Aynakolda ki bosluk

Tepki
7
Bisiklet
Merida
Merhabalar,
Gecenlerde pedal sistemini degistirmek isterken sanirim ayna kolu biraz fazla zorladim. Simdi gobekten kaynakli hafif bir bosluk var. Bunu elle muayene ettiginizde de gorebiliyorsunuz. Surus esnasinda da kendini hissettiriyor. Acaba bunun tamiri mumkun mudur? Yoksa gobegi yenilemek mi gerekir ?
Tesekkurler.

Scudo

ramazanedis

Daimi Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
Sorun göbekte değil aynakolda göbeği değiştirmeyin ayna kolu değiştirin benimde boşluk vardı bisikletçi 1 sene önce yakında bozulur değiştir dedi ama şuan sorun yok bisikleti donanımları değiştiriyorum ozaman değiştiricem

Tepki
7
Bisiklet
Merida
@ramazanedis

en azindan bir 1000km yol yapayim oyle degistireyim diyordum ancak mecbur kaldim sanirim :/

peki bir sorum daha var. Benim arka vites sayisi 8. Ama 8lik ayna kol secenekleri cok fazla degil. Ornegin soyle bir ayno kol edinsem, kullanabilir miyim?

(link)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Gökalp Gönen

O durum aynakolun kasetli diye adlandırılan türü olmamasından kaynaklanıyor. Benim eski bisikletimin 5000 km sonra dağılmıştı önce çıt çıt diye ses çıkartmaya başladı sonra elle sallayinca boşluk olduğunu farkettim daha sonra da sürüş esnasında olmaya başladı. 5700 küsür km olunca tamamen dağıldı. Daha 7 aylık bisiklet olduğu için garantiden değiştirdim. Kasetli göbek taktirim sonra da sattım..[emoji2]

Tepki
7
Bisiklet
Merida
@Serkan HODANCI

benimkiside daha ikinci ayda ama buyuk ihtimalle ben sebeb oldum. Ama ben yinede bir sansimi deneyeyim :D