Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynakol yaprak değişimi?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Baran Altilar tarafından paylaşıldı.

1. Baran Altilar

Baran Altilar Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.Bisikletimin uzunca zamandır değişmesi gereken zincirini değiştirdim geçenlerde,bisikletçi arkadaş aynakol dişlilerinin iyice sivrildiğini ve artık yeni bi aynakol almam gerekebileceğini söyledi ama büyük dişlide herhangi bir yıpranma söz konusu değil haliyle komple aynakol değiştirmek yerine sadece küçük dişliyi değiştirebilme imkanım varmıdır varsa nereden nasıl temin edebilirim ve illa aynı dişli oranlarında mı olmalı yeni takacağım?
    Bisikletim yol bisikleti aynakol 52-42 ve 2x8 vites sistemine sahip.

2. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aynı dişli sayısında olmak zorunda değil. Alacağın yaprağın vida yerlerinin oluşturduğu çember yarıçapının ve kol sayısının tutması lazım.

3. Mustafa Alatay

Mustafa Alatay Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yeni bir dişli alacaksanız daha küçük bir dişli tercih etmenizi tavsiye edebilirim. 39 veya 38 gibi bir orandaki dişli, kullandığınız dişliye göre yokuşlarda hissedilir derecede rahatlık sağlar. Shımano aynakolların ölçüleri genelde aynıdır. Dişliniz bu marka ise temin etmeniz de zor olmayacaktir.

4. Mustafa Alatay

Mustafa Alatay Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yeni bir dişli alacaksanız daha küçük bir dişli tercih etmenizi tavsiye edebilirim. 39 veya 38 gibi bir orandaki dişli, kullandığınız dişliye göre yokuşlarda hissedilir derecede rahatlık sağlar. Shımano aynakolların ölçüleri genelde aynıdır. Dişliniz bu marka ise temin etmeniz de zor olmayacaktir.

5. Baran Altilar

Baran Altilar Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kesinlikle ihtiyacım olan şey daha küçük yapraklı bir dişli çünkü yokuş çıkarken canım çıkıyor resmen bu oranlarla:) umarım dediğiniz gibi kolay bulabilirim nette birkaç siteye baktım ama bu oranlarda shimano harici dişliye pek rastlamadım,cevaplar için teşekkürler.

6. Baran Altilar

Baran Altilar Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye: