aynakol

Anıl(shopar)

Forum Demirbaşı
Tepki
228
trek 3900 üm var ama aynakolu büyütmek istiyorum shimano fc-3303 30-42-52 dişlisini düşünüyorum ama öndeki shimano c 050 vitese uygunmudur yardımcı olursanız sevinirim

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
bence ayarıyla oynarsan sorun yaşamassın fakat gerekirse ön aktarıcıyıda değiştirebilirsin..ama bu işlemi yapmadan önce her koşulda bunu kullanıp kullanamayacağına kesin karar ver ...

• Beğen
Tepkiler: Anıl(shopar)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ben SpeedBike'ım da 53-39 ayna kol kullanıyorum. Ön attırıcım da C050 :). Çalışıyor valla canavar gibi ;). Ancak ön attırıcının şu andaki yüksekliği 53'ten 39'a düşüşü desteklediği gibi 52'den 30'a inişi destekler mi bilemiyeceğim. Denemek lazım bir ihtimal kurtarır gibi geliyor.

Anıl(shopar)

Forum Demirbaşı
Tepki
228
ya kurtarır gibi mi acaba çünkü bnm bildiim orjinal üstünde 42/34/24 ayna dişli var ya çünkü ben daha çok şehir içi caddelerde kullanıorum bisikletimi ama arasırada araziye çıkıyorum ama tabi sabah işe gitmek için hızlı olmam gerek anlarsın ya uyku için 5 dk nın hesabını yapıorum hadi geçtim aynakolu da hızı daha nasıl artırabilirim kusura bakma seni de meşgul ediorum ama

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ayna kol için, yeni bir ayna kol alabilirsin. 28-38-48 uygun olacaktır. zincirini uzatman gerekebilir. Ama en önemlisi daha çok antrenman yapmalısın ;).

Anıl(shopar)

Forum Demirbaşı
Tepki
228
hmmm daha çok :) 103 kg 1,80 boy her yere bisiklet + body building yapıorum makul bi antreman programı önerebilirmisin ha bi kere bacak gücü olarak hiç bi problemim yok baştan söliim :D

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Shopar, öncelikle vücudunu uzun süreli sürüşlere alıştır. Gidebildiğin max. yolu artır. Bisiklet üzerinde geçirebildiğin süreyi yükselt. Daha sonra atak çalış. Yani 5-10-15 veya 30 sn.lik yüksek nabızlı ataklar çalış. Depar at yani. Madem güçten yana sorunun yok, bayır antrenmanlarını da forumunu korumak için yap :).

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7

İki türlüsünü de dene valla :D. Arazide bayır aşağı in, teknik antrenman olsun, bayır yukarı çık, kas gücüne faydası olsun :D.

Anıl(shopar)

Forum Demirbaşı
Tepki
228
haliliozturk yardımların için çok saol gerçekten sana borçluyum bi de son bişey bu bisikletlerimizin fotoğrafları bölüme foto eklicem bi türlü beceremedim nasıl yapcam