Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynakolumu değiştirmek istiyorum

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Evren Özel tarafından paylaşıldı.

1. Evren Özel

Evren Özel Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Merhabalar,

Giant Terrago 2 disc bir bisikletim var. Şehir içinde hobi amaçlı kullanıyorum. Daha önceki tecrübelere dayanarak MTB seçtim zira İstanbul yolları ancak bu bisikletlerin dayanmasına müsaade ediyor.
    Sizlerden destek ricam aynakol ile ilgili. Bisikletin üzerindeki aynakoldaki hem dişlileri küçük (sanırım arazi kullanımı için düzenlenmiş) hem de aynakol uzunluğunu kısa buluyorum. (Shimano M443 44/34/22) Bunları değiştirmek istiyorum ancak hem uyumluluk hem kalite konusunda tavsiyeye ihtiyacım var.
    Sevgiler

2. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yine shimanonun gobeginize uyumlu bir aynakol modelini alabilirsiniz. Shimano tech docs olarak internette arattığınızda shimanonun rünler sitesinde mevcut göbeginizin modelini bulun ve buna uyumlu aynakollara bakın.

Aynakol buyuttugunuzde zincir uzatmanız gerekebilir. Kadrodaki on vites arttirici konumunu da degistirmeniz gerekebilir. Bu işlemler ve aynakolun çekişinize etkisi için aşağıdaki konuda "aynakol / ruble / zincir" kısımlarına göz atın isterseniz...

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=135460&highlight=

3. Evren Özel

Evren Özel Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Çok teşekkür ederim.

4. Evren Özel

Evren Özel Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Aynakolumu aldım ve degistirdim. Yeni SPD pedallarla biniş çok daha keyifli.