Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynakol seçimi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında volki-tolki tarafından paylaşıldı.

1. volki-tolki

volki-tolki Yeni Üye

Selamlar
    Yeni bisiklet diziyorum ve karbon kadroma shimano aynakol almak istiyorum
    XT ve XTR arasında kaldım...aralarında 90 gr - 370 lira fark var bu bana çok abartı geldi insanların Xtr seçmesinin sebebi ne ...ve alırsımda 3-4 yıl rahatça kullanmak istiyorum

90gr mı oradan kısmak düşürmek yerine başka yerden kısmak mantıklı değilmi

bide bu yaprak olayı var...yapraklar aşınınca yenisini almak gerekiyor...onların fiyatını bulamadm...xtr dahamı ucuz yoksa...fiyatlarıda biliyorsak yazabilirmiyiz

teşekkürler

2. XCM

XCM Aktif Üye

Seviye:
    XTR nin yaprakları (tanesi) 80 USD cıvarındadır ve diğer modellerle uyumsuzdur. XT almanı tavsiye ederim. Yaprakları bitince deore bile takabilirsin...

3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    XTR yüksek performansını ve fiyatını XT ye göre çok daha esnemez olması ile sağlar yani aradaki fiyat farkı ağırlıktan ziyade bu esnemezlikten oluşur... Ayrıca XTR ın örta göbek rulmanları ve yapraklarında kullanılan malzemelerde teknoloji olarak daha ileridir...

Fiyat performans olarak değerlendirmek gerekirse alırken ve yedek parça olarak en ekonomik olan XT aynakoldur.

Erkut Yiğit bunu beğendi.
  4. ozantuna

ozantuna Forum Bağımlısı

Seviye:
    XTRile aynı fiyatlarda carbon ayna kollar var ve kesinlikle esnemezlik değerleri testlerde daha iyi çıkıyor(kullanım tecrübesi değil Bilimsel veri),fakat ağırlıkları xtr dan biraz fazla.daha hafif carbon aynakol diyorsan fiyat uçuyor.FSA Carbon