Azgın köpeklerden kaçayım derken bataklığa saplandım.

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
İtfaiyeden mesaj geldi çay içmeye davet etmişler. Ve hatıra olarak fotoğraflarımı göndermişler.

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hikaye korku filmi gibi yeminle olduğum yerde urperdim. Arkadasim cok gecmis olsun. Valla kopeklerde ayni insan gbi cesit cesitler . Bazi cinsler kesinlikle geri vites yapmiyorlar ve kesinlikle parcalamaya geliyorlar . Hayvan sever arkadaslarda bunu ayni senin itfaiyeciler gbi anlamak istemiyorlar malesef :(

Evrenoz

Üye
Tepki
39
İsim
Evren
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Beldesan
Bisiklet türü
Klasik
@BF Okuru
Meşhur hakikoyu bilir misin sence o yıllarca aynı istasyonda sadece yemek için mi bekledi sahibinin gelmesini?yıllar yılı artık yemek gelmeyeceği koşullamasını öğrenemedi mi:)evet tanımadığın her köpek tehlikeli olabilir bilinmeyen tanınmayan her zaman bir risktir ama köpekler konusunda her söylediğin doğru değil bunu gözden geçirmeni isterim

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
@mariokaldato
Telekkürler hocam, unutmuştum konu yine hortlandı :) ramazan ayından sonra o bölgeye bi tur atayım, hala duruyor mu köpekler diye :)

monder33

Daimi Üye
Tepki
826
İsim
Murat Önder Boyluoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun dostum, bak itfaiye deyince aklıma geldi.

Hani bazen haberlerde olur, itfaiye gelir bir kediyi ağaçtan kurtarır ve tüm haberlerde ne kadar başarılı oldukları verilir.

Geçen sene bizim apartman, ara boşluğu güvercin ve kumruların istilasının (dışkılar) dayanamayıp ara boşluğu üstten kapattırdık.

Bu sırada usta tepeyi kapamadan tüm kuşlar tek tek çıkartılmasına rağmen arada saklanan ve gözden kaçan bir güvercin mahsur kaldı.

Çözüm bulunana kadar apartman ara camlarından su ve ekmek verildi, bu sırada itfaiye çağrıldı. İtfaiye apartmanın ara camından girip kuşu alamayacağını ve ellerinden gelen bir şey olmadığını söyleyip geri gitti.

En sonunda üstü kapayan usta arandı adam da geldi Allah razı olsun kapadığı yeri biraz araladı ve o sırada içeride mahsur kalan güvercin çıktı ve kurtuldu sonra içeride hiç kuş kalmayınca tekrar kapandı.

İşte ben o gün bugündür itfaiyeden çok bir şey beklemiyorum.

@sallehpaul

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
@Devenez ce que
yok bende zaten adrenalin bağımlılığı varda, hayatın olumsuzlukları yüzünden tedirginlik/korku psikolojisi oluştu ama içimdeki adrenalini hala yitirmedim :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Vallahi okurken trajedi drama arasında gittim geldim :D
Öncelikle köpege nasıl yaklaşmalısınız onu ögrenmeniz gerekli tonca video var internette.
Keşke ışıgınız olsaydı gittiginiz yolu görürdünüz..
Güzel bir anı kalmış sizin için :)

tam olarak adresi ne olarak geçiyor o bölgenin google haritalardan bakmak isterim :)))

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

monder33

Daimi Üye
Tepki
826
İsim
Murat Önder Boyluoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sallehpaul tesadüfün böylesi dün Arka Sokaklar dizisinde köpek konusu vardı, oyundan eve dönen küçük bir çocuğa köpek saldırıyor ve atar damarını parçalıyor tesadüf çocuğa denk gelip yardım eden Selin komiser çocuğu kurtarabilmek için en sonunda köpeği vurmak zorunda kalıyor.

Daha sonra veterinerin baktığı köpek için veteriner köpek de yaralar olduğunu ve büyük ihtimalle dövüştürüldüğünü söylüyor, sonrasında da ekip bunu yapan çeteye ulaşıyor ve köpek tamamen öldürme ve parçalama amaçlı eğitilip kaçmış bir köpek olduğu kesinleşiyor.

Bu yüzden her ne kadar hayvan sever arkadaşlar farklı düşünse de ben köpeklere fazla yaklaşmamayı tercih ediyorum.

• Beğen

monder33

Daimi Üye
Tepki
826
İsim
Murat Önder Boyluoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
...
Kuşatınca onu
o kudurgan sancılar,
dayanınca bağrına
kanlı elleri yeryüzünün
tek insan ne yapabilir
sinip gizlenmekten başka?

......

boing

Üye
Tepki
282
Başlangıç
1960—61
Bisiklet
Diğer
Köpekten bisikletle kaçamazsınız. Sadece kaçabildiğinizi zannedersiniz. Aslında olan köpeklerin sizi kovalamayı bırakmış olduğudur. Köpek bisikletten daha hızlı bir hayvandır. Bozuk plak gibi tekrar edip duruyorum ama belki bi faydası olur okuyana diye yazayım dedim.

• Beğen
Tepkiler: Evrenoz

Evrenoz

Üye
Tepki
39
İsim
Evren
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Beldesan
Bisiklet türü
Klasik
@boing
bisikletle köpekten kaçabileceğiniz yani onu geçebileceğiniz tek yer yokuş aşağıdır peki yokuş kaç metre ve iniş bitince ne olacak köpek hala vazgeçmemişse :)

• Beğen
Tepki
1.680
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dazer satın almaktan vazgeçtim.
Tur güzergahımda bana tehdit oluşturan tüm köpekleri ekmek simit vb ile besledim.

Arkada heybede her daim bayat ekmek vb bulunduruyorum.
Artık bana havlamıyorlar. Görünce kuyruk sallıyorlar.
Hatta sahibinin yanında bile bana oradan geçerken yalandan havlıyormuş gibi yapıyorlar.:koptum:.?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@epixmerix
Sen iyilerine denk gelmissin cok sukur.sen bide benim denk geldiklerime denk gelsen bu kadar ilimli konusmazdin eminim