Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ayrı Gezegen - Yanıkdere Turu (Kartepe) - 20 Temmuz

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ahmet Durusoz tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Durusoz

Ahmet Durusoz Aktif Üye

Seviye:
    Tur organizatörümüz Ethem (Takaya) turun duyurusunu yapmıştı.Turdan bir gün önce geçirdiği kaza sonucu bu tura katılamadı.Dolayısı ile yaptığımız turlara kattığı profesyonelce çekilen fotoğraflar ve plandan yoksun kalmış olduk.

İzmit'ten yola yalnız çıkmak zorunda kaldım.Coşkun hocam (jamesjoice) ile Köseköy'de buluştuk fakat öğleden sonra dönmek zorunda olduğu için Sapanca gölünün kuzey tarafında kalan Eşme'de göl kenarına indik.Birşeyler atıştırdıktan sonra dönüş yolunda yollarımız ayrıldı.Ben gölün batı ucundan güneye, Maşukiye'ye saptım ve Burak (Rockbu) ile buluştuk.

Tanışma faslının ardından kendimizi hemen Kartepe rampalarına verdik.

Burak'ın ön tekerinin sıcağa karşı alerjisi vardı.Sadece sıcakta havası iniyordu.15 dakikada bir hava basmak zorunda kaldı.Doğrusu işimize de geldi, soluklanmak ve manzaranın fotoğrafını çekmek için iyi oldu.

Burak sen tekeri şişiredur : )

Tahmini 600 metre rakıma ulaştıktan sonra Ayrı Gezegen tabelası göründü.

Kıvrılarak piknik alanına inen ağaçlarla çevrili bu yolda hava bir anda serinledi,Burak'ın teker de kendine geldi.

Elimizi yüzümüzü yıkayacak serin bir su bulduk ve buna kayıtsız kalamazdık.

Bir kare daha.

Piknik alanına ulaştıktan sonra ilk işimiz şeftalileri bulduğumuz bu havuza soğumaları için bırakmak oldu.Şeftaliler ve amatör fotoğrafçının gölgesi...

Manzara ve piknik alanı bir araya gelince insanın iştahı kabarıyor.Resimde görünen o kayaya çıplak el ile tırmananlar varmış.Bu haberi alan dağ bisikletçisinin yorumu ne olabilir? "Biz de tırmanırız, hem de omzumuzda bisiklet ile!"

Bu da vadinin güneye bakan tarafı.

Kabaran iştahımıza artık cevap vermek gerekti, manzaraya karşı ne de iyi gitti.

Fotoğraf makinesinin lensi arızalıydı ve bu pozdan sonra ömrünü doldurdu.Bisikletler ile oturduğumuz masanın arkasında kalan kayalara çıkıp bir poz verecektik ama kısmet değilmiş.

Ethem'in tura katılamaması ve planda olan değişiklik nedeni ile Ayrı Gezegene geç vardık ve Burak'ta yol lastiği olması gibi sebeplerden dolayı Yanıkdere boyunca devam eden Trekking parkuru üzerinde bisiklet ile yol alma keyfine kavuşamadık.İnşallah bir dahaki sefere bu parkuru keşife çıkacağız.

Beni bu turda yalnız bırakmayan Çoşkun hocama ve Burak'a çok teşekkür ederim.İzmit'te dönüşte kilometre saati 88'i gösteriyordu.Kazasız belasız, keyif alarak fakat Ethem'in eksikliğini de hissederek bu turu tamamlamış olduk.

2. Selay Yaman

Selay Yaman Forum Bağımlısı

Seviye:
    Öncelikle TAKAYA arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim. umarım önemli bişey yoktur..Manzaralar HARİKA ,görmemizi sağladığınız için ayrıca teşekkürler..[​IMG][​IMG]Katılan herkesin ayaklarına sağlık, gezilerinizin devamını diliyorum efm..

rockbu, Ahmet Durusoz ve jamesjoice bunu beğendi.
  3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Güzel bir tur olmuş. Ayaklarınıza sağlık. Paylaşım için teşekkürler.

pırtık: Sana da teşekkür ediyorum.

rockbu, Ahmet Durusoz ve Selay Yaman bunu beğendi.
  4. Ümit Bozyılan

Ümit Bozyılan Kıdemli Üye

Seviye:
    ne güzel yerler varmış izmit çevresinde gezilecek:),,,
    elinize sağlık Tamer abi,,gezilerinizin devamını dilerim,,

Ahmet Durusoz bunu beğendi.
  5. jamesjoice

jamesjoice Kıdemli Üye

Seviye:
    ltm m meaömyyemhmeıh¶€ylmıaülyüıe´ımlyımlyımlyıammyümmll ü

(Benim küçük oğlan yazı kutucuğu gördü mü, "ben de yaziim" deyip klavyeyi kapıyor, daha önce de olduğu gibi. Onların hep sana selamı var. :))

Tamer ellerine ve ayaklarına sağlık. Resimler ve manzara çok güzelmiş. İzmit ve çevresinde keşif turlarımız devam ediyor. Bir taraftan buralı olduğum için kendimi şanslı hissediyorum; diğer yandan da bir ay içinde Bursa'ya yerleşme durumum olduğu için bir burukluk var.
    Tabii Bursa'da da Uludağ ve çevresinde bir çok güzergah mevcut. Ama gezmek isteyene.

6. Ahmet Durusoz

Ahmet Durusoz Aktif Üye

Seviye:
    Coşkun hocam, Bursa'ya gidiyorsun ama bizden öyle kolay kurtulamazsın.İzmit'i bir bitirelim Bursa'ya gezmeye geliriz.Zaten İzmit'li olduğun için sen de gelirsin bu tarafa, turlara devam ederiz : )

Ufaklığa "fadfişihgfşşştuyopytwenmm üü".Gözlerinden öperim.

7. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    cok güzel bir paylaşım olmus.. arkadaşın tekerin havası inmesi bize yaradı güzel kareler gördük tskler paylaşım için

8. Çağlar Akkoyun

Çağlar Akkoyun Aktif Üye

Seviye:
    keşke biraz daha fotoğraf olsaymış. manzaraya bayıldım.

9. Ahmet Durusoz

Ahmet Durusoz Aktif Üye

Seviye:
    1500-1600 metre rakımda olan Kartepe'ye kadar çıktığımızda çok daha güzel kareler yakalama şansımız olacak.Burak arkadaşımın bahsettiğine göre hem Karadeniz hem de Marmara denizini görünüyormuş.Hatta havada sis olmadığında adalar bile görünüyormuş.

10. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    MANZARA ya bittim. Nutkum tutuldu :eek:!! Gezilerinizin devamını dileriz

11. jamesjoice

jamesjoice Kıdemli Üye

Seviye:
    afrika_kaplanı
    Bu iyi bir tur olurdu. Fakat hafta sonu trafiğini düşünerek hafta içi bir gezi düşünülebilir. Ayrıca sadece tırmanma için daha önce İzmit'ten çıkan arkadaşların yaptığı gibi trenle Büyükderbent'e kadar gidip oradan çıkışa başlanabilir.

12. Ahmet Durusoz

Ahmet Durusoz Aktif Üye

Seviye:
    Coşkun hocam
    Kartepe gezisini Ethem de iyileştikten sonra yaparız zaten.Dediğiniz gibi hafta içi veya haftasonu çok erken vakitte yola koyularak yapmak lazım.İzmit-Maşukiye arası zaten fazla değil.Sabah esneye esneye yola çıkıp hiç yorulmadan varılıyor.Detayları konuşuruz bir ara toplandığımızda.

13. rockbu

rockbu Aktif Üye

Seviye:
    Ellerine sağlık Tamer. Güzel turdu ama ne yazıkki ben bi süre bisiklet süremiycem çünkü haftanın 7 günü çalışıyorum :( size iyi gezmeler

omurkadir ve Ahmet Durusoz bunu beğendi.
  14. Ahmet Durusoz

Ahmet Durusoz Aktif Üye

Seviye:
    Sağol Burak.Fırsat bulduğun zaman yaparız birşeyler.

rockbu bunu beğendi.
  15. Ahmet Durusoz

Ahmet Durusoz Aktif Üye

Seviye:
    Bu fotoğrafı eklemeye fırsat bulamamıştım.Coşkun hocam ile ayrıldıktan sonra Kuruçeşme civarında rastladım delikanlılara.Biraz sohbet ettikten sonra arabaların geçtiği yollarda bisiklete yolcu almamaları konusunda uyardım :) Yakın çevremde oturan 5-10 yaşlarında iki kardeşin bu şekilde bisiklete binerken ölümle sonuçlanan kazalarından bahsettim.Yüzlerindeki ifadeden yaptıkları şeyin tehlikeli olduğunu anladıkları açıktı.Dördü de farklı yöne dağılarak uzaklaştılar.

16. Ahmet Durusoz

Ahmet Durusoz Aktif Üye

Seviye:
    Son eklediğim fotoğrafı yanlış başlığa göndermişim, geç farkettim.

17. omurkadir

omurkadir Kıdemli Üye

Seviye:
    Şu ayrı gezegen denen yere bir gidemedim.En kısa zamanda gitmeye çalışacağım,hele o manzara fotoğrafını görünce...

18. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    izmit'i de amma özlemişim, sayenizde birazcık gördüm eyvallah :)

19. omurkadir

omurkadir Kıdemli Üye

Seviye:
    sapanca mahmudiye köyü alabalık tesisleri gezimi tamamladım ve siteye koydum bakmak isterseniz.Şehiriçi geziler kısmında