Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

aynakol

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında aykut52 tarafından paylaşıldı.

1. aykut52

aykut52 Forum Demirbaşı

Seviye:
    kararsiz kaldigim bir konu var.suan kullandigim xtr fcm952 octalink aynakolu xt aynakolla degistirmeyi dusunuyorum.sizce degistireyimmi?gorusleriniz icin simdiden tesekkurler.

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Eğer ki 950 serisi ayna kolun yetersiz geliyorsa bence değiştirme. Sonuçta XT her ne kadar HT II olsa da, XTR'ın da hafifliği ve dayanıklılığının çok iyi olduğunu hatırlatmak gerek. O ayna kollar resmen erimiyorlar, binlerce kilometre devirmiş olanları var.
    En azından XTR'ın yaprakları bitene kadar sabret ;).

3. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    XTR ayna kol XT ayna kola göre daha hafif ve daha kaliteli değil mi? Neden değiştirme gereği duyuyorsunuz. Paylaşırsanız bilgi sahibi olmak isterim.

4. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    Soneryen arkadaş 952 serisi aynakoldan bahsediyor.952 serisi 2002-2003 yıllarından kalma.almak istediği ayna kol ise yeni sistem xt aynakol.(2006 model)Xt aynakol 952 serisinden daha hafif.(50-100 gr civarı)
    her iki aynakolu da kullandım.Bu noktada Halil'e katılıyorum.Xtr'ın 950 serisinin ömrü çok fazladır.dişli yapraklarını incelediğimde neredeyse 2006 xtr'ın yaprakları ile aynı yapıda.buda demek oluyorki(vites geçişleri her iki ayna koldada aynı hassaslıkladır.)
    Yalnız şu da varki,yeni sistem aynakollar göbek yapılarından dolayı kadroya daha az yük bindirir,ve esneme olayını kısmen de olsa azaltır.

soneryen bunu beğendi.
  5. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Teşekkürler İdris bilgilendirme çok makbule geçti. :)