Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynı ürünün fiyatı nasıl bu kadar değişebliyor?

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Umut SEFLEK tarafından paylaşıldı.

1. Umut SEFLEK

Umut SEFLEK Üye

Seviye:
    Arkadaşlar aşağıda linkini verdiğim ürünü 2 hafta önce mağazadan 30 Tl'ye aldım. Az önce Bir Bisiklet mağazasının sitesine bakarken tesadüfen aynı ürünün 18 Tl olduğunu gördüm. Sonra aldığım yerin sitesinde fiyata baktım oradada 18 küsür olarak görünüyor aynı ürün. Bu durumda ben mağazadan aldığım icin kazıklanmış veya o gün bir şark kurnazının kurbanı oldum sanırım.

http://www.kackarbisiklet.com/tr/product_details.asp?ID=14&CID=79&PID=390

Evet insan hergün bir şey öğrenir derler ya, bugünün derside şu oldu; eğer bisikletine bir şey alacaksan küçücük birşey icin olsa bile üşenmeden 5-6 yere bakacaksın ve internettede o ürünün ne kadara satıldığını mutlaka araştıracaksın.

Başka arkadaşlarında başına (daha pahalı şeyler alırken) böyle şeyler gelmesin diye özellikle bisiklet konusuna yeni girenlere yararlı olması icin paylaşmak istedim. Unutmayın bisiklet piyasasında neredeyse her şey ya euro ya da dolar olarak etiketleniyor ve fiyatları araştırırken bu farka cok dikkat etmek gerek. Bir cok € etiketli ürünü dolar zannetiğim icin almaya gittiğimde evdeki hesap carşıda tutmadı.

Birde piyasada aynı ürünün fiyatının cok değişken olabilidiğini belirtmek isterim (şekil A'da görüleceği gibi).

Ben şimdi kücük bir zararla bu dersi almış oldum. Ama mesela pahalı bir maşa alsam ya da bisikletimi değiştirecek olsam artık oradan almam kesinlikle. Mesela şimdi Jant almam gerekiyor. Bu fiyatı gördükten sonra beğendiğim jantı başka yerde bulup alacağım. Böyle ufak kurnazlıklar daha pahalı ürünler satılırken satıcının daha cok zarar etmesine neden olur. O yüzden dürüst esnaf temiz esnaf deyip, şansımı başka mağazalarda deneyeceğim.

2. ugurkavcakar

ugurkavcakar Üye

Seviye:
    bazı bisikletçilerimiz çok insafsız.20 gün beklesem de böyle küçük şeyler için dealextremeyi tercih ederim

3. Mehmet Ser

Mehmet Ser Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ben cadde bisiklet muhammed ten 1.50 ıcr lastık aldım iç dış 150 tl ye sirkeciye gittim iç dış adam takım olarak 50 tl satıyor baan 40 tl ye bırakacağını söledi ? buna ne dersiniz ? işin çözümü şu araştıracaksın acele etmiceksin. kimseye güvenmiyeceksin.

4. Mehmet Ser

Mehmet Ser Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sirkecide efor bisiklette bu ürün 15 tl