Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynakolda ki bosluk

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Gökalp Gönen tarafından paylaşıldı.

1. Gökalp Gönen

Gökalp Gönen Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhabalar,
    Gecenlerde pedal sistemini degistirmek isterken sanirim ayna kolu biraz fazla zorladim. Simdi gobekten kaynakli hafif bir bosluk var. Bunu elle muayene ettiginizde de gorebiliyorsunuz. Surus esnasinda da kendini hissettiriyor. Acaba bunun tamiri mumkun mudur? Yoksa gobegi yenilemek mi gerekir ?
    Tesekkurler.

2. ramazanedis

ramazanedis Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sorun göbekte değil aynakolda göbeği değiştirmeyin ayna kolu değiştirin benimde boşluk vardı bisikletçi 1 sene önce yakında bozulur değiştir dedi ama şuan sorun yok bisikleti donanımları değiştiriyorum ozaman değiştiricem

3. Gökalp Gönen

Gökalp Gönen Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    en azindan bir 1000km yol yapayim oyle degistireyim diyordum ancak mecbur kaldim sanirim :/

peki bir sorum daha var. Benim arka vites sayisi 8. Ama 8lik ayna kol secenekleri cok fazla degil. Ornegin soyle bir ayno kol edinsem, kullanabilir miyim?

http://www.erdoganlarbisiklet.com/y...e-fc-m-591-26-36-48-175-mm-hollowtech-ii.html

4. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    O durum aynakolun kasetli diye adlandırılan türü olmamasından kaynaklanıyor. Benim eski bisikletimin 5000 km sonra dağılmıştı önce çıt çıt diye ses çıkartmaya başladı sonra elle sallayinca boşluk olduğunu farkettim daha sonra da sürüş esnasında olmaya başladı. 5700 küsür km olunca tamamen dağıldı. Daha 7 aylık bisiklet olduğu için garantiden değiştirdim. Kasetli göbek taktirim sonra da sattım..

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Gökalp Gönen

Gökalp Gönen Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

benimkiside daha ikinci ayda ama buyuk ihtimalle ben sebeb oldum. Ama ben yinede bir sansimi deneyeyim :D