Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynakol ve Kaset dişlilerim ( Fotoğraflı )

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ertuğrul Mengi tarafından paylaşıldı.

1. Ertuğrul Mengi

Ertuğrul Mengi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Selamlar,

Bisikletimi yeniden yapılandırıyorum, bu konuda sıfır olarak kaliteden ödün vermeden bütün parçaları tek tek topladım ve tek seferde yapacağım update için kutularında bekliyorlar. Çekiş sistemi kaldı ve sormak istediklerim var.

Zincirim Dura-Ace, ama okadar esnemiş durumdaki, içler acısı, ağlarsınız yani o derece :) Ruble dişlilerine girdiğinde baklaların iç yanında 1mm boşluk kalıyor...
    Buna rağmen rubleme baktığımda hiç yıpranma olmadığını görüyorum, HG30 düşük bir model olmasına rağmen çok sağlam çelikten bir seri olduğu internette yazılmış edilmiş, yıllarca kullanılmış... Fotoya baktığınızda yorumunuz ne olur ?

XT Aynakoluma baktığımda daha yıpranmış ve sivrileşmiş olduğunu görüyorum... Siz ne görüyorsunuz ?

Zincirimi değiştireceğim kesin, bu konuda ikinci el kısmından az kullanılmış zincirleri takip ediyorum... Rublemin beni daha yıllarca götüreceği kanaatindeyim ama aynakol için fikir yürütemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?

Ayrıca temiz durumda ikinci el bir zinciri, sıfır almaktan daha mantıklı buldum, dişlilere tam oturması, kıtırtı yapmaması için...

Bilgili arkadaşlardan tecrübe ve fikir bekliyorum...

2. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ilk zincir al baktın olmadı aynakol sorun çıkarıyor aynakol da alırsın ama sorun çıkartıcağını sanmıyorum zinciri sıfır almanızı tavsiye ederim