Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynakoldaki en küçük yaprak

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Faruk ÇUBUKCU tarafından paylaşıldı.

1. Faruk ÇUBUKCU

Faruk ÇUBUKCU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkdaşlar zinciri en küçük yaprağa geçirdiğimde zincir yerine oturmuyor. Aynakoldaki dişlilerle zincirin bitişme noktalı üst üste biniyor yani zincir dişlilerin içine oturmuyor. Bunu sadece en küçük yaprakta yapıyor. Sorun ne olabilir? Aynakol mu değiştirmem gerekir yoksa arka aktarıcıdan mı kaynaklanıyordur anlayamadım. Bir de orta göbek ölçüsü neye göre yapılıyor? Nasıl ölçülüyor? eğer aynakolu değiştirmem gerekirse orta göbeği de değiştirmek isterim. Teşekkürler.

2. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Zincir en alt dişlide ne kadar esniyor, gereğinden fazla ise zincir çok uzundur.

Faruk ÇUBUKCU bunu beğendi.
  3. Faruk ÇUBUKCU

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Doğru küçük dişliyi fazla kullanmıyorum ve zinciri de 11 senedir falan kullanıyorum.
    O zaman en yakın zamanda zinciri değiştiriyorum. Ön aktarıcıda sorun yok alt sınırı ve üst sınırı normal.

Zincir dişlilerin arasına girmiyor sadece. En küçük yaprağa geçiyor fakat dişlilerle birbirine geçmiyor. Zincirin birleşme noktaları ile dişliler üst üste geliyor.

TEŞEKKÜRLER

4. Can Sonbay

Can Sonbay Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    11 Yılda o zincir sakız gibi olur.:) Tabi rublede.. Eğer imkanlarınız yetiyorsa ruble ile zincirinizi aynı anda alarak , ikisininde daha düzgün çalışmasını sağlayıp,ömürlerini uzatabilirsiniz.. :)

5. Faruk ÇUBUKCU

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    O zaman zincir, ruble, orta göbek,pedallar ve aynakolu değiştireyim ben en iyisi :)