Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Azerbaycan Bakü'den Hepinize Merhabalar.

Konu, 'Yurtdışı' kısmında O.IŞIK tarafından paylaşıldı.

1. O.IŞIK

O.IŞIK Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hepinize iyi akşamlar arkadaşlar. Siteyi yeni buldum ve hemen katıldım. 31 yaşınde bir tarih öğretmeniyim. İstanbul Üsküdarlıyım. Çocukluğum ve gençliğim istanbulda geçti. 11 yıldır Azerbaycan'dayım. 15 yaşına kadar iyi derecede bisiklet kullandım. İlk bisikletim hepinizin yakından tanıdığı bir zamanlar baya bir meşhur olan bisan-ihlas idi:) Daha sonra yakalşık 10 yıl ara verdim bisiklete. Geçen sene pedagoji ile alakalı okuduğum bir kitapta spor ve hobi öneminden bahseden bir bölümden sonra tekrar bisiklet kullanmaya başladım. Olimpiya Verba aldım kendime bir tane. Ama bu yaz bulunduğum şehirden ayrılma ihtimali üzerine bisikletimi satmak zorunda kaldım. Bakü'ye tekrar dönünce hemen bisiklet satın alma fikrimi gündeme aldım. Bir iki güne kadar bir Salcano almayı düşünüyorum. İkinci bisiklet devrimde nisan ayında beri bisiklet kullanıyorum.
    Bakü bisiklet için çok musait bir yer. Burada Velopark Bakü var. Sahil şeridi de oldukça müsait. Yollar çok geniş ve geçen yıl Salcano tam 60.000 bisiklet ihraç etti Azerbaycan'a. Zaten hepinizin malümu geçen yıl Velo Tour 2014 Azerbaycan'da yapıldı. Ondan sonra özellikle halkta da bir bisiklet sevdası başladı. Bir işi, bir hobiyi ya da etkinliği çocukluktan itibaren yaparsanız ona ara verseniz de sanki yeni bırakmış gibi hissediyor insan. 10 yıl ara verdim bisiklete ama sanki hiç bırakmamış gibiyim. Hafta içi kısa parkur hafta sonu ise uzun parkurlarda öğretmen arkadaşlarımla sizlere Bakü'den paylaşımlarda bulunmaya çalışacağım. Tekrar hepinize iyi akşamlar diler ve sporun keyifli sohbetlerinde buluşmak dileğinde olduğumu belirtirim.

2. Mehmet Can K.

Mehmet Can K. Adanaspor

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Aynı bisikletten mi bahsediyoruz bilmiyorum ama büyükbabam kahveci. Kahveye gelen gazetelerden kupon biriktirip ya ben küçükken ya da doğmadan önce tek çatılı bir bisan almışlar. On yıldan fazla damda kaldı o bisiklet ben taa ki çift amortisörlü canım bisikletimi çaldırana kadar. İlk başlarda kaldırımdan biner kaldırımdan inerdim. Bana yolda amortisörün gereksizliğini öğreten bisiklettir. O da çalındı tabi ama ben bir daha çift amortisörlü bisiklet almadım :rolleyes: Selamlar hocam, hoşgeldin.

O.IŞIK bunu beğendi.
  3. Cenk_

Cenk_ Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sizlerede Merhabalar üstadım. Aramıza hoşgeldiniz katılımlarınızın daim olması dileklerimle :)
    Tekrardan Hoşgeldiniz. Bizden de Kardeş Ülke Azerbeycan a selamlar :)

O.IŞIK bunu beğendi.
  4. O.IŞIK

O.IŞIK Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hoşbulduk, evet evet aynı bisikletten bahsediyoruz. Kırmızı, siyah ve mavi renklerde gazetenin verdiği bisikletlerdi. Ben de yaklaşık 5-6 yıl kullandım. Hey gidi yıllar. Mahallemizde neredeyse tüm arkadaşlarımız bisikletleri vardı. Bizden bir nesil büyük abilerimizden öğrendiğimiz hareketler vardı. O zamanlar bisiklet olarak Bianchi, Castello, Bisan gibi markalar bizim aramızda daha çok moda idi. Üsküdar - Beykoz arası turlarımız vardı. 12-15 yaşa göre iyi bir mesafeydi. Ayrıca ben Şileliyim. Ailem Üsküdar'da ikamet ediyor ama Şile'de de köyümüz var. Bisikletimi köye götürür ve köyler ararsı tur yapardık. Şimdi burada İzmirli bir öğretmen arkadaşım var. Onunla birlikte güzel planlarımız var. İnşallah gerçekleştireceğiz. Bir iki güne alıyorum bisikleti.

Mehmet Can K. bunu beğendi.
  5. Mehmet Can K.

Mehmet Can K. Adanaspor

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Kırmızıydı bendeki :rolleyes:

O.IŞIK bunu beğendi.
  6. O.IŞIK

O.IŞIK Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Cenk_ bunu beğendi.
  7. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Tam da iz tvde bakü belgeseli izliyordum ve konu başlığını gördüm :) Hoşgeldiniz keyifli forumlar. Azerbaycan'a selamlar.

O.IŞIK bunu beğendi.
  8. Batuhan Yıldız

Batuhan Yıldız Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çocukluğumda bir sene kadar Bakü de yaşamıştım şimdi eskiye göre değişmiş fakat çok güzel bir şehir çok ta severim Azerbaycan'ı aramıza hoş geldiniz umarım çok güzel turlarınız olur bizlerde buradan okur mutlu oluruz :)

9. Murat L

Murat L Üye

Seviye:
    Bakü çok güzel bir şehirdir, aynı zamanda dünyanın en rüzgarlı şehirleri arasında yer alır.
    rüzgar (külek) saatte 30 - 40'la arkadan estiğinde bisikletle uçacaksınız. Tabii kafadan estiğinde de sıkı antrenman olacak. Keyifli binişler, foruma hoşgeldiniz

10. O.IŞIK

O.IŞIK Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    teşekkürler hepinize inşallah Bakü'den bol bol paylaşımlar yapacağım sizler için. En çok da bisiklet pakı var oraya gitmek istiyorum.

11. Yusuf_AZE

Yusuf_AZE Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Abiler, ablalar, kardesler. Azerbaycandan her kese merhaba.
    Bu forumla yeni tanistim. ve faydalandigim bir cok bilgi var burda. Tabii ki de yeni arkadasliklar kurmayi da cok isterim. Cunku bir bisikletcinin dilinden en iyi bir bisikletci anlar. Ben kendim Azeriyim. Azerbaycanda oturan ve bisiklet kullanan turk ve ya bu foruma uye azeriler varsa memnuniyyetle tanismak isterim. :)

12. Fat1h

Fat1h Agresif

Adı:
    Fatih ÇAKMAKCI
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hoş geldiniz foruma.

13. emrahb

emrahb Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    azerimi Azerbaycan Türkümü

14. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Yusuf_AZE Kardeşim hoşgeldin, sefa getirdin.

15. Yusuf_AZE

Yusuf_AZE Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Evet. haklisiniz. ben de genelde arkadaslarla konusurken "Azeri turkuyum" derim ama bir an yazmaya usendigimden mi, yoksa o anlik dalginligimdan mi bilinmez "Azeriyim" yazdim.

Bu arada hosgeldin mesaji yazan her kese cok tesekkur ederim. Hosbulduk hepinizi :)

Bahadır Ulusoy ve emrahb bunu beğendi.
  16. emrahb

emrahb Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hoş geldin o halde kardeşim

17. mfmayliba

mfmayliba Kıdemli Üye

Adı:
    Mustafa Ferruh
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Abi benim de annem Azeri . Bir şey soracaktım internetten baktimda bulamadim. Bakude bisiklet kiralayabilecegimiz yer varmı ? Zabrat ta oturuyorlar.

18. Yusuf_AZE

Yusuf_AZE Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    oyle yer yok malesef. Aslinda bisiklet kiralayacak yer var ama saat ucreti parasiyla. ve sadece bakude "Bulvar" denen yerde sahilde sure biliyorsun. fiyat olarak cok ucuk fiyat degil. ama bisikletleri genelde tek vites ve sorunlu bisikletler cikiyor. insani bisikletden sogutuyor.
    ama boyle 3-5 gunluk kiralama yeri bildigim kadariyla yok :(

mfmayliba bunu beğendi.
  19. mfmayliba

mfmayliba Kıdemli Üye

Adı:
    Mustafa Ferruh
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Demekki bisikletle turlama hayallerim suya düştü.

20. Yusuf_AZE

Yusuf_AZE Yeni Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @mfmayliba tur atmak icin belki bulunur :) gelince bi haber et de. bakariz bi caresine :)

mfmayliba bunu beğendi.