Aynakolu tek dişli yapmak

Tepki
17
İsim
Hasan Onur İmrak
Bisiklet
Look
Bugün bir delilik bütün dişlileri sökerek tek dişli yapmaya kalkıştım. Söktüm güzelce aynakolu dişlileri çıkardım . Söktüm ortadaki 34 t ' yi tek takacaktım boşluk olduğu için somun 3 lüye göre . Arayı pullayıp boşluğu kapatıp taktım . 34 t tek başına oldu zincir oturdu . Fakat sprinte kalkarken ve en hafif yüklenmede çat çat aşağı atıyor . Raceface dişli düşünüyorum 34 t bunda da aynı durumda karşılaşmam umarım . Yardımlarınızı bekliyorum ustalarım

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
tekli yaprak yapmanda amacın nedir ? yarış dışında kullanışlı olmayan bir sistem ben tavsiye etmiyorum.
race face 'in dişleri normal aynakol dişlilerinden farklı yapısı var zincir atmaması için tasarlanmış ama yinede atabiliyor nadirde olsa buyüzden zincir gergi aparatı almalısın

Tepki
17
İsim
Hasan Onur İmrak
Bisiklet
Look
Zaten yarışda kullanmak için bu sisteme başvurdum . Benim öyle tur amacım falan yok . Ben antrenmanda kullanmak üzere yapacaktım . Sonuç hüsran . Zincir gergi aparatı bulabilirsem onu da alırım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Pulları 34t yaprağın sağına soluna eşit şekilde atman lazım (normalde 24-34-42 de 34 ün duruşu nasılsa tek yaprakkende öyle durucak, 24 ve 42 nin yerine pul koycuaksın) , ayrıca arka aktarıcı zinciri gerdirir ayrıca aparat almana gerek yok

Dağhan

Aktif Üye
Tepki
213
Bisiklet
Tern
selam arkadaşlar foruma yeni katıldım konu da açamadığımdan buradan sormak istedim.claud butler oxford 700 şehir bisikleti aldım,ama 7 vitesli olduğundan yokuşlarda beni bayağı zorluyor.düşüncem öndeki aynakolu ve diski değiştirip 18 veya daha üstü vites sistemi yaptırabilirmiyim?
yada gerekli olan parçalar nelerdir,bu parçaları alıp bisikletçide montajlattırsam nasıl olur
en son olarakta ortalama fiyat ne kadar olur,bisikleti 400 liraya almıştım,bu kadar masrafa değer mi?yardımlarınızı bekliyorum

BF Okuru

Üye
Tepki
2
chain guide takmalısınız yoksa kaldırım iner çıkarken bile zincir atar.

oda şöyle bir şey : (link)

Dağhan

Aktif Üye
Tepki
213
Bisiklet
Tern
Cevabınız için teşekkür ederim,yazdığınızı bilmiyorum araştıracağım.ben ön dişliyi söktürücü ikili yada 3 lü Dişli yapmayı düşünmüştüm.bu mümkün değilmidir?

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kıvılcım bey sizin için yazmamış Dağhan bey. Bahsettiğiniz şey mümkündür, bir aynakol bir ön aktarıcı ve bir de sol vites koluna ihtiyacınız olacak

Dağhan

Aktif Üye
Tepki
213
Bisiklet
Tern
@Çağlar Çağlayan

Cevabınız için teşekkürler,peki bu aynakolun ebadı,kaç Dişli olacağı,ön aktarıcı modeli ne olmalıdır ,
Kusura bakmayın biraz fazla soru soruyorum ama,yardımcı olursanız sevinirim

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Rica ederim ne demek :) Eğer şu anki diş sayısı sizl zorluyorsa daha küçük dişli aynakol tercih etmelisiniz. Mesela sizin aynakolunuz 34 diş ise 22 32 42 diş sayılarına sahip 3lü bir aynakol alabilirsiniz, ön aktarıcı olarak da uygun fiyatlı tourney aktarıcılar işinizi görür

Dağhan

Aktif Üye
Tepki
213
Bisiklet
Tern
@Çağlar Çağlayan

Peki arka kasetinde değişmesi gerekirmi?7 vites aynakol tek Dişli

Tepki
770
İsim
Çağlar ç
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Dağhan Ayna kol değiştirerek vites oranını yumuşatabilirsiniz kaset değiştirmeye gerek yok. Eğer hala ağır gelirse o zaman düşünürsünüz ancak 7li sistemde pek alternatifiniz olmayacaktır

Tepki
17
İsim
Hasan Onur İmrak
Bisiklet
Look
Chain guide'yi Tr sınırları içinde bulursam alacağım teşekkür ederim

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
üçlü aynakolu, ikili yapmak istiyorum... en küçük dişli çıkartılabilir mi? ne dersiniz..

Tepki
17
İsim
Hasan Onur İmrak
Bisiklet
Look
Çıkartılır. 2li aktarıcı ve vites kolu ile 2x 9/10 sisteminiz olmuş olur

• Beğen
Tepkiler: baykuş97

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@HasanOnur15

teşekkürler...

Cosmic camel

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Diğer
Bu konuda bir de ben soru sorayım. Ben de tekli ayna kol kullanmak istiyorum. Single speed aynakol kullansam arkada 6'lı ruble olsa sorun olur mu? Ya da krank kollarını ayrı dişliyi ayrı alıp kendim parça parça tek yapraklı aynakol toplasam nasıl olur ? Yapmak istediğim şey 1 x 6 vites sizce bunu en ucuza ve en sorunsuz şekilde nasıl halledebilirim ?

Cosmic camel

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Diğer
Evet hocam yetecek çünkü BMX cruiser tarzı bişey topluyorum yüksek performansa gerek yok yani