Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

aynakol zincir uyumu

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında ömer yayla tarafından paylaşıldı.

1. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    sıfır xt ruble aldım ve sıfır xt zincir aldım ve 2.el olarak xt aynakolum var ama bu kombinasyonda ses yapıyo sanki zincir atıcakmış gibi vede aynakolun 2.carkında zincir atıyo ama acaip bir şekilde zincir ileri dogru uzuyo böyle saçma bişey görmedim sizce sıkıntı nedir aynakolun diger yerlerinde o şekil atma yok ama genede ses yapıyo zincirin alışmasınımı bekliyicez alışması lazımmı yoksa xt aynakoldamı bir sıkıntı var ama önceden bundan önce gene xt aynakol lx ruble xtr zincir vardı bu şekilde bişeyler yapmıyodu nedendir arkadaşlar yarıdım ederseniz sevinirim

2. Tufan Yuzseven

Tufan Yuzseven Forum Demirbaşı

Seviye:
    aldığın 2. el aynakolun dişlerinin durumu nedir acaba, özellikle sıkıntılı olan orta yaprağın durumuna bir bakın, anlamam diyorsanız baktırın. uzun kullanımlar (belkide yarışlar) sonrasında rublenin zaman içindeki diş ezilmeleri gibi bir sorunu varsa sebebi bu olabilir.

iyice temizledikten sonra dişlerin baskı gören yerlerine (ön aktarıcının olduğu yerden dişlerin bisikletin ön tarafına bakan yerler) bakınca diğer tarafından farklı olaak ezilme var mı yok mu kendiniz de bakabilirsiniz.

başka bir sebepten de olabilir ama zincir yeni, ruble yeni ve bu sorun sadece en fazla ağır yükte kullanılan orta yaprakta olduğundan akıma bu geldi.

3. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    zincir uzunlugu nasıl olmalı arkadaşlar kaç bakla olmalı birde alışma evresinin 200 250 km lere cıkacagı söyleniyo acaba böylemi bulurmu okadar

4. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
    arkadaşlar burdan zincir cıkıyo kırank kolu burada iken cıkıyo ve cevirmeye devam ettigimde topluyo acaba sıkıntı 2.carktamıdır ama işin garibi eski zincirde bunu yapmıyodu kafamı cok kurcalıyo yenisini alırım gene cözülmez yoktan yere param gider yardımcı olursanız sevinirim

5. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Aşınmış aynakola yeni zincir taktığınız için, bu durum normal. Ya alışmasını bekleyin, ya eski zinciri takın (rubleden ses gelebilir yalnız bu sefer), ya da sıfır aynakol kullanın.

ömer yayla bunu beğendi.
  6. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sıfır aynakola gerek yok, aynakol dişlilerini değiştirseniz yeter. Hangi dişlide yani yaprakta sorun varsa onu değiştirirsiniz, zinciriniz gibi sıfır ayarda olur. Böylece sorun yaşamazsınız.

ömer yayla ve Serden Us bunu beğendi.
  7. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Evet o da olur ama sıfır dişli bulmak zor ve ederinden pahalı diye biliyordum ben. Artık (yani günümüzde) Türkiye'de bulabilmek mümkün mü? Ve almaya değer mi?

ömer yayla ve Deniz bunu beğendi.
  8. Deniz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Haklısınız, fakat forumda 2. el bölümünde satılabiliyor. Bazen denk geliyordu, rastlıyordum. Aslında aynakol dişlisi aranıyor diye ilan açılsa bulunabilir, ama ne kadar sürede bulunur bilemiyorum. Bir de aklıma gelmişken söyleyeyim, sanırım Bike And Outdoor'da vardı. Erdoğanlar'da da vardı, ama XTR dişlisi olarak mevcuttu. Yani fiyatı sizin de dediğiniz gibi bir hayli pahalı. Sanırım biraz araştırmak gerekecek...

9. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Baktım şimdi oralara. 30-40 TL kadar bir fiyatı var XT orta dişlinin. Ben olsam alırdım sanırım. :)

ömer yayla ve Deniz bunu beğendi.
  10. Deniz

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok iyiymiş, bence kaçırılmayacak bir fırsat. Ben göremedim herhalde, yorgunluktan gözümden kaçmış olmalı. Çok para harcatmadan sorunu çözecek gibi görünüyor. :)

11. ömer yayla

ömer yayla Kıdemli Üye

Seviye:
    evet arkadaşlar bende baktım gerçi ne zamandır bakıyodum alıcam