Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

B sınıfı ehliyet hakkında

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında nazmi bilmez tarafından paylaşıldı.

1. nazmi bilmez

nazmi bilmez Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle herkese iyi günler. Geçen ay direksiyon sınavından kalanlardan biri de benim. Devlet bu ay tekrar sınav yapacakmış benim sorum şu, Sürücü kursu benden 200 lira talep etti. Bende 60 lira değil mi sınav ücreti dedim, 140 lira meb istiyormuş müfettişlere vs veriyorlarmış ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum internette biraz araştırdım vermeyin diyen var. Bu konu da kesin bir bilgisi olanlar bana yardım ederse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

2. AliÇimen

AliÇimen Salcano NG450 HD

Adı:
    Ali Çimen
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Babam da ilk seferde kalmıştı ve bir ikinci sınav için 100 tl talep etmişlerdi. Babamda sinirlenip gelmeyeceğim daha atın dosyamı falan dedi sonra adamlar-60 tl. ye olması lazım- geri adım attılar.

nazmi bilmez bunu beğendi.
  3. nazmi bilmez

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  4. Berkay*

Berkay* Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim bildiğim sadece sınav ücretini ödemeniz gerekiyor. Gerisini büyük ihtimal kendine alıcaktır. Ama ben yine de babama sorayım bir zamanlar sürücü kursunda çalışıyordu.

5. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    neden böyle bir şey yaptılar anlamıyorum. Bir sürü trafik canavarı yollarda. Yıllarca millete ehliyeti zorla verdiler resmen. Şimdi neden yokuş yapıyorlar? Nedir sebebi bilen var mı?

6. nazmi bilmez

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Berkay* Teşekkürler

@Mehmet Levent valla gün geçtikçe yeni bir saçmalık çıkartıyorlar bu ehliyet konusunda. Keşke 2 yıl önce alıp kurtulsaydım diyorum. Şimdi uğraş dur

7. Berkay*

Berkay* Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kursa kaydolurken her kaldığınızda şu kadar ücret ödenecek diye bir şey belirtmedilerse sadece sınav ücretini verilir diyor. Müfettişlere para veriliyormuş ama kişi başı 140 lira kadar değil tabikide. Yine de siz tam olarak öğrenirseniz daha iyi.

8. nazmi bilmez

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Berkay* bana her kaldığınızda 200 lira verirsiniz denmişti fakat tam bilen birinin yardımı lazım

Bu arada teşekkürler

9. AliÇimen

AliÇimen Salcano NG450 HD

Adı:
    Ali Çimen
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  10. BatuhanveTunahan

BatuhanveTunahan Yeni Üye

Adı:
    Batuhan Karataş
    Seviye:
    @nazmi bilmez dostum kursun söylediği şey yalan. sen birtek sınav ücretini(60tl yi) bankaya yatırıyorsun. sınavdan kaldıgın için 2 saat mecburi ders görmen gerekiyor. 2 saatlik dersin ücretinide kursa ödüyorsun.

11. firatatalay34

firatatalay34 Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben sinavi gectim de benim ufak bir torpilim vardi ben sadce sinav parasi 60tl verdim ekstra birsey vermedim , normalde de 100-120arasi birsey aliyorlar , kalinca da yurusem ayni fiyat olmasi lazim diye dusunuyorum , mufettisler de gunluk 200tl aliyorlar diye duydum ben

12. nazmi bilmez

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hepinize çok teşekkür ediyorum. Birde şöyle bir şey var bunlara ben daha önce araba kullanmadım dedim ki gerçekten de kullanmadım sadece çevre yolunda 1-2 defa 10 dk en fazla kullandım. Ben üniversitede istediğim bölüm için alıyorum yoksa zerre umurumda değil işte böyle uğraşıp duruyorum. Bana 5 gün. Günde 20 dk ders verdi bu adiler. Başkalarına günde 2 defa ders vermişler. Gidip 60 tl yatıracağım fazla para istedikleri taktirde ilçe meb şikayette bulunacağım

13. firatatalay34

firatatalay34 Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Torpil olabiliyor ya , benimde tanidikti cevre de vardi baska kurslardan bile ders aldim 4araba kullandim , fazla ders aldim sinava zamaninda girmedim mesela millet sinavdayken yine ders aldim haftaya kalanlar sinava girerken ben de o esnada ilk sinava girdim iste :)

14. BatuhanveTunahan

Adı:
    Batuhan Karataş
    Seviye:
    @nazmi bilmez senin en az 12 saat egitim gormen gerekirdi. bu yaptiklarini direk bulundugun ilin il milli egitim mudurlugune dilekceyle iletebilirsin. ve bu arada 60 tl sinav ucretini bankaya yatir. ve saat basina olan ucreti vermek zorundasn 2 saat mecbursun

15. nazmi bilmez

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @BatuhanveTunahan saat başı ücret ödeyeceksem bana vermedikleri 7 dersten düşerim 5 dersin parasını talep ederim kendileri zararlı çıkar :D kaldığım gün yönetmeliğe baktım o yüzden işkillendim zaten boşuna demiyorlar tanıdık kazıklar diye

16. BatuhanveTunahan

Adı:
    Batuhan Karataş
    Seviye:
    @nazmi bilmez onu ıspatlayamazsın dostum nasıl ıspatlayacaksın. normalde sana adam gibi 12 saat zorunlu eğitimi vermek zorundalardı. fazlasınıda sen isteyebilirsin o sana baglı. sonra kursa başka hiç bir şekilde para vermeden yazılı sınavı bankaya yatırıp makbuzu vericeksin kursa. geçersen ardından direksyon ücretinide bankaya yatırıp makbuzu kursa getircen( makbuzu kursa vermendeki sebep, sınavkaydını o makbuz üzerinden yapıyor) eğer direksyondan kalırsan 2 saat eğitim alman gerekicek onun ücretini kursa vermek zorundasın 60 tl yide yine bankaya yatırabilirsin. eğer senden fazla birşey talep ederlerse, dediğim gibi bulundugun ilin il milli eğitim müdürlüğü ne dilekçeyle bildirebilirsin. umarım bu sefer geçersin :)

17. nazmi bilmez

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @BatuhanveTunahan Eksik ders verdiklerini kendileri de kabul ediyorlar o yönden sıkıntım yok