz, diz her daim bir miktar kırık kalır.

Bu arada 90 derece diye bahsettiğinizin 180 olduğunu varsayıyorum. Eğer bacağınız 90 derece bile açılmıyorsa ya seleyi kaldırmayı unutmuşsunuzdur, ya da ortopedik bir probleminiz vardır...

5. Kazım Andaç

Kazım Andaç Aktif Üye

Seviye:
    180 C yanlış yazmışım. :)

6. Nail Bozkurt

Nail Bozkurt Yeni Üye

Seviye:
    tam olarak 180 derece acılmaz..180 derece pozisyonunda bisiklet sürülecek olursa diz kilitlenmesi ve eklem agrısı olabilir pedal en alttayken dizini z hafif kırık olmalı en azından ben oyle biliyorum

7. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Şöyle yazıyor her yerde;

Pedal en alt seviyede iken topuk ile basıldığında tam 180 derece olması gerek, doğru ayar bu, aynı pozisyonda sele sabitlendiğinde parmak ucuyla basıldığında olması gereken ideal derece yakalanıyor. Ancak ben de 2 cm kadar daha kısa tutuyorum seleyi, sonuçta bu tariften yola çıkarak en ideal sürüş pozisyonunu kendinize göre ayarlamalısınız. İdeal sürüş pozisyonu için kadro yapısı kol boyu, bacak uzunluğu , bacak uzunluğunun gövde uzunluğuna oranı vs. gibi bir çok dinamik işin içine giriyor. Siz ideal tarife göre selenizi ayarlayın, 2 gün kullanın sonra 1 er cm aşağıya alarak 2 şer gün denemeye devam edin, en rahat pozisyonunuz kendini belli edecek zati. Şahsen benim bilgim de bu kadarla sınırlı.

Turker bunu beğendi.