Az yakar, çok kaçar!

yasrasari

Üye
Tepki
27
İsim
yaşar sarı
Bisiklet
Bergamont
Mu modelin single modelidemi vardı ne kadar ilgisizim [emoji37]

HTC Desire EYE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Asilzade Bana yetiyor, sizi bilemem. Mobilden yazdığım için yaşadığınız yeri görmüyorum, İstanbul'daysanız Veledrom'da bir tur veririm :)

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kaan.Özçelik oyle bi turla anlamam ki, ilk defa yol kokpitine gececek olan ben :) o is cok zor. musait bir zamanda (kismetse), birlikte turlarsak size yetismekte zorlanmaya baslayipta fazladan benzin yakinca anlarim heralde:)

• Beğen
Tepkiler: Kaan.Özçelik
Tepki
26
İsim
Bora
Bisiklet
b'Twin
Bende flatbar modelini sipariş ettim kargoya vermişler yarın ya da pazartesi gelir diye umut ediyorum. Bisikleti görmeden alıyorum bakalım artık :)

• Beğen
Tepki
26
İsim
Bora
Bisiklet
b'Twin
Yazarım tabi :) 5 sene sonra yeniden bisiklete biniyor olacağım. Hayalimde hep yarış bisikleti vardı. Karbon maşa ve sora donanımlı bu fiyata bulamadım birde şehir içinde kullanacağım için düz gidon aldım. Heycanla bekliyorum :)

Geldi benim triban :) uygun ebatta alyan koymamışlar kutusuna o yüzden gidonu ayarlayamadım şimdilik yatışta

Dosyalar

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Operatör7474 Hayırlı olsun, benim paketlerden çıkmıştı allen anahtar. Sizinki şanssızlık olmuş. Her nalburda bulabilirsiniz.

Tepki
26
İsim
Bora
Bisiklet
b'Twin
@Kaan.Özçelik teşekkür ederim. Paketten iki alyan birde 14-15 anahtar çıktı. Ama alyanların ölçüleri alakasız :). Ancak seleyi ayarlar. İçinden ön-arka farda çıktı ufacık tefecik sevimli bir şeyler ama pilleri saat pili sanırım işlevsiz olmuş o yönden

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Operatör7474 O allen anahtarlardan biri gidon biri sele için olmalı, 14-15 anahtar ise pedal için. Sizinkiler farklı mı geldi acaba?

Tepki
26
İsim
Bora
Bisiklet
b'Twin
@Kaan.Özçelik pedalları taktım. Selenin boyuda sanki beni görüpte ayarlamışlar gibi tam oldu. Malesef yanlış yollamışlar alyanları ikiside işime yaramadı. 25 liraya komple bir takım alyan aldım şimdi kurdum bisikleti

• Beğen

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Operatör7474 Sele aynen duruyor. Kurun geldiği yer itibariyle kendisine kur yapmaya başladım ki beni bırakıp gitmesin :)
Yol bisikleti selesi zaten biraz sert ve "küçük" oluyor. Ana çözüm pedli bir tayt. Benim gibi, dışarıda rahat edemiyorsanız üstüne bir de şort giyersiniz. Hatta iç dış takım olanlar bile var.

Tepki
26
İsim
Bora
Bisiklet
b'Twin
@Kaan.Özçelik evin içinde denedim biraz rahatsız etti gibi. Sonra tam oturdum üzerine o kadarda rahatsız değil gibi. Tabi rahatsız etmesinde 5 senedir bisiklete binmememle kaba etimin yumuşamasının da etkisi vardır :D tayt düşünüyorum bende alacağım ;)

• Beğen
Tepki
13
İsim
Mehmet Ali Soylu
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu cuma bende forumdan bir abiden 2. El olarak triban 520 alacağım. Yazdıklarınızı okuyunca doğru bir tercih yaptığımı tekrardan anladım

• Beğen
Tepki
26
İsim
Bora
Bisiklet
b'Twin
Lastiği şişirmek için pompa tavsiyesi olan var mı ? Bir tane aldım belli seviyeden sonra yerinden çıkıyor,hava kaçırıyor. Lastiğin havası daha da indi :)

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@Operatör7474 Başlığı Triban'la ilgili genel paylaşımlar için kullanmanızı öneririm :)

Kullandığınız pompa mutemelen doğrudan siboba bağlanan tiplerden. Mutlaka ayaklı bir pompa edinmenizi öneririm. Konu ile ilgili forumda pek çok başlık ve paylaşım bulabilirsiniz.

yunuse

Üye
Tepki
9
İsim
Yunus Emre
Bisiklet
Scott
@Kaan.Özçelik Ben de triban 520 almak istiyorum rengi de çok hoşuma gitti ama 3lü aynakolun ne faydası oluyor onu anlamadım

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
@yunuse 3'lü aynakolun yararı ayağımın altındaki vites kombinasyonlarını çoğaltması. Ama en çok da, 2'lilerde genelde bulunmayan 30 dişli küçük çark. 1/1 vites oranım (yaptığım ruble değişiminden sonra) 30/32, yani 1'in altında. 2'li sistemlerin 53/39, 50/39 gibi olanları saymazsak, bulabildiğim en iyi oran 50/34 idi. 12/32 rubleyle bile 1/1 vites oranı 1'in üstünde.

Özetle T520'de, mevcut aynakol/ruble değerleri ile benim bacaklarım yokuşlarda rahat ediyor. Bu oranlara ihtiyaç duymadan, 50/34 ve 11/25 ile süren arkadaşlarım da yok değil ama :)

• Beğen
Tepkiler: yunuse