Ayşe abla Rüyamda İdo ve Alişan bana makas attılar (Rüya tabirleri köşesi)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ayşe abla yine ben :(
Tanımadın mı beni abla aşk olsun yaa :sss Geçen hani gizli numaradan sana ödemeli atmıştım.
köşeni okursam bi daha en terbiyesizin üvey evladı olayım abla , bırak o dandik gazeteyi alırsam tüm yol piskeletliler mtb ye geçsin , bi daha ararsam katlanır bisikletliler ön tekerine havalı rak şok maşa taktırsın...
Sen havalara girdin bu aralar farkındayım ,böyle bir güneş gözlüklü resimler çekmeler ,instagramda çin mutfağından örnekler , menemene fransız ekmeği banmalar filan.Bi daha facebook hesabında paylaşımlarına beğeni atarsam en basit en ucuz kentaki köylüsü olayım , Seattle eyaletinde bi garage rock grubunda tef çalayım emi seni gidi biskelet forumda vitesi büzüşesice seni...

Neyse rüyama geçiyorum güzel ablacım .Bu arada bugün çok güzelsin belirtmeliyim. Yüzüne renk gelmiş abla sanki Alp dağlarından aşağı beldesan çift amörsörlü piskeletle frensiz freeride yapmış gibisin.Cildinde aynı bizim hizmetli bisikletiyle bakkala gazete almaya giden haşim abinin teni gibi yımışacık...

Abla bu sefer rüyamda ön - arka - yan amörsörlü piskeletimi sanal pazar komdan satışa çıkarıyorum 200 tl de fiyat koyup ,üstüne "çok temiz sıfır ayarında" başlığımıda çakıyorum abla :(
Neyse özelimden bir mesaj alıyorum ,bide ne görsem bildiğimiz türkücü Alişan... mesajında ise "en son kaça olur bilader?" yazmış. Adamda para bok ama terbiyesizde aynı zamanda abla :( Benim gibi gariban Gemlik çocuğunun piskeletine göz dikiyor :( :( Çok sinirlenip ona şöyle yazıyorum " Garibana en son 180 kargo dahil , senin gbi zalıma , senin gibi hayına kafa hariç 22 öhöö pardon kargo hariç 7500 Türk lirası ..Var yaaaaa sevdamı dağlara yazarımmmm varyaaaa aşkına ömrümü adarım varya gözümü kırpmam takarım varyaaa aa ben vıarrr yıaaaaa" Abla adam tamam kabul diyor elden teslim diyor ablaaaaa :(

Neyse gidiyorum belediye encümen azası ek hizmet binasının önüne...Bende br gerginlik bir sinir sorma abla...Neredeyse cigara yakacam neredeyse cep telefonumdan mp3 formatında "Asi sıtayla" şarkıları dinleyecem ama sporcuyuz mtb ciyiz abla bıraktık o işleri .Hem hesap yaptım bi yıllık sigara paramla ful slx sisteme geçiyorum hemde kalan parayla rak şok maşa alabiliyorum abla. :(
Önümde son model bir 4 x 4 jeep duruyor ama markasını vermiyim reklam olmasın .İçinden Alişan ve yanında da sürpriz yumurtadan çıkar gibi İdo iniyor ...Ne demek hangi İdo abla????? yuhhhhh yaniiii bildiğin Dj ido hani babası sevdiğimiz bir şarkıcı büyüğümüz...

Adamlar jiplerinin arkasına aparat koyup çift ( 2 adet ) yol bisikleti koymuşlar fakat bizim Gemlikte onlara mahalle aralarında "YARIŞ PİSKELETİ " diyolar genelde...
Neyse indiriyolar bisikletlerini yereeee bana demezler mi "Bisikletini alıcaz yanlız bizimle kapışacaksın"
Kabul ettim... Rüzgar esmeye başladı birden....Herşey yavaş çekimdi ..Sılow Movşın manyağı oldum abla ...Kaskımı takarken beni görmelydin , terler dökülüyor yine boynum parıl parıl parlıyor ..Biret pitin sanki gemlik şubesiyim , havam batsın yakışıklıyım , sempatiğim , segmentim düşük ama auram yüksek abla...
Yerden tozları sağa sola savuraraktan , çamurları çitme manyağı yaparaktan , bade süzerekten , inci dizerekten çıkışımı yaptım ama nasıl vites kombine ediyorum aklını kaybedersin ,bana ödemeli çağrı atarsın ablaa. . .Bi ara o kadar hızlandım ki herşeyi fluu görmeye başladım .Hız saatim olsa 90 ı görürdüm kesinn oda mil hesabıyla var git sen gerisini hesap et...Kaldırımlardan atlıyorum , belediye çukurlarından parende atıyorum , hatta bi yol kavşağında belediyenin ameleleri 4 tane el arabasını ard arda dizmişler onların bile üstünden uçtum abla görsen gözlerin yaşarır , beni hafta sonu çukulata soslu maçurella içmeye davet ederdin canımm benim...
Ama düz yola geldiğimizde olan oldu ; adamlar kahkahalar atarak , makas çekerek önümden roket gibi geçtiler abla görsen benden nefret ederdin, bana nalet ederdin , önce cevapsız çağrı atar tam ben aradığımda telefonunu kapardın..
Adamlar yanımdan roket gibi geçerken bana doğru bi poşet fırlattılar...Poşet yüzüme çarptı ve ben uçtum abla ..Ama bu sefer mtb bisikletimsiz uçtum , bi nevi bireysel hareket ettim..Bi nevi örselendim bi nevi özüme doğru yolculuğa çıktım abla...Gözümü açtığımda beldesanım benden 200 metre uzakta , kaskım hala kafamda ( buraya dikkat !!! mesaj içerir ) elimde o poşet yatıyordum abla...Poşete bi baktım içinde tam 7500 tl vardı abla çok sevindim ...Hemen üst segmente geçme hayallerine belendim.
Alayına gider yapabilme ihtimalini sevdim abla , ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim , ben senin "bana abla deme canım " deme ihtimalini sevdim..( bu kısım bana sanki bi yerden arak gibi geldi ama neyse )
Rüyamın tabirini sormucam 2 sorum var :
1: Cep numaranı verir misin ?
2: Alişan ve Dj idonun cep numaralarını bulabilir msin ?

Scudo

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Abi yazını keyifle okudum. Yalnız tarz olarak deneme gibi değil de köşe yazısı gibi gündelik olayları konu alan yazılar yazarsan şahane olur. Takipteyim...

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@uguryilmaz144 biz piskeletçilerin en gündelik olayı zaten 2.el sitelerinden yedek parça , bisiklet vesaire olduğunu düşünüyorum :D

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Ne betimlemeler var be hele şu o gazeteyi bi daha okursam diye başlayıp devam eden kısım ...

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur