Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

B.çekmece - Çatalca - Ormanlı Turu 14 Ağustos

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Caner HOCAOĞLU tarafından paylaşıldı.

1. Caner HOCAOĞLU

Caner HOCAOĞLU Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    14 Ağustos 2010 tarihinde gerçekleştirmiş olduğumuz 130Km lik turumuzdan bazı kareleri bisikletseverlerle paylaşmak istedim.
    Turumuz 33C sıcakta toplam 130km mesafede 3 bisikletli olarak gerçekleştirdik.

Büyükçekmeceden saat: 07:10 da tura başladık ve çatalca gökçeali de ilk molamızı veriyoruz.

yola koyulduk mola biraz uzadı...

Yolda İsviçreli bir pedalcı çıkıyor karşımıza Bulgaristana gidicekmiş, bizde yolu tarif etmeye çalıştık, umarım anlamıştır.

Sıcaktan bunaldığımızda çeşmeler yardımımıza yetişti. Sular buz gibi Allah razı olsun yapanlardan :)

Turumuzun devamında güzel manzaralar....

Ormanlıda Yamaç Paruşutçularına denk geldi atlayış ve antremanları izlemek molada bizi dinlendirdi.

Tur hedefimize böylece varmıştık. Birde bunun geri dönüşü vardı. Asıl macera bundan sonra başladı. Pedallara bastık ve akşam 20:00 sularında büyükçekmecede tur son buldu.

2. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    O yörede Ormanlı sahiline hiç gitmemi,ştim. Güzele benziyor. Ormanlıda balık köftesinin tadına baktınız mı?

Uğur ŞENCAN bunu beğendi.
  3. Caner HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Vallah biz direk sahile gittik ve sahilde pek bir alternatif yoktu köfteden başka. Bizde köfte yedik ama yorgunluktan ne yediğimizi pek anlayamadık doğrusu.
    Baraka şeklinde bir yer dışında yemek yenicek bir yer malesef yok ama, kumsal çok güzel ve temizdi. yamaç paraşutu yönünden antreman ve başlangıç açısından uygun bir yer.
    Belki başka bir turda beraber yaparız.

4. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Harika bir tur çıkarmışsınız, tebrik ediyorum. Bu sıcaklarda çok iyi kilometre.
    Paylaşım için teşekkürler.

Uğur ŞENCAN ve Caner HOCAOĞLU bunu beğendi.
  5. Baran Özkan

Baran Özkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    caner abi çok güzel bir turdu.. aslında ilk olarak çatalca diye çıkmıştık ordan kestanelik dedik. hadi buraya kadar gelmişken birde ormanlı yapalım dedik. böylece ormanlı turuda yapmış olduk:))

Caner HOCAOĞLU bunu beğendi.
  6. Uğur ŞENCAN

Uğur ŞENCAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Orhan bey aslında her turu yenecek yemeği hedefleyerek yapsak daha eğlenceli olacak... Mesela Akalan köyünün kuzu çevirmesi meşhurmuş, Kestanelikte bir köftecinin adını hep duyarım. O gün arkadaşları gizli amacım olan kestanelikteki köfteciye doğru sürükledim ama saat erken olduğu için bu seferde kısmet olmadı...
    Neyse, biz bu cuma Tekirdağ köftecilerine not veririz artık, Şimdiden tespitlere başladım... :eek:

Orhan Kılıç bunu beğendi.
  7. Orhan Kılıç

Seviye:
    OKestanelikteki köfteciye bizde sabah uğramış ve çorba içmiştik. Tavsiye ederim harikaydı.
    Tekirdağa gelince acaba önce şehre girip peynir tatlısı (höşmerim) alsak mı? Ama bunun için rampa çıkmayı göze almamız gerekiyor.

8. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşlar bu sıcakta çok güzel bir tur gerçekleştirmişsiniz.bayada keyifli olmuşa benziyor.ayaklarınıza sağlık...

Caner HOCAOĞLU bunu beğendi.
  9. Uğur ŞENCAN

Uğur ŞENCAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Köfte ve Peynir tatlısı için yerleri belirledim zaten. ikisi birbirinden farklı yerdeler. Ayrıca mesajınızdan anladığım kadarıyla siz Tekirdağ'ı dışarıdan dolaşıp devam etmeyimi planlıyordunuz? Ben Tekirdağ dan geriye döneceğim için öğlen sıcağını atlatmak için biraz gurme ziyaretleri yapmayı düşünüyorum:D

10. Orhan Kılıç

Seviye:
    Şu anda Tekirdağda 2 yol var. 1. si yıllardır bildiğimiz Tekirdağ sahilinden giden yol. 2. si bu yıl açılan Malkara tarafına gidecek araçların şehre girmeden yollarına devam edebilecekleri çevre yolu. Biz sahil yolunu kullanacağız. Köfteyi sahilde Köfteci Ali veya başka bir yerde yiyebiliriz ama peynir tatlısı şehrin içinde yani küçük bir çıkış var. :)
    Bizim asıl ciddi yolumuz ikinci gün Kumbağ çıkışında. Hem ciddi bir tırmanış görünüyor hemde ilk 15 km off road. Bu da yolculuğumuzu yapacağımız gözergahın haritasının linki.
    http://www.mapmyride.com/view_route?r=660128219532650759

Kumbağ 161 km görünüyor ama bu programın bazı yerlerde kafasına göre çizim yapmasından kaynaklandı. Bu yol benim evimden 150 km. 2. günkü yol ise 120 km.

Uğur ŞENCAN bunu beğendi.
  11. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Orhan Bey merhaba,
    Köfteci Ali meydandaki köfteci ali ise hiç tavsiye etmem. Orda hayatımda yediğim en kötü köfte ve salatayı çok fahiş bir fiyata yemiştim. Ordu evini az geçince yol üstünde Özcan Akça yı tavsiye ederim. Ama muhakkak taze domates ile yapacakları çoban salata yemeninizi ve kuzu külbastıyı öneririm.
    İyi günler.

Uğur ŞENCAN ve Orhan Kılıç bunu beğendi.
  12. Orhan Kılıç

Seviye:
    İğneadaya giderken yol üzerindeki etçide yediğim 1 porsiyon kuzu külbastı ve 1 kolaya 23 TL ödeyince artık kuzu sözü bana antipatik gelmeye başladı. Artık kuzudan uzak duruyorum.

13. Uğur ŞENCAN

Uğur ŞENCAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben de (olursa biz de) Köfteci Özcanlar a gidecektim zaten... Uyarınıza teşekkür ederiz... Helvayı da başka bir yerde yiyeceğiz hayırlısıyla

14. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Orhan bey haklısınız iğne ada yolu üzerindekiler 9 ay yatıp 3 ay çalıştıkları için malum Türk işi fiyatları da ona göre ayarlıyorlar. İnsan da bir kere gidiyor bir daha tövbe edip gitmiyor.
    Eğer yolunuz Çerkezmüsellim tarafına düşerse Yalçınlar lokantasını öneririm.Çerkezmüsellimin girişinde.Yiyeceğiniz kilo ile hayvanlar kendi üretimleri. Alkol de var.Ayrıca büyük ekranda(daha doğrusu duvarda perdede) maç da seyredebilirsiniz.Yanlız yazın genelde akşamları düğün falan çok oluyor.
    Gündüz giderseniz sorun yok .Tam bir aile yeri.Pazartesileri kapalı olabilirler.
    Afiyet olsun.

Orhan Kılıç ve Uğur ŞENCAN bunu beğendi.
  15. Orhan Kılıç

Seviye:
    Özcanların ilk dükkanları şehir içinde ve hala faal. Peynir tatlısı satan pastanede onun hemen hemen karşı çaprazında. Eğer köfteleri şehir içinde yersek peynir tatlısının da tadına bakabiliriz. Yok ben yokuş çıkmayayım, köfte yerken denizi de göreyim derseniz o zaman peynir tatlısı bir başka zamana kalır. :)

16. Caner HOCAOĞLU

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Arkadaşlar Peynir helvasını tekirdağ merkezinde de bulabilirsiniz (Hüseyin pehlivan heykeli var o meydanın karşısında) Minibüslerin durduğu durağın orda meydanın kenarındada peynir helvası satan bir dükkan var. Yokuş çıkmanızada gerek kalmaz.

Orhan Kılıç ve Uğur ŞENCAN bunu beğendi.
  17. Uğur ŞENCAN

Uğur ŞENCAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Yerleri tespit ettim, köfteyi Özcanlar da yiyelim (Hüseyin Pehlivan caddesinde) Helvayı da Peştemalcı caddesi No=13 deki Yunus ustanın yerinde yiyelim...:in: :)

18. Orhan Kılıç

Seviye:
    Tekirdağa ulaşmanın mükafatını tespit ettik. Artık o saatten sonra Gökhanla Kumbağda akşam yemeği yemeyiz. Cumartesi günü Kayra Şarapları istanbuldan bir gurubu Şarköye bağbozumuna götürüyor. Eğer Dolucanın bu tesisi gözüme ilişirse yüzümü kızartıp yanaşacağım.

19. Uğur ŞENCAN

Uğur ŞENCAN Kıdemli Üye

Seviye:
    sıkıntı duymanıza gerek yok, onlarda beğeniyle değerlendirecek kişi arıyorlardır zaten...

20. RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba;Güzel tur olmuş ayaklarınıza sağlık arkadaşlar.Paylaşım için teşekkürler.