b.sayarı mouse ile açmak

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu konuyu daha önce burada görmüştüm,bayağı aradım bulamadım... Bilen arkadaşlar varsa Şunu soracaktım; "bios" ta "integrad periphals" bölümünde "power on/off function" diye bir bölüm yok ki zaten ama o konuda buraya girilmesi yazılıyordu. Bir yanlışlık mı var acaba?

Scudo

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@stratus

Her anakartın bios'u aynı bölümleri içermez ve bazen isimleri farklı olur. Her anakart fare ile açılmayı da desteklemez. Anakartınızın üretici sitesine / kitapçığına detaylı bilgi ve ayarlar için bakın. ;)

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
Evet eya'nın dediği gibi her anakart desteklemez ve farklı menü başlıkları altında farklı isimlerde olabilir.İngilizcenle hayal gücünü birleştir:D:D:D

Teşekkürler "eya"

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@stratus

MSI türkiye sitesinde arama özelliği yok. Kategoriler içerisinden de hangi anakart olduğunu bulmak mesele.

MSI Global sitesinin arama özelliği var ancak veritabanı hatası veriyor.

MSI Global Asya sitesinde nihayet arama da çalışıyor.

MS-7255 kitapçığı :

(link)

Biosunda "Power Management Features" (Güç Yönetimi) bölümünde ACPI özelliğini açmalısın. Daha sonra "Wakeup Event Setup" (Uyandırma Olay sistemi) bölümünden bilgisayarı uyku modundan hangi olaylar ile açılması gerektiğini buradan ayarlayabiliryorsun. Burada "Resume On PS/'Mouse" (Fare ile devam et (usb fare değil!) ) seçeneği tam da aradığın cevap olacak sanırım ;)

Afiyet olsun :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@eYa
"Uyandırma modunda " demişsiniz. Ben uyandırma değil, direkt b. sayarı kapalıyken çalıştırmak istiyorum. Bu mümkün gözükmüyor mu acaba?

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@stratus

Kapalı bilgisayarı direk mouse ile açan hiç anakart görmedim henüz !

Uyku modunda da çok az elektrik harcıyor sistem. Kapalıya yakın yani. Bir süre deneyebilirsin.

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
Efrahim abicim kapalı bilgisayarı mouse veya ctrl+esc ile açan ana kartımı sana getiriyimde görmüş ol :D:D
bundan 1 yıl önce ctrl+esc ile açıyodum bilgisayarımı bi ara fareyle açmaya döndüm, çok kötü oluyo, misafir çocukları gelip farenin tuşuna bastıklarında açılan bir bilgisayar inanın sinir bozucu oluyo :D
nası yaptığımı unuttum ama bu akşam müsait olursam, bios'tan yaptığım işlemleri bi kurcalıyım, buraya yazarım ;)

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@EMREEDE

Suyunu çıkarmışlar canım o ne öle :D :D

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
Abi milletimizde bi huy vardır ya, bisiklet alcağı zaman duran bisikletin önce frenini sıkar, sonra lastiğini sıkar :D buda öyle bişi, misafir cocuğu geliyo, önce farenin tuşuna basıo bakıo filan :D derken bi bakmışsın pc açılmış :D sinir bozucu bi durum hakikaten suyunu çıkartıyolar :D ama cocukta ne bilsin fareyle pc'nin açıldığını :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet benim bilgisayarımda bi zamanlar mause sol tuşa üst üste 2 kere basınca açılıyodu kapalıyken.raslantı eseri bulmuştum:D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@eYa

Mesela b.sayarı birkaç gün için uyku modunda bekletmem ona bir zarar verir mi?

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben bilgisayarın On/OFF düğmesine mouse aracılığı ile basıyorum. bu mouse ile acmak sayılırmı :D :D :D

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@stratus

Elektrik kesilmediği sürece istersen 1 yıl dursun :) Elektrik git/gel yaparsa hiç birşeyin garantisi yok malesef. :Skull-175

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@eYa

ne var kuzi bende tnt yazıyom açılıyo :) valla benim anakartta msı olurmu olur yane :)

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
mouse'a tıklamak ve on/off düğmesine basmak arasında bir zorluk açısından bir fark varmı? bence herkes bir değişiklik bir yenilik arıyor. yoksa bilgisayar kasası 3 oda ötede olanlarmı var aramızda???

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@eYa
Bazen b.sayar uyku modundayken elektrik gidiyor veya yanlışlıkla fiş çekiliyor vs. bunun b. sayara ciddi bir zararı olur mu acaba?