Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynakol sorunu

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında aliburak tarafından paylaşıldı.

1. aliburak

aliburak Kıdemli Üye

Adı:
    Ali Burak ÜNAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar, bisikletimin aynakol dişlileri pedal çevirirken bariz şekilde sağa-sola oynuyordu fakat göbekte boşluk yok, daha çok yamuk gibi ve bu nedenle zincir en büyük aynakol dişlisinde iken belirli aralıklarla ön aktarıcıya sürtmekte idi, ben de bu yüzden (aynı zamanda 48 dişli aynakola geçmek istediğimden) aynakolu değiştirdim fakat aynı sorun devam etmekte, zincir yine belirli aralıklarla aktarıcıya sürtmekte ve yamukluk hala gözle görülebilmekte. orta göbekteki milden şüpheleniyorum bunun yamulma olasılığı var mıdır ve ne kadar yüklenirsem yamulur? yanıtlarsanız çok sevinirim tekrardan iyi akşamlar.

2. hamibektas

hamibektas Kıdemli Üye

Seviye:
    Kadroda bir yamukluk olabilir bence göbek kısmındaki yuvada, bir bisikletciye götürüp gösterdiniz mi?

3. aliburak

aliburak Kıdemli Üye

Adı:
    Ali Burak ÜNAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    göstermedim fakat eğer yamukluk kadroda olsaydı ara ara değmezdi, zincir kadroya açılı durur fakat tek bir hat üzerinde dönerdi, benim sorunum büyük ihtimal milde diye düşünüyorum merak ettiğim bir insan yüklenerek bu mili yamultabilir mi acaba?

4. hamibektas

hamibektas Kıdemli Üye

Seviye:
    Bence o kadar kuvveti uygulamak zor insan için. Ama darbe aldıysa veya zorlanırken darbe aldıysa olabilir. Sonuçta imkansız diye bir şey yok...

5. aliburak

aliburak Kıdemli Üye

Adı:
    Ali Burak ÜNAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    anladım teşekkür ederim ilgilendiğiniz için, hafta içi bisikletçiye gideceğim büyük ihtimal değiştirirler göbeği bir de öyle denerim. tatilde gezemediğim için çok sinirliyim bu konuda :)

6. hamibektas

hamibektas Kıdemli Üye

Seviye:
    Rica ederim yardımcı olamadım ama. İnşallah sorununuz hallolur tatilde kaybettiğiniz vakti sorun düzelince giderirseniz... :)

aliburak bunu beğendi.
  7. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    bisiklet dururken aynakolun bacagından tutup assa yukarı sıkıca ileri geri esnetin cıtırdamayla karısık bi oynama varsa orta göbekden kaynaklı bi oynamadır. eger hiç hareket yoksa ön aktarıcınız ortalı veya ayarlı değildir. benm aynakolda en yuksek vitesde sanki saga sola biraz yalpa yapıyo görünümü veriyo ama o normal çekiş esnasında esneme vs.

aliburak bunu beğendi.
  8. serhat177

serhat177 Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ön aktarıcıda bi sorun olmadığından emin olun , orta göbekte farkedil meyen bi boşluk olabilir..

aliburak bunu beğendi.
  9. aliburak

aliburak Kıdemli Üye

Adı:
    Ali Burak ÜNAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ilgilendiğiniz için teşekkür ederim, viteste sorun yok, göbekte ve aynakolun göbek miline birleşme yerlerinde herhangi bir boşluk yok gayet sabit fakat pedal çevirirken farkedilen yamukluk mevcut sağa sola yalpalama şeklinde, bunun mil yüzünden olduğuna emin gibiyim o yüzden değiştirmeyi düşünüyorum.

10. YahyaVarlık

YahyaVarlık Aktif Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Aynı sıkıntı bendede vardı. ön aktarıcının yamuk durduğunu fark ettim şu an hiç bir sıkıntı yok.