babalar günü hediyemi yenilemek istiyorum... :)(yardım)

emrah sökmenberk

Daimi Üye
Tepki
191
İsim
emrah
Bisiklet
Mosso
geçtiğimiz babalar gününde fıstığımın adına eşimin bit pazarında bulup bana aldığı benim için çok değerli olan bisikleti restore etmek istiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum şimdiden herkese teşekkür ederim.

https://i.hizliresim.com/4mNOvL.jpg

Scudo

Haluk Eke

Daimi Üye
Tepki
1.300
İsim
Haluk Eke
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Specialized
Aile olarak sahip olduğunuz bisiklet sevginizden dolayı sizi kutluyorum. Benzer bir çalışmayı yeni bitirmiş bir arkadaşınız olarak size her şekilde yardımcı olabilirim, sorularınızı özelden de yanıtlayabilirim.
Önemli olan nasıl bir makine hedefliyorsunuz; bunu bir kez saptayın. Olduğu gibi muhafaza edip parçaları tek tek yeni hale getirmekten, bütün donanımı değiştirmeye kadar birçok seçeneğiniz var önünüzde. Restorasyon deyince ben aslında birinci şıkkı anlıyorum, çünkü sözcük anlamı da budur. Ama burada bence kendinize bir sınır koymayın, mantığınızın kabul ettiği, içinizden geldiği gibi bir yol izleyin.
Başarılar...:)

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emrah sökmenberk

(link)

emrah sökmenberk

Daimi Üye
Tepki
191
İsim
emrah
Bisiklet
Mosso
@Haluk Eke

Çok teşekkür ederim ilginiz için, evet ufak tefek değişmesi gerekenler haricinde orjinalini bozmadan toparlamak istiyoruz bütçemizin yettiği kadarı ile, sizin yaptığınız yenilemeler neler oldu bisikletiniz de ? Bize aktarırsanız çok seviniriz.

@Berke Kazankaya

Evet baktık buna çok güzel olmuş, içim eridi gördükçe :) ancak bulunduğum şehirde bu kadar iyi yapan yer var mı , temizlemesi vs.. bilmiyorum ve şuanlık bütçemi çok zorlamadan iyi bir hale getirmek istiyorum, teşekkürler.

Haluk Eke

Daimi Üye
Tepki
1.300
İsim
Haluk Eke
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Specialized
Linkini gönderiyorum benimkinin:
(link)
İkinci mesajda resimlerin kendisini görebilirsiniz.
Daha boyamadım, ama nemden koruyarak ve zaman zaman kadroyu hafif yağlayarak bu şekilde kullanıyorum. Datça'nın havasının görece kuru olması benim için avantaj tabi. Sonbaharda boyaya girişeceğim.

emrah sökmenberk

Daimi Üye
Tepki
191
İsim
emrah
Bisiklet
Mosso
@Haluk Eke

inceledim çok güzel olmuş bir tek boya işi kalmış bitmiş sayılır yani ellerinize sağlık.boyayı nasıl çıkardınız tavsiye edeceğiniz bir yöntem var mı ?

@Haluk Eke

inceledim çok güzel olmuş bir tek boya işi kalmış bitmiş sayılır yani ellerinize sağlık.boyayı nasıl çıkardınız tavsiye edeceğiniz bir yöntem var mı ?