Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynakol Seçimi

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Turker.E tarafından paylaşıldı.

1. Turker.E

Turker.E Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba SUNTOUR CW XCM aynakol kullanıyorum 48'li... deore lx 22-32-44 aynakolu almayı düşünüyorum...şimdi hallowtech göbek nedir iş görür mü özelliği nedir ? ve 22 diş olursa rampalarda biraz daha rahat eder miyim ? bu soruları tecrübesi olanlar cevaplarsa sevinirim arkadaşlar

2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hollotech göbekleri öncelikle hafif olur ve dayanikli bir göbektir. Yalniz Hollowtech göbeklere sadece hollowtech aynakollar olur.

Bu hollowtech göbek... Kadroya sagdan ve soldan bir kapak gibi takilir ve bu göbeklerin bir de pressfit modeli vardir.

Kdronun üstünde böyle görünür...

Buda Örnek olarak Hollowtech aynakolu. Görülen boru gibi mil yaprak tarafinda sabittir ve Hollowtech göbeginin icinden diger tarafa gecer ve diger kol bu mile motaj olur.
    Diger göbekler de aynakolun yaprak tarafi ve kol göbeklere montaj olur.

Umarim bu fotograflar size biraz olsun yardimci olurlar.

turgay okuyan bunu beğendi.
  3. Turker.E

Turker.E Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    herhalde ben biraz farklı sordum...göbeklerin kullanımı açısından sormuştum iş görür mü görmez mi diye...+ ları nelerdir gibisinden...

4. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:

Herhalde bende bu sorulara cevap verdim.
    Nedir sorusuna resimlerle cevap verdim...
    is görürmü sorusuna... böyle cevap vermistim, hafif olur ve dayanikli bir göbektir (Bunu unutmusum pardon evet cok is görür)
    özelligi nedir sorunada gelince, Aynakol fotografinin üstün de cevaplamistim.

Neyse ben yin de yardimci olmaya calistim. Benim size yazdigim yoruma cok güzel bir cevap verdiginiz icin, ben size TESEKKÜR ederim.;)
    Neyse ben size daha cok bilgi verirdim ama bosuna kendimi yormama gerek yok galiba, cevabiniz öyle gösteriyor.
    Bol sanslar size, bir de size tavsiyem tam detayli bilgi toplamadan bu tür islere girismeyin.

enes savaş bunu beğendi.
  5. Turker.E

Turker.E Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    mevzuyu tartışma konusuna çevirme gibi bir niyetim yok...hallowtech göbeklerin + ları nelerdir...hafif olması güzel...başka bir artısı yok mu bu göbeklerin ?
    ve 22-32-44 diş olursa rampalarda biraz daha rahat eder miyim ? bu soruları tecrübesi olanlar cevaplarsa sevinirim arkadaşlar

6. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Artisida var eksisi de, google de arastirirsan cevabini bulursun. Orada size yardim etmek isteyen yazilara ne tesekkür etmeniz nede saygi duymaniz gerekir. Merak etmeyin konu tartisma konusu olmaz.

7. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Rampalarda 22 diş ile rahat edersin fakat bu birazda senin kondisyonuna baglıdır. Alısmıs , kondisyonlu bi bünye daha büyük diştede rahatca cıkabilir ayrıca rubledeki dişte önemli . Suanda kullandıgınızın en ufak dişi 24-26 dır muhtemlen ona göre daha rahat edersiniz.
    Buna karsılık olarakta düz yolda son vitesteki hızınız düşecektir.

8. Turker.E

Turker.E Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Murat bey sizin cevabınızdan sonra '' herhalde ben biraz farklı sordum '' şeklinde yazdığım yazıda kendimi yanlış ifade ettiğimi düşündüğüm için yazdım onu...Dahada üstüne açıklama yazıp konuyu uzatıp uzatıp tartışma çıkmaması için kısa kestim...Teşekkür meselesine gelince bana fotoğraf atmışsınız ve sadece hallowtech nedir kısmını görmüşsünüz..iş görür mü görmez mi kismini herhalde ya hiç görmediniz yada kullanmadığınız için belkide cevap veremediniz...haliyle konu yarım kaldığı için tek tek her mesajın altına teşekkür yazmak yerine konu açıklığa kavuşunca tüm cevap veren arkadaşlara genel anlamda teşekkür eden birisiyim...neyse diyorum uzamasın konu size iyi forumlar...

Uğur bey şimdi genelde düz yolda kullanıyorum ve çok hızı seven birisi değilim...Büyük dişliyi sadece aşağı inişlerde kullanıyorum...muhtemelen dişlilerim 28-38-48 olabilir tam bilmiyorum yazan kısmınıda bulamadım detaylıda bakma fırsatım olmadı işin açıkçası...mtb kullanırken tırmandığım bir dağ vardı tek seferde çıkabildiğim dağın yeni bisikletimde %25lik kısmını bile çıkamaz oldum hadi bunun %30-40 civarı kondisyon eksikliğinden olsun diyelim diğer kalan kısmınıda dişliye bağlıyorum...Peki 22-32-44 yaptıktan sonra arka rubleyide değiştirmem gerekir mi ? ve bu hallowtech II göbekler iğne rulmanlı gibi birşey duydum...bu doğru mu ? böyle birşey varsa iğne rulmanın ne gibi avantajları var.