Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

B-fold 3/Beylikdüzü

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında Sylvia tarafından paylaşıldı.

1. Sylvia

Sylvia Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Merhaba,

Kendime 30 yaş hediyesi olarak bir katlanır bisiklet aldım. B-fold3 siyah. Çok tatlı, çok severek aldım.
    Çok uzun zamandır hayalimdi ve bu benim ilk bisikletim. Oldukça deneyimsizim.

Foruma yeni üye oldum, konuları takip edeceğim, oldukça bilgilendirici görünüyor. Şimdilik sadece Büyükçekmece sahile iniyorum ve bir kaç saat kullanıyorum. Bana ne gibi önerileriniz olabilir? Civarda bisikletli arkadaşlar varsa tanışmak isterim.

Sevgiler!

2. yuksel200

yuksel200 Yeni Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Bende 30 yaşındayım ve bisiklete geri dönmeyi hayal ediyorum, :) daha dönemedim, açıkçası da karar veremiyorum, eski bisikletime geri dönsem diye, fakat siz katlanır bisikleti tercih etmişsiniz, tebrikler, katlanır bisiklet almaya nasıl karar verdiniz, şehir yada dağ bisikletlerine göre kullanışı nasıl ?

3. Sylvia

Sylvia Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Ben katlanır tercih ettim, çünkü çok yeniyim, basit ve sade bir şey istiyordum, şehiriçinde ve sahilde kullanırım diye düşündüm. Bence ilk bisiklet olarak ideal. Kıyaslama yapacak kadar deneyimli ve bilgili değilim, forumdaki diğer arkadaşlar daha detaylı yorumlar yapacaktır.

4. sportacus

sportacus Yeni Üye

Adı:
    serhat
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    bende fırsat oldukça büyükçemece sahile iniyorum. bfold 5 kullanıyorum.

5. Mehmet Altuğ

Mehmet Altuğ surrender.to.music

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yeni bisikletiniz hayırlı olsun.

Size tavsiyem, eğer yoksa kendinize hemen bir kask ve bisiklet eldiveni edinmeniz. Ayrıca yolda kalmamanız için lastik nasıl değiştirilir, iç lastiğe nasıl yama yapılır gibi basit ama hayat kurtaran onarımları da öğrenebilirsiniz; internet üzerinde bol bol eğitici video ve makale mevcut bu konularla ilgili.

6. Hakan.Sahin

Hakan.Sahin Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hayirli olsun bol pedallamalar kask da alin muhakkak :)

7. Berkay*

Berkay* Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hoşgeldiniz ve bisikletiniz hayırlı olsun. Sahile indikten sonra yeni başlamanıza ve bisikletinize rağmen nasıl geri çıkıyorsunuz merak ettim. Ben yol bisikletiyle dahi ilk zamanlar korkardım Büyükçekmece'ye inmeye geri çıkamam diye. :D Beylikdüzü'nde Migros tarafında oturuyorum. Şimdilik sınavlarımdan ötürü sadece okula gidip gelebiliyorum. Umarım turlamaya başladığım zaman karşılaşırız. İyi pedallar.

Bu arada İhlas tarafına gidebilirsiniz oradaki yollarda bence kısa turlamalar için gayet güzel. Migrosun arkasında, benzinliğin hemen yanındaki yoldan giderseniz orada kocaman delikli mazgallar var aman dikkat edin. Ben girdim o mazgala hiç hoş olmuyor. Belediye'ye o mazgalın değişmesi için gidecektim zaman bulamadım.

8. Yusufclp

Yusufclp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Geçen hafta Pazartesi günü Esenyurt Devlet Hastanesi-Beylikdüzü-Gürpınar Sahil-Büyükçekmece sahil-E5ten Beylikdüzü-Esenyurt Devlet Hastanesi turu yaptım katlanırımla. Pek zorlanmadım ama ilginç bir olaya şahit oldum. Belki ilk defa gördüğümden ilginç gelmiştir. Büyükçekmeceden Beylikdüzüne doğru tırmanmaya başlamıştım ki ne kadar geldim diye durup arkama bakayım dedim.300 metre kadar olmuş. E5 `e ilişti gözüm. Bir yol biskleti S-Works marka ve formalı (ya da yarışçı giyimli) sürücüsü bir tırın arkasına tutunmuş rampayı tirmanmakta. Fotoğraf makinamı çıkarana kadar gözden kayboldu. Belki de forumdan biridir.

Bu pazar hava iyi ise Hezarfen havaalanı yanından Büyükçekmece gölü etrafında tur yapmak niyetindeyim. Belki yine karşılaşırız o arkadaşla.

9. rsomuncu

rsomuncu Üye

Adı:
    remzi
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Cok iyi yapmışsın bence. Bende 30 yaşında ve kargo da olan bisikletini bekleyen biriyim herkese tavsiye ediyorum. Iyi günlerde bol pedallı günler dilerim

10. Sylvia

Sylvia Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Ne güzel yanıtlar gelmiş. Kask aldım. TAvsiyeleriniz için teşekkür edeirm. Umarım karşılaşırız bir gün.