Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynakolda bir problem mi var?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında KaanDurgut tarafından paylaşıldı.

1. KaanDurgut

KaanDurgut Kıdemli Üye

Seviye:
    Yaklaşık 4 aydır gözüm gibi baktığım bisikletimi geçen gün sürdükten sonra birşey dikkatimi çekti.Aşağıdaki resimde de görüldüğü üzere ayna kol parmağım doğrultusunda ileri geri hareket ediyor.Yani gevşek gibi duruyor sanki.Çok falza değil 2-3 mm kadar.

Sorun nerde?Neresi gevşemiştir?Ben kendim halledebilirmiyim?Yoksa mustafa abinin dükkana bir uğramam mı lazım :D
    Teşekkürler.

2. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    eğer bir sallantı yoksa herşey yolundadır. orta göbek mili uzundur .bi sorun olmaz

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Altini cizdigim yerde ne demek istedin anlamadim Gürkan ama;

O ayna kolun sallanmasi normal degil. Eger ayna kolu mile sabitleyen vidada bir gevseklik varsa sorun degil, sen de yapabilirsin (fotograftaki gri kapagin altindaki vida). Ama eger bosluga göbek neden olmussa bir ustaya götürmekte yarar var, o göbegin özel anahtari var cünkü. Göbekteki boslugun bir iki nedeni olabilir, eger boslugu vida gevsemesi yapmissa yine masrafsiz ve hizli olur. Eger göbek yataklari, bilyeler vs zarar görmüsse de yeni bir göbek takilir. En son 10-12 YTL civarinda, güzel, rulmanli, kare milli göbek alinabiliyordu. Bir de ustanin el hakki olur haliyle :).

4. KaanDurgut

KaanDurgut Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok teşekkürler.Zaten bu aralar kullanmıyorum bisikleti.Bir boş vaktimde götüreyim servise.
    Ayrıca kolun bağlandığı yer sallanmıyor.Buda demek oluyorki beyaz kapağın altındaki vida gevşemiş.

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Eger ayna kolun disli tarafi sallanmiyorsa zaten o kapagin altindaki vida gevsemis diyebiliriz. Basit bir islemdir onu saglamlastirmak. Altinda ya lokma anahtarla sıkılabilecek bir vida veya 8 alyen ile sıkılabilecekbir vida bulunur.

caner ünsal ve KaanDurgut bunu beğendi.